Alena Maršalková

Pripravili sme si pre vás sériu rozhovorov s ľudmi so zaujímavými a netradičnými záľubami, ktorí pracujú v spoločnosti NAY a.s.

1. Môžete sa nám predstaviť?

Volám sa Alena Maršálková a pracujem v NAY od roku 2007.

2. Aká je vaša pracovná pozícia v NAY a čo je jej náplňou?

V spoločnosti NAY pracujem na pozícii recepčná. Náplňou mojej práce je privítanie a uvádzanie klientov spoločnosti, telefonická a e-mailová komunikácia s klientami a dodávateľmi, pohostenie návštev, spracovanie pošty, rezervácia zasadačiek na stretnutia, objednávky kuriérskych služieb, objednávky pitného režimu, príprava občerstvenia na porady a predstavenstvá, aktualizácia telefónneho zoznamu pre NAY a EW. A ďalšie administratívne práce podľa potreby.

3. Vieme, že sa vo voľnom čase venujete maľovaniu obrazov. Čo maľujete a pre koho?

Áno. Maľujem od portrétov cez akty, zátišia, abstrakty, reprodukcie. Vlastne čokoľvek týkajúce sa požiadaviek ľudí alebo vlastnej tvorby.

4. Aké techniky maľovania pri tom používate?

Väčšina mojej tvorby sú olejomaľby, prípadne kresby. Maľujem na plátno, sololit či surové prírodne drevo.

5. Ako dlho sa týmto koníčkom zaoberáte?

Tento môj „koníček“ sa so mnou ťahá už od detsva. Ako školáčka som navštevovala veľa rôznych krúžkov, ale najviac mi učaroval výtvarný. Navštevovala som 8 rokov vtedajšiu Ľudovú školu umenia pod vedením ak. mal. Júliusa Balogha. Boli to krásne roky plné kreativity a skvelej atmosféry, žiadna nuda. Vôňa starého kaštiela s vŕzgajúcimi podlahami, kde ĽŠU sídlila, tomu len pridávala na čare. A potom ešte 4 krásne roky na bratislavskej ŠUPKE(Škola umeleckého priemyslu) na grafickom oddelení prof. Ondrisku a Štrbu. Tento môj tzv. „ koníček“ je tak trochu mojím povolaním , lenže nie všetci sa tým dnes môžu naplno živiť .Je to zložité, ale láska k tvorbe pretrváva.

6. Máte aj nejaké nesplnené sny spojené s vaším maľovaním?

Po ŠUPKE som chcela študovať reštaurovanie maľby, párkrát som bola na prijímacích skúškach, ale v tých rokoch sa dostávali do škôl väčšinou adepti s dobrým politickým kádrom rodičov. Tým bez neho to často trvalo roky. Ja som si založila rodinu a k maľovaniu som sa dostala neskôr, keď deti podrástli.

7. Kde si môžeme pozrieť vaše obrazy?

Nemám, žiaľ, svoju stránku, ale moja tvorba sa dá vidieť na FB: https://www.facebook.com/marsalkova.alena/media_set?set=a.101568879853966.3332.100000025634323&type=3. Zopár obrazov visí v jednom bratislavskom hoteli, ale väčšina je v osobnom vlastníctve klientov.

8. Keby mal niekto záujem o vaše obrazy, kde vás môže kontaktovať?

Kontaktovať ma možno na FB alebo na e-mailovej adrese ajvana@centrum.sk.

9. Venujete sa okrem maľovaniu aj niečomu inému?

Toho času je tak málo, cez víkendy sa venujem maľovaniu a inak tak klasicky, kino, divadlo, výstavy a vďaka NAY sa snažím učiť angličtinu. :)

10. Čo by ste si zapriali do najbližších dní, mesiacov a rokov?

Čo už si len môžem priať? Iba zdravie, vtedy sa akosi všetko lepšie robí, tvorí, žije...

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.