Notebook Apple MacBook Pro 13 Retina Touch Bar M1 256GB (2020) MYD82SL/A vesmírne sivý

Zobraziť

 • Doprava zadarmo

Poskytovaný OS: Mac OS, Operačná pamäť RAM: 8 GB, Uhlopriečka: 13.3 ", Názov procesoru: Apple M1, Kapacita disku: 256 GB,


Cena 1 449,00 €

28,98 € Späť na NAY Extra kartu: Zobraziť nápoveď


Top príslušenstvo

Zadarmo
Zadarmo

Ukázať všetko príslušenstvo

5,0 / 5

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

4 dva nákupy

Zobraziť 4 recenzie

Popis produktu

Notebook Apple MacBook Pro 13'' (2020) MYD82SL/A vo vesmírne sivej farbe sa pýši vyšším výkonom, inovovaným prevedením a Touch Barom. Disponuje 13,3'' Retina displejom s technológiou True Tone, ktorý zobrazí obsah v rozlíšení 2560x1600px. Vysoký výkon zaistí nový procesor M1. Disponuje 8 jadrami CPU a 8 jadrami GPU pre plynulé zpracovanie náročných pracovných a grafických úloh. Operačná pamäť RAM má veľkosť 8GB. Dáta uložíte na 256GB SSD disk. Vo výbave sú porty 2x USB-C (podpora Thunderbolt 3 a DisplayPort), 3,5mm audio jack, kamera FaceTime HD, Touch ID, podsvietená klávesnica. Bezdrôtovú konektivitu rozšíri technológia Wi-Fi ax a Bluetooth 5.0. Operačným systémom je macOS Big Sur.

Výkon

Plynulý chod a rýchle reakcie systému zabezpečí 8-jadrový procesor M1. Ten je zložený zo štyroch jadier určených na výkon a štyri jadrá sú úsporné. Takto si systém rozloží spracovanie procesov podľa ich náročnosti. Vďaka 8GB operačnej pamäti RAM môžete rýchlejšie pracovať s veľkými súbormi alebo súbežne používať niekoľko aplikácií.

 

Grafika

Procesor M1 zároveň predstavuje najvyspelejší grafický procesor s až 5x vyšším výkonom. Bez problémov si poradí s prehrávaním videa v kvalite 8K, renderovaním a prácou v grafických editoroch ako napríklad Final Cut Pro, pokročilejšie práce v Adobe Photoshop, programy na 3D modelovanie a ďalšie. Samozrejme, výkon má aj na hry. Plynulá snímková frekvencia s peknými detailmi obrazu spríjemnia váš voľný čas. Úložný priestor pre dáta poskytne 256GB SSD disk.

 

Machine Learning

Procesor rady M1 otvára nové možnosti využitia a efektívnej práce. Tzv. Machine Learning, alebo teda strojové učenie, predstavuje pokročilú analýzu systémových procesov smerom k ich neustálemu zlepšovaniu a lepšiemu výkonu. Na základe neho dokáže systém vytvárať určité vzorce a modely dát vo vašom zariadení. Fotografie, videá, zvukové či iné audiovizuálne obsahy dokáže rozpoznať a interpretovať. Všetky vaše data sú zároveň chránené.

 

Displej a zvuk

13,3-palcový Retina displej s rozlíšením 2560x1600px má jasné LED podsvietenie a vysoký kontrastný pomer, vďaka čomu bude čierna farba sýta a biela žiarivá. Tiež podporuje široký farebný gamut P3 s ešte intenzívnejšími odtieňmi. Obrazovka disponuje technológiou True Tone. Tá automaticky upravuje vyváženie bielej podľa teploty farieb v prostredí. Reproduktory priamo pripojené k systémovému napájaniu poskytnú vyvážený a realistický zvuk s maximálnym zosilnením v širokom dynamickom rozsahu.

 

macOS Big Sur

Nový operačný systém macOS Big Sur bol vyvinutý pre čip M1. Zabezpečuje pre zariadenie viac výkonu, vylepšené užívateľské prostredie a nový dizajn. Pridané boli taktiež aplikácie a funkcie pre prácu a ochranu systému.

 

Zabezpečenie

Na ochranu vašich osobných dát, súborov a celého systému slúži kombinácia čipu M1 v spolupráci s macOS Big Sur. Obsahuje koprocesor Secure Enclave, ktorý slúži ako základňa pre zabezpečené štartovanie systému a šifrovanie úložiska. Tiež je v ňom integrovaných niekoľko samostatných radičov. Prostredníctvom snímača Touch ID jednoducho odomknete MacBook, bezpečne nakúpite na webe cez Apple Pay, alebo získate prístup k systémovým nastaveniam aj k uzamknutým poznámkam. Jedným dotykom tiež môžete prepínať medzi užívateľmi.

 

Touch Bar

Všestranný Touch Bar nahradil funkčné klávesy, ktoré tvorili horný rad klávesnice. Automaticky zobrazuje nástroje podľa toho, aká aplikácia je spustená. Prostredníctvom neho môžete ovládať hlasitosť alebo jas, používať interaktívne prvky na upravovanie parametrov, prehľadávať obsah a iné.

 

Konektivita

Thunderbolt 3 spája ohromnú šírku pásma s mimoriadnou všestrannosťou štandardu USB-C. Prostredníctvom rozhrania s prenosovou rýchlosťou až 40 Gb/s môžete presúvať dáta, napájať zariadenie alebo prenášať videosignál. MacBook Pro je vybavený 2 takými porty, takže sa môžete rozhodnúť, z ktorej strany čo zapojíte. K dispozícii sú aj bezdrôtové technológie Wi-Fi 802.11ax a Bluetooth vo verzii 5.0.

Parametre produktu

Kľúčové parametre produktu

Poskytovaný OS Mac OS
Operačná pamäť RAM 8 GB
Uhlopriečka 13.3 "
Názov procesoru Apple M1
Kapacita disku 256 GB

Hodnotenie

5,0 / 5

4 recenzie Notebook Apple MacBook Pro 13 Retina Touch Bar M1 256GB (2020) MYD82SL/A vesmírne sivý

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

jozef

23. 8. 2021

Celkové hodnotenie

Kvalita Nehodnotené

Hodnota za peniaze Nehodnotené


 • výkon
 • Nič lepšie som ešte nemal.

Apple opäť nesklamal. Som veľmi spokojný.


Matej

19. 8. 2021

Celkové hodnotenie

Kvalita Nehodnotené

Hodnota za peniaze Nehodnotené


 • výkon
 • design
 • velikost monitoru

Rastislav

23. 1. 2021

Celkové hodnotenie

Kvalita Nehodnotené

Hodnota za peniaze Nehodnotené


 • výkon
 • design
 • velikost monitoru
 • Neskutocnx vykon, kvalita apple , vyborna cena, po tejto skusenosti nikdy win pokial nebude nutny

Juraj

9. 12. 2020

Celkové hodnotenie

Kvalita Nehodnotené

Hodnota za peniaze Nehodnotené


 • výkon
 • design
 • velikost monitoru
 • Výborny stroj.
 • Slabšia kamerka.

Odporúčam.