Denon AVR-X1600H DAB čierny

Cena:
599,00 €

Splátková kalkulačka - spočítať
Späť na NAY Extra kartu 11,98 €

Odporúčame tieto služby

Predĺžená záruka

Získate istotu bezplatnej opravy tovaru aj po skončení zákonnej záruky. Zobraziť viac informácií

Poistenie náhodného poškodenia

Získajte istotu bezplatnej opravy pri náhodnom poškodení. Zobraziť viac informácií

POPIS PRODUKTU

Praktický 7.2-kanálový 4K Ultra HD AV prijímač Denon AVR-X1600H DAB v čiernej farbe so zabudovaným 3D zvukom, HEOS a DAB/DAB+ tunerom (príjem digitálneho rozhlasového vysielania) prináša vysoko kvalitný audio výkon so skvelými funkciami a technológiami. Obľúbené filmy či relácie budete môcť sledovať vo výnimočnej čistote vďaka plnej podpore 4K videa, Dolby Vision, HDR10, HLG či HDCP 2.3. (podporované na všetkých 6 HDMI vstupoch a 1 výstupe). Streamujte hudbu so zabudovaným rozhraním Bluetooth alebo Wi-Fi či prehrávajte skladby MP3, ALAC, FLAC, WAV z pamäťových zariadení cez USB vstup umiestnený na prednom paneli. Pýši sa možnosťou prehrávania širokej škály hudobných streamingových služieb (Spotify, Deezer, Tidal, Amazon Music) s podporuje 3D zvukové formáty Dolby Atmos, DTS:X a DTS Virtual:X. Prijímač je kompatibilný s hlasovým ovládaním Amazon Alexa, Google Assistant či Apple Siri.

Zobraziť celý popis

  • Doprava zadarmo
Popis produktu

Denon AVR-X1600H DAB

7.2-kanálový 4K Ultra HD AV prijímač so zabudovaným 3D zvukom, HEOS a DAB/DAB+ tunerom pre príjem digitálneho rozhlasového vysielania. Vylepšite svoje domáce kino s týmto zariadením. Vďaka výkonu 145 W na kanál tento AV prijímač poskytuje skutočne pohlcujúci 3D zvukový zážitok. Podporuje Dolby Atmos, technológiu Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X, DTS Virtual:X. Video obsah môžete sledovať na televízore alebo projektore vo vysokej kvalite vďaka podpore video technológií pre 4K ako sú Dolby Vision, HDR10 a HLG. So štandardom eARC v režime pass-through, 6 HDMI vstupmi a 1 výstupom s plnou podporou HDCP 2.3 na všetkých portoch si užijete plynulé fungovanie tohto AV prijímača s HD a Ultra HD televízormi, Blu-ray prehrávačmi a hernými konzolami. USB na prednom paneli zaisťuje pohodlné prehrávanie hudobného obsahu MP3 súborov alebo tiež súborov vo vysokom rozlíšení ako sú WAV, FLAC, ALAC a DSD. Hudbu môžete streamovať aj z obľúbených hudobných online služieb ako sú Spotify, Deezer, Tidal, prípadne môžete bezdrôtovo streamovať tiež pomocou pripojenia cez Bluetooth, Apple AirPlay 2 alebo cez Wi-Fi vďaka integrovanej technológii HEOS pre viac-zónové ozvučenie. Spolupracuje s hlasovými službami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri, ktoré umožňujú pohodlné ovládanie prístroja hlasom. 

Výkonný 7-kanálový zosilňovač 

Každý kanál je osadený diskrétnym vysoko prúdovým zosilňovačom. Vďaka tomu disponuje špičkovým výkonom 145 W na kanál. Vďaka svojej schopnosti pracovať s nízkou impedanciou môže napájať vyváženým, vysoko kvalitným zvukom široké spektrum reproduktorov. AV prijímač podporuje trojrozmerné zvukové formáty Dolby Atmos, technológiu Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X a DTS Virtual:X. Naviac má HDMI sekciu vybavenú plnou podporou HDCP 2.3 a 4K pass-through pre HDMI zdroje. 

Poriadna porcia podmanivého priestorového zvuku

Ponorte sa do priestorového zvuku vďaka Dolby Atmos. Užívať si domáce kino s Dolby Atmos zvukom môžete pomocou konfigurácie 5.2.2 priestorových reproduktorov vrátane možnosti použitia 2 špeciálnych Dolby Atmos reproduktorov alebo 2 reproduktorov v strope pre dokonalý zážitok z domáceho kina. Technológia virtualizácie Dolby Atmos Height vám zaistí podmanivý priestorový zvukový zážitok bez stropných alebo špeciálnych reproduktorov, takže získate virtuálne zvukové efekty umiestnené vertikálne v miestnosti i keď máte k dispozícii iba konfiguráciu reproduktorov 7.2, 5.2 alebo 2.2.

Buďte bližšie akcii

Technológia DTS:X priestorového zvuku dokáže umiestniť zvuk presne tam, kde by sa mal objaviť v prirodzenom prostredí a vytvoriť tak dokonale realistickú scénu s viacrozmerným zvukom priamo u vás doma. Vďaka presnejšiemu umiestneniu a výškovému vrstveniu zvuku podľa skutočnosti vás zvuk vtiahne priamo do deja obľúbených filmových scén. Pri technológii DTS Neural:X získajú vaše filmy, hry a hudba neporovnateľný efekt skutočnosti, ktorý u bežného 5.1 priestorového zvuku nejde dosiahnuť. Pokiaľ nemáte možnosť inštalovať stropné alebo špeciálne reproduktory, pomôže vám podpora DTS Virtual:X podmanivého virtuálneho priestorového zvuku, ktorá vie veľmi verne simulovať vertikálnu priestorovosť zvuku s použitím 5.2, 7.2 alebo 2.2 reproduktorových systémov. 

Pokročilá HDMI video sekcia s eARC

Zariadenie má 6 HDMI vstupov a 1 výstup, ktoré podporujú 4 K Ultra HD video, Pure Color sub sampling, Dolby Vision, High Dynamic Range (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG), eARC, 3D a BT.2020 pass through pre výnimočnú čistotu a kontrast obrazu. Podpora eARC umožňuje prenos 3D priestorového zvuku priamo z televízora resp. televízneho vysielania do AV prijímača. Stačiť vám bude jediný HDMI kábel, ktorým ich prepojíte. 

Pokročilé video ovládanie

Spracovanie signálu pomocou HDCP 2.3 je dostupné na všetkých HDMI portoch a vďaka tomu si užijete obsah chránený proti kopírovaniu nezmenený a bez problémov s jeho prehrávaním. Tiež si môžete dopriať pohodlnú kompatibilitu s HD a Ultra HD televízormi, Blu-ray prehrávačmi a hernými konzolami. 

Video formáty novej generácie

Video obsah na televízore alebo projektore môžete sledovať vo vysokej kvalite obrazu vďaka dostupným 4K video technológiám ako Dolby Vision, HDR10, HLG, 4K/60 Hz, 4:4:4 farebnému rozlíšeniu a BT.2020, ktoré sú garanciou vysokej video kvality s výnimočným jasom, kontrastom a farbou. 

Skvelý pocit z jednoduchého nastavenia

Receiver je vybavený Sprievodcom úvodným nastavením (Quick Start Guide), ktorý vám poskytne ľahké a rýchle inštrukcie s čím a ako začať. Akonáhle pripojíte k zariadeniu televízor pomocou HDMI kábla, objaví sa Asistent nastavenia od Denonu, ktorý vás krok po kroku prevedie celým postupom nastavenia. Rad farebne označených reproduktorových terminálov na zadnom paneli je umiestnená vodorovne vedľa seba, vďaka čomu bude pripojenie a organizácia káblov veľmi jednoduchá. 

Pripojenie Smart TV

Ovládať AVR-X1600H DAB môžete pokojne aj diaľkovým ovládačom od vášho smart televízora vďaka prepojeniu týchto zariadení pomocou HDMI kábla podporujúceho HDMI CEC, teda pokiaľ túto funkciu podporuje aj váš televízor. 

Optimalizácia zvuku Audyssey 

Zariadenie je vybavené špičkovým systémom Audyssey MultEQ XT pre meranie a optimalizáciu akustiky miestností. Pomocou priloženého mikrofónu si presne zmeria a analyzuje výstup každého reproduktora v zostave, aby následne správne optimalizoval každý jeden zvukový kanál.  

Bluetooth a Wi-Fi konektivita

Zariadenie je plne vybavené bezdrôtovou konektivitou. Pre bezdrôtové streamovanie hudby budete mať k dispozícii Bluetooth, Wi-Fi a AirPlay 2. Bezchybné a stabilné streamovanie vám zaistí integrovaná dvojpásmová Wi-Fi anténa. Hudobný obsah si teraz môžete užívať jednoduchým bezdrôtovým pripojením smart zariadení (telefóny/tablet). Integrovaná technológia HEOS vám umožní prehrávať rovnakú skladbu naprieč všetkými zónami naraz alebo keď budete chcieť, tak v každej zóne inú skladbu. HEOS možno ovládať aj hlasom – podporuje služby Amazon Alexa a Google Assistant. HEOS možno využívať pre prehrávanie hudobného obsahu z bezplatných alebo predplatiteľných služieb ako Spotify, Deezer, Amazon Music, TuneIn, Sound Cloud, Tidal a ďalších.

Všetko pod kontrolou

Lepšie ovládanie priamo vo vašom vrecku. Aplikácia The Denon AVR Remote app je dostupná pre iOS a Android. Vďaka nej je používanie oveľa jednoduchšie, môžete s ňou ovládať hlasitosť, zapínať a vypínať AV prijímač, stlmiť zvuk, vybrať zdroj alebo prepnúť na HEOS pre bezdrôtové streamovanie hudby. Pre ovládanie hudby môžete používať aj vlastný hlas pomocou hlasových asistenčných služieb Amazon Alexa, Siri alebo Google Asistant. 

Zvuk z TV do všetkých zón

Zvuk z televízora budete teraz môcť púšťať do všetkých hudobných zón naraz. Je pritom jedno, či použijete analógové alebo digitálne pripojenie. 

Rýchle voľby pre prívetivé prispôsobenie zvuku

Predný panel obsahuje štyri tlačidlá pre rýchly výber (Quick Select), pod ktorými sú uložené zvukové nastavenia každého zdroja podľa vašich preferencií. Prepínať môžete medzi TV audio, Blu-ray, mediálnymi prehrávačmi a ďalšími zariadeniami a receiver vždy upraví nastavenie ekvalizácie presne podľa vašich uložených preferencií pre tento konkrétny zdroj. 

Výkonné DSP

Obrovský výkon k dispozícii pre akúkoľvek náročnú hudbu alebo filmy. Zariadenie je osadené pokročilým DSP čipom (Digital Sound Processor) pre dosiahnutie ohromného výkonu potrebného pre spracovanie náročného audio a video obsahu. 

Mnoho zdrojov, viac zón

Vďaka tomuto zariadeniu si môžete vychutnávať domáce kino v zostave 5.2 v jednej miestnosti, zatiaľ čo v druhej miestnosti prehrávate iný zdroj alebo hudbu zo streamu. Napríklad môžete sledovať film v obývacej izbe, zatiaľ čo iný člen vašej rodiny počúva hudbu v inej miestnosti, a to všetko bez prerušenia alebo výpadkov. Využite naplno dostupné terminály zosilňovača pre pripojenie  reproduktorov. 

Predný USB port pre Hi-Res audio

Ponorte sa úplne do úžasnej čistoty a hĺbky obľúbených skladieb vo vysokom rozlíšení. Zariadenie si vďaka 32-bit D/A prevodníku AKM poradí s dekódovaním zvukových súborov vo vysokom rozlíšení, a to pre rôzne formáty súborov vrátane ALAC, FLAC a WAV. Rovnako si poradí aj s DSD súbormi (audiofilný formát SACD). Prehrávať môžete tieto súbory ako z pamäťových zariadení pripojených cez predný USB port, tak aj po sieti. Samozrejme vie prehrávať aj bežné MP3 alebo WMA súbory.

Phono vstup pre gramofón

Zariadenie má gramofónový vstup na zadnom paneli, môžete k nemu pohodlne a ľahko pripojiť akýkoľvek gramofón a užívať si tak zvuk obľúbených platní. 

Dva výstupy na subwoofer

Pohltí vás scéna s perfektnými, rovnomernými a presnými basmi. AV prijímač je vybavený dvomi výstupmi pre pripojenie subwooferov, vďaka čomu vyhladíte prechod do najnižších frekvencií a zároveň efektívne rozprestriete zvuk po miestnosti. 

Spolupracuje s hlasovými asistenčnými službami

Vychutnajte si ovládanie hlasom bez námahy a celkovú flexibilitu používania systému zaistenú svetovo uznávanými službami, ktoré sú špičkami vo svojom obore. Použite smart reproduktor alebo váš telefón aby ste mohli zadávať hlasovo povely cez služby Amazon Alexa, Google Assistant alebo Apple Siri. Požiadať môžete o prehranie obľúbenej skladby, zvýšenie hlasitosti, preskočenie na ďalšiu skladbu, prepnutie vstupov a ďalšie. 

HEOS – bezdrôtové streamovanie hudby

Streamujte hudbu kedykoľvek a kdekoľvek v dosahu vašej domácej siete vďaka vstavanej technológii HEOS. Vysoko kvalitnú hudbu si môžete užívať zo širokej ponuky streamovacích služieb vrátane Spotify, TuneIn, Deezer, Amazon Prime Music, Soundcloud, Tidal, Napster alebo lokálnych hudobných zdrojov. Všetky ich môžete pohodlne ovládať pomocou bezplatnej aplikácie HEOS app. 

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Počet kanálov: 7
Výkon na kanál: 125 W
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 6
HDMI výstupy: 1

Ďalšie vlastnosti

Značka: Denon
iSmart: Áno
Počet kanálov: 7

Konektivita

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Výstup pre slúchadlá: Áno
iEthernet / LAN pripojenie: Áno
Wi-Fi štandardy: 802.11 b/g/n
Počet digitálnych vstupov: 4
Počet analógových vstupov: 6
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 6
HDMI výstupy: 1

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: čierna
Šírka: 42,3 cm
Výška: 15,1 cm
Hĺbka: 33,9 cm
Hmotnosť: 8,5 Kg

Zvuk

Audio dekódery: Dolby Digital
Frekvenčný rozsah (Hz): 10-100
Výkon na kanál: 125 W
Multizone: Áno

Rádio

DAB: Áno

Ďalšie parametre

Phono vstup: Áno

Ostatné

Kód produktu: AVRX16000HDABBKE2

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore