Apple Mac mini 256GB 2020 vesmírne sivý

Zobraziť

  • Doprava zadarmo

Operačná pamäť RAM: 8 GB, Kapacita SSD: 256 GB,


Cena 929,00 €

18,58 € Späť na NAY Extra kartu: Zobraziť nápoveď


Top príslušenstvo

Zadarmo
Zadarmo

Ukázať všetko príslušenstvo

5,0 / 5

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

1 jeden nákup

Zobraziť jednu recenziu

Popis produktu

Počítač Apple Mac mini 2020 sa vyznačuje kompaktným prevedením Mini-Tower skrine vo vesmírne sivej farbe. Plynulý chod systému zabezpečí 8. generácia 4-jadrového procesora Intel Core i3 s frekvenciou 3,6GHz. Operačná pamäť RAM disponuje kapacitou 8GB DDR4. Apple Mac mini 2020 je vybavený integrovanou grafickou kartou Intel UHD Graphics 630. Súbory a aplikácie si uložíte na SSD disk s kapacitou 256GB. Počítač disponuje portmi 4x USB-C (Thunderbolt 3), 2x USB 3.1, HDMI 2.0, RJ-45 a 3,5mm konektorom pre slúchadlá. Technológie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0 sa postarajú o bezdrôtové pripojenie. Prehľadné užívateľské prostredie ponúkne operačný systém macOS Catalina.

Perfektný výkon v kompaktnom prevedení

Apple Mac mini 2020 prichádza v kompaktnom dizajne Mini-Tower skrine, ale aj cez to vás ohromí svojím nekompromisným výkonom. Mac mini 2020 zvládne prakticky čokoľvek vďaka veľmi výkonným komponentom. Srdcom tohto počítača je 8. generácia štvorjadrového procesora Intel Core i3, ktorý je taktovaný na 3,6GHz. Procesor dopĺňa operačná pamäť RAM s kapacitou 8GB. Apple Mac mini je vybavený SO-DIMM DDR4 modulmi, ktoré pracujú na frekvencii 2666 MHz. Tieto moduly tak vynikajú vysokými rýchlosťami a skvelou priepustnosťou.

Extrémne rýchle úložisko

K výkonným komponentom je tiež potrebné veľmi rýchle úložisko. Mac mini 2020 je vybavený SSD diskom s kapacitou 256GB, ktorý vyniká svojimi vysokými rýchlosťami ako pri čítaní, tak i pri zápise dát. SSD v tomto počítači využíva PCIe zbernicu, ktorá je oproti klasickému SATA pripojeniu ešte rýchlejší. Rýchlosť pri sekvenčnom čítaní dosahuje až 3,4GB/s. Všetky svoje dáta uložíte na disk v priebehu niekoľkých málo okamihov.

Vynikajúce zabezpečenie vašich dát

Pri vývoji Apple Mac mini 2020 bolo myslené aj na zabezpečenie vašich dát. Mac mini 2020 je vybavený špeciálnym čipom T2 Security. Tento čip umožňuje automatické šifrovanie vašich dát uložených na SSD disku. T2 Security tiež zabezpečuje štart celého počítača a systému. Vaše dáta sú tak chránené proti neoprávneným prístupom. Tento čip tiež stráži hardware celého počítača pred neoprávnenou manipuláciou.

Účinné chladenie

Usporiadanie a výber samotných komponentov umožňuje efektívnejší odvod tepla. Apple Mac mini 2020 dostal tiež oproti predchádzajúcej verzii väčší ventilátor, ktorý umožní ešte lepší odvod teplého vzduchu od komponentov. Zmenou prešiel aj zdroj napájania a boli rozšírené vetracie otvory.

Moderná konektivita

Konektorová výbava Apple Mac mini 2020 predstavuje moderné konektory, ktoré sú aktuálne dostupné. Medzi ne sa radí štvorica univerzálnych Thunderbolt 3 portov, plnohodnotné HDMI 2.0, ethernet port (RJ-45) a tiež dvojica klasických USB 3.1 portov. Nechýba ani 3,5 mm konektor pre pripojenie slúchadiel alebo reproduktorov.

Thunderbolt 3

Pre pripojenie všetkého príslušenstva teraz poslúži jediný port. Thunderbolt 3 dokáže prenášať dáta, video, napájací prúd napríklad pre externý disk a tiež zvuk. Tento port je tak naozaj univerzálny a umožní vám pripojenie prakticky čohokoľvek k vášmu Mac mini 2020. Vo výbave sa nachádzajú štyri konektory. Veľkou výhodou je, že tento konektor je obojstranný, takže kábel pripojíte vždy správne.

Parametre produktu

Kľúčové parametre produktu

Operačná pamäť RAM 8 GB
Kapacita SSD 256 GB

Hodnotenie

5,0 / 5

1 recenzia Apple Mac mini 256GB 2020 vesmírne sivý

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

Miroslav

7. 5. 2020

Celkové hodnotenie

Kvalita Nehodnotené

Hodnota za peniaze Nehodnotené


  • funkcie / výbava
  • dizajn
  • výkon
  • jednoduchosť ovládania