Služby k produktu

 • Doprava s vynáškou zadarmo Doprava s vynáškou zadarmo

  Objednávku nad 40€ vám bezplatne dovezieme domov a vynesieme až do bytu.

 • Komfortná doprava domov Komfortná doprava domov

  Objednávku vám doručíme vo vami vybranom termíne aj cez víkend. Tovar rozbalíme, umiestnime na požadované miesto. Obalový materiál odvezieme.  

 • NAY Extra klub NAY Extra klub

  S klubovou kartou nakupujete výhodnejšie. Užívate si výhody a benefity určené pre našich verných zákazníkov.

 • Nákup na splátky Nákup na splátky

  Nepotrebujte hotovost, nakupujte na splátky. Výšku splátky a dĺžku splácania si prispôsobíte svojim potrebám. Platí pre nákupy v hodnote od 112 €.

Hore

Popis produktu

Displej Retina 5K

Stolný počítač APPLE iMac 5K disponuje veľkým displejom s uhlopriečkou 27 palca. S inovatívnym displejom Retina P3 (rozlíšenie 5120 x 2880) uvidíte presný, jasný a ostrý obraz. Čítanie správ, emailov alebo pracovných dokumentov bude odteraz iné. Všetky zobrazené dokumenty budú na displeji vyzerať tak ostro, až nadobudnete pocit, čítate priamo z papiera a nie z obrazovky. Tento typ displeja zobrazí až o 25 % viac farieb ako iné obrazovky. Čítajte alebo prezerajte fotografie, obrázky v úplne inej kvalite, na akú ste boli doteraz zvyknutí.

Dizajnové prevedenie

Ak hľadáte výkonný stolný počítač so zaujímavým vzhľadom APPLE iMac 5K  je pre vás stvorený. Jednoduchá, klasická kombinácia striebornej a čiernej sa hodí do každého interiéru. Tenké prevedenie, (na okrajoch len 5 mm) a kompaktné rozmery robia z tohto počítača dizajnový kúsok. Umiestnite ho na písací stôl a nechajte ho vyniknúť. Displej s čistými líniami a štýlový stojan zaujme každého.

Fusion Drive

APPLE iMac 5K ukrýva vo svojom vnúri výkonný a rýchly disk Fusion Drive. Tento disk v sebe ukrýva flash disk a pevný disk (kapacita 1 TB), pre ešte lepší výkon počítača. Flash disk poslúži pre najčastejšie navštevované a využívané súbory, fotografie či aplikácie. Dokumenty, ktoré sa využívajú zriedka sa potom ukladajú na pevný disk. Takéto rozdelenie vám urýchli prácu a prístup k súborom. Okrem toho, počítač analyzuje súbory a ich využívanie a preto vám dovolí rýchly prístup k tomu, čo denne používate. Skvelý výkon zaručuje aj procesor Intel Core i5 a Turbo Boost s najvyššou dosahovanou rýchlosťou 4,1 GHz.

 

Praktické porty a rýchle pripojenie

Okrem výkonného disku, v sebe počítač ukýrva aj praktické porty slúžiace na rýchle pripojenie k sieti alebo na presno dát. Vďaka 4 USB portom 3.0 pripojíte externé zariadenia ako sú fotoaparáty, tlačiarne a ďalšie. iMac disponuje 2 portami Thunderbolt 3, ktoré slúžia na pripojenie ďalšieho displeja 5K alebo dvoch 4K displejov. S takýmto rozšírením získate neskutočnú obrazovú plochu s viac ako 32 miliónmi pixelov. Pre rýchly prenos dát medzi zariadeniami poslúži rozhranie Bluetooth 4.2. Zdieľajte, lajkujte a pridávajte svoje príspevky. Stačí sa len pripojiť k sieti Wi-Fi a ocitnete sa na webových portáloch. 

Operačný systém MAC

Stolný počítač pracuje s operačným systémom macOS Sierra, ktorý sa jednoducho používa. Spolupracuje plynuje aj s ďalšími zariadeniami od Apple. Napríklad odomknutie počítača nebolo nikdy jednoduchšie. Potrebujete k tomu Apple Watch hodinky na ruke a prihlásite sa k zariadeniu, ktoré sa automaticky odomkne. Našli ste super recept na internete a chcete ho mať v počítači? Žiaden problém. Skopírujte recept vo vasšom iPhone a preneste si ho do počítača. Operačný systém ponúka širokú škálu aplikácií ako sú Fotky, iMovie, GarageBands, Pages, Numbers a Keynote. Vašou pomocníčkou sa stane aj Siri pre lepšie prezeranie fotiek a bezpečnejšie online nákupy. Ak by ste potrebovali ďalšie aplikácie je tu aplikácia, ktorá vám ich vyhľadá. Zlepšite si s aplikáciami svoju mailovú komunikáciu alebo videohovory FaceTime.

Grafika ako sa patrí

APPLE iMac 5k disponuje okrem kvalitného procesora aj grafickou kartou Radeon Pro 575 s vlastnou pamäťou až 4 GB VRAM. Preto zobrazí všetky vaše hry v úžasnej podobe. Dokonca si užijete aj vylepšené zobrazenie vizuálnych efektov alebo 3D grafiku. Môžete vytvárať videá, editovať ich alebo strihať. Všetky úkony sú oveľa rýchlejšie. Priaznivcov virtuálnej reality poteší aj možnosť spracovania až 360 stupňových videí cez aplikácie (napríklad Final Cut Pro) s tvorbou virtuálneho obsahu 3D VR.

iCloud

K dispozícií máte aj iCloud pre bezpečné uloženie vašich súborov a rýchlejší prístup k fotografiám z vášho iPhonu, iPadi, iPod touchu alebo Macu aj PC. Pracovná plocha sa s pomocou operačného systému uloží aj v iCloude a vy sa tak dostanete vždy k svojim súborom. Využívajte aj iCloud Drive a zálohujte si to, čo je pre vás dôležité. Pre milovníkov hudby je tu neobmedzený prístup k Apple Music. Po pripojení k sieti Wi-Fi sa zálohuje obsah z vašich iOS zariadení pre rýchly a stály prístup k súborom. Vyskúšajte túto aplikáciu, prvých 5 GB úložného priestoru sú zdarma. 

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

Typ procesora: Intel Core i5
iFrekvencia procesora: 3,5 GHz
iOperačná pamäť RAM: 8 GB
iTyp optickej jednotky: bez mechaniky

Ďalšie vlastnosti

Značka: Apple

Procesor

Typ procesora: Intel Core i5
iFrekvencia procesora: 3,5 GHz
iPočet jadier procesora: 4

Pamäť

iOperačná pamäť RAM: 8 GB
Typ vnútornej pamäte: DDR4

Fyzické vlastnosti a farba

Výška: 516 mm
Dĺžka: 650 mm
Hmotnosť: 9,44 Kg

Konektivita

iPočet USB 3.0 portov: 4

Dátové úložisko

iKapacita HDD: 1 GB
iUkladacie médium: Fusion Drive

Mechanika a disk

iTyp optickej jednotky: bez mechaniky

Ostatné

Kód produktu: MNEA2SL/A

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore