Aj vďaka NAY budú pulzné oxymetre dostupné pre sociálne slabšie rodiny

Prezidentka SR Zuzana Čaputová iniciovala zbierku pre najkritickejšie regióny.NAY a. s., najväčší slovenský maloobchodný predajca spotrebnej elektroniky, si uvedomuje svoju spoločenskú zodpovednosť, a preto sa zapojil do zbierky, ktorú iniciovala hlava štátu, na pomoc ľuďom a rodinám zo sociálne slabšieho prostredia, ktorí ochoreli na Covid-19.  Hoci sa o tom veľmi nehovorí, toto ochorenie je pomerne drahé, pretože podporná a symptomatická liečba stojí desiatky eur.

Dostupnosť pulzných oxymetrov je dôležitá pri domácej liečbe pacientov nakazených koronavírusom. Pacient si pomocou nich môže sám skontrolovať množstvo kyslíka v krvi a podľa toho vie, či si zavolať sanitku. Pulzné oxymetre rozdistribuuje do ambulancií Združenie samosprávnych krajov SK8.

„Pulzné oxymetre budú k dispozícií v krajoch, kde je aktuálne nepriaznivá epidemiologická situácia a vysoký počet pacientov – trenčianskom, žilinskom, banskobystrickom, prešovskom a košickom. Ambulantní lekári ich budú zapožičiavať pacientom, aby bol ich stav sledovaný počas domácej liečby,“ uviedol Ing. Peter Zálešák, predseda predstavenstva NAY a. s.