13 povier o sušení a sušičkách

13 povier o sušení a sušičkách

O sušičkách a sušení bielizne sa toho narozprávalo už veľa. Čo je však v skutočnosti pravda? Prezradíme vám to v nasledujúcich riadkoch.

 1. Veci sušené sa slnku vyblednú

  Pri bielom tričku asi oceníte svetlejší odtieň, ale pri farebnom, ktoré vám na slnku vybledne, z toho radosť mať nebudete. Pri sušení v sušičke nemusíte mať obavy, že sa vám prihodí niečo podobné.

  PRAVDA
   

 2. Oblečenie sušené vonku je voňavé

  Ak bývate na samote pri lese, kde nie je vzduch zamorený výfukovými plynmi a smogom, môže byť toto tvrdenie pravdivé. V ostatných prípadoch je to však nereálne. V tomto smere vám sušička pomôže - navyše si do bubna môžete pridať vôňu, ktorú obľubujete, podobne ako je to s avivážou na pranie.

  PRAVDA AJ POVERA


   

 3. Prevádzka sušičky je energeticky náročná

  Moderné kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom majú len o čosi väčšiu spotrebu ako bežná práčka. Ich použitie vás teda finančne nezruinuje a väčšinu bielizne nemusíte po takomto sušení ani žehliť, čím ušetríte nielen ďalšie prostriedky za elektrinu, ale aj čas a ruky či chrbát pri žehlení.

  PRAVDA AJ POVERA
   

 4. Veci v sušičke budú pokrčené

  Keďže vzduch v sušičke prúdi s určitou minimálnou vlhkosťou, tkanina ostane nadýchaná a mnoho druhov textílií už nemusíte žehliť. Pri sušení na slnku sa stáva, že sa bielizeň presuší a je potrebné ju vyžehliť.

  POVERA


   

 5. Jemná bielizeň nie je vhodná do sušičky

  Šetrnejšie bubny v moderných sušičkách umožňujú, že v nich môžete sušiť aj jemnú bielizeň bez poškodenia. Ak máte napriek tomu obavy, stačí vložiť jemnú bielizeň do látkového vrecúška.

  POVERA
   

 6. Sušičky neprospievajú alergikom

  Pri bežnom sušení vonku môžu na oblečenie priľnúť alergény, zatiaľ čo v sušičkách alergény (napr. prach, zvieracie chlpy a peľ) zachytáva filter. Sušenie v sušičke je vďaka tomu vhodné aj pre ľudí, ktorí trpia alergiami alebo majú citlivú pokožku.

  POVERA


   

 7. Sušička zaberie veľa miesta

  Ak nechcete umiestňovať sušičku vedľa práčky, existuje riešenie na princípe vežového usporiadania. Stačí spojiť práčku so sušičkou špeciálnym spojovacím dielom a postaviť ich na seba. Ušetríte tak miesto na podlahe, ale aj priestor, kde by ste inak mali sušiak na bielizeň.

  POVERA
   

 8. Sušenie v sušičkách trvá dlho

  Ak zrátate čas, ktorý potrebujete na vešanie bielizne, jej sušenie, zbieranie zo šnúry a žehlenie, je to oveľa viac, ako potrebuje sušička. Do nej iba vložíte veci, zapnete ju približne na 2 hodiny, veci z nej vyberiete a jedinou starosťou vám ostáva uložiť ich do skrine.

  POVERA


   

 9. Do sušičky je potrebné veci zložito triediť

  So sušičkami je to podobné ako pri triedení vecí do práčky. V oboch prípadoch nedávate dokopy rôzne druhy tkanín, ale využívate špeciálne programy. Zdá sa vám to zložité? Je to len sila zvyku.

  PRAVDA AJ POVERA
   

 10.  Sušičky zjednodušia žehlenie

  Pri bežnom oblečení (tričká, mikiny, nohavice) nemusíte vôbec použiť žehličku. Pri ostatnom oblečení, ako sú napr. košele, stačí použiť žehličku na pár záhybov. Určite to ocenia rodičia malých detí, ale aj všetci tí, ktorí sú pracovne vyťažení.

  PRAVDA


   

 11.  Sušička dokáže aj vyprať

  Väčšina sušičiek ponúka tzv. refresh programy, ktoré využijete napr. na odstránenie zápachu z cigariet alebo prepotenia. Stačí spustiť jeden z týchto krátkych programov a vďaka pare máte po niekoľkých minutách oblečenie čisté a voňavé.

  PRAVDA
   

 12.  Sušičky zvyšujú vlhkosť v interiéri

  Sušičky síce dokážu spracovať väčšinu vlhkosti, ale malé množstvo unikne aj do okolitého vzduchu. Ak dlhodobo nevetráte, môže sa zvýšiť vlhkosť v miestnosti a zapríčiniť tak vznik plesní. Pri sušení na šnúrach sa však vlhkosť odparuje vo väčšom množstve ako pri sušičkách.

  PRAVDA
   

 13.  Veci zo sušičiek bývajú presušené

  Takzvané senzorové sušenie, ktorým je vybavená väčšina dnešných sušičiek, kontroluje zvyškovú vlhkosť oblečenia, preto sa môže program zastaviť v pravý čas. Vďaka tomu sa veci nepresušia, ako to býva pri sušení na slnku.

  POVERA

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.