38 - filmová pocta hokejovej legende

38 - filmová pocta hokejovej legende

Od 11.9. si môžete v kinách pozrieť film 38 venovaný pamiatke Paľa Demitru, ktorého partnerom je aj NAY Elektrodom, pozrite si trailer.

"Film "38" - filmová pocta hokejovej legende ale nebude o tragédii! Naopak! Tento kinofilm má byť o človeku, ktorého sme my - bežní ľudia, ako aj jeho blízki, rodina, kamaráti, kolegovia, mali radi kvôli tomu, že z neho čosi vyžarovalo. Bol viac ako len športovcom, bol symbolom úspechu, vzorom mnohých mladých ľudí a nielen vzorom športovým. Bol vzorným otcom, manželom a nakoniec, ako sa dozviete v tomto filme, bol to nesmierne zábavný chlapík. Cieľom filmu "38" je predstaviť človeka z mäsa a kostí. Neidealizovať! Spoznať! "Nechceme sa pozerať na športovca, chceme sa pozrieť na človeka, osobnosť. Chceme sa pozrieť na to ako žil, čo čakal od života, na čom mu záležalo a čo dosiahol", povedal Dano Dangl, ktorý je spolu s Lukášom Zednikovičom autorom myšlienky a námetu filmu 38. 

38 je dokument mapujúci život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. Tento jedinečný filmový projekt predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Vo filme budú použité unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívu NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.