Apple Watch Ultra si vás získajú: Toto všetko dokážu

Apple Watch Ultra si vás získajú: Toto všetko dokážu

Sú väčšie, odolnejšie a ešte o čosi prepracovanejšie. O nových Apple Watch Ultra sa hovorí, že dýchajú na krk konkurencii, teda športovým hodinkám značky Garmin. Pozrime sa na to, či je to pravda a v čom.

Športové hodinky Apple Watch Ultra do každého terénu

Voda, les, hory, púšť. Apple Watch Ultra zvládnu akékoľvek dobrodružstvo. Fungujú v podmienkach od -20 do 55 °C, majú veľmi presné GPS a hĺbkomer, ktorý vám pri potápaní zmeria čas, hĺbku aj teplotu vody do 40 metrov pod hladinou.

Retina displej, ktorým sa hodinky môžu pochváliť, je navyše najväčším a najjasnejším displejom zo všetkých modelov Apple Watch. Ciferník má aj nočný režim a ľahko ho prepnete do módu, v ktorom bude fungovať ako kompas.

Okrem toho sa môžete tešiť na 3 zabudované mikrofóny a 2 reproduktory. Ak by ste s hodinkami chceli telefonovať, zvládnete to vďaka týmto vylepšeniam aj v sťažených podmienkach. Druhú stranu budete počuť a ona vás aj v silnom vetre, pri rozbúrenom oceáne či počas silnej búrky.

Veľké telo Apple Watch Ultra zo zafíru a titánu

Apple Watch Ultra sú oproti iným modelom Apple Watch viditeľne väčšie. Čo môže byť lákadlom, ale tiež dôvodom, prečo by sa niekomu páčiť práve nemuseli. Ich displej je vystúpený a design je celkovo iný, než bolo zvykom.

Zafírové sklo a titánové telo zaručujú, že ich nič nepokorí. Displej vydrží veľa a nemusíte sa báť, že by ste si hodinky pri športe poškriabali, alebo zničili.

Siréna, akčné tlačidlo a ďalšie vychytávky Apple Watch Ultra

Pomocnú ruku vám športové hodinky Apple Watch Ultra podajú aj vo chvíľach, ktoré nie sú príjemné. Hodinky sú vybavené špeciálnou sirénou s 86 dB zvukovým signálom, vďaka ktorému o sebe dáte vedieť, ak zablúdite, alebo sa vám stane nejaký úraz.

Siréna má pozoruhodnú frekvenciu aj tón, dokonca vydáva zvuk v takom tempe, ktorý napodobňuje slovo SOS v morzeovke. Sirénu hodinky zvládnu vysielať 8 hodín. Tak, ako iné modely Apple Watch, aj tento ponúka možnosť zavolať na tiesňovú linku.

Aby bolo ovládanie hodiniek ešte jednoduchšie, pridala na ne firma Apple špeciálne akčné tlačidlo. Jeho funkciu si môžete upraviť pomocou skratiek tak, aby tlačidlo robilo presne to, čo potrebujete – rozsvietilo baterku, zaplo stopky, alebo spustilo režim potápania.

Okrem toho vám však Apple Watch Ultra poskytnú to, v čom sú Apple Watch najlepšie – sledovanie telesných funkcií.

Môžete napríklad zistiť:

  • kvalitu spánku,
  • srdcový tep,
  • spálené kalórie,
  • hladinu kyslíka v krvi,
  • čas, keď vám začne menštruačný cyklus a veľa ďalšieho.

TIP: Športové hodinky Apple Watch Ultra majú taktiež veľmi zaujímavú funkciu Backtrack – v prípade, že sa niekde stratíte, ju zapnete a hodinky vás navedú späť smerom, ktorým ste prišli.

Batéria Apple Watch Ultra trochu pokrivkáva

Ako zápor, ktorý vyvoláva diskusie medzi užívateľmi, by sme mohli vnímať výdrž batérie. Apple Watch Ultra vydržia bez nabitia 36 hodín bežného používania, v režime nízkej spotreby 60 hodín.

Také číslo je oproti konkurenčným hodinkám Garmin o dosť nižšie. Napríklad športové hodinky Garmin Fenix ​​7X PRO vydržia bez nabitia s neustále zapnutým GPS 122 hodín. Práve batéria preto môže byť pre niekoho argumentom, prečo si nové Apple Watch Ultra neobstarávať a siahnuť skôr po konkurencii.

Pre koho sú športové hodinky Apple Watch Ultra

Aj napriek všetkým novým funkciám a vychytávkam Apple Watch Ultra, každý zarytý športovec dá zrejme prednosť hodinkám Garmin Fenix ​​7. Dôvod je jednoduchý: v cenovej relácii, v ktorej športové hodinky od Applu nájdete, ponúka Garmin oveľa viac výhod. Od väčšej výdrže batérie po oveľa pestrejšie funkcie a detailnejšie meranie.

To však neznamená, že by ste si Apple Watch Ultra nemali zaobstarať. Pokiaľ patríte medzi užívateľov, ktorí majú od Applu takmer všetko, budú sa vám jeho hodinky oveľa lepšie zapájať do celého systému. Stále platí, že Apple zariadenia si najviac rozumejú s Apple zariadeniami.

Hodinky Apple Watch Ultra navyše ponúkajú toľko možností, že ich využijete nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. A práve to je zrejme ich najsilnejšou, a pre niekoho možno najslabšou, stránkou.