Dobrý 1. aprílový žart spočíva v technike

Nápadov na prvoaprílové žartíky nájdete na internete veľa. V niektorých sú v hlavnej úlohe depilačné krémy, ktoré máte vtlačiť niekomu do šampónu, alebo návod, ako prilepiť topánky o zem. Nenechajte sa však nachytať. Takéto fóry sú pre ľudí mdlej kreativity a sú hlboko pod vašu úroveň. Musíte kráčať s dobou a robiť humor s tou správnou technikou!

Dnes, jeden deň pred 1. aprílom, a preto vám prinášame jednoduché, ale efektné „fóriky“, ktoré zabavia vás a, dúfajme, aj vaše obete. Ak ich teda nenecháte trápiť sa príliš dlho. A môžete ich využiť nielen počas 1. apríla.

Čím viac jazykov vieš... – aj tak ti to nepomôže

Zaslúžený evergreen, ktorý ani rokmi nestráca na sile. Pár sekúnd, ktoré vaša dôverčivá obeť strávi v inej miestnosti, vám bude stačiť na to, aby ste sa zmocnili jej telefónu a nastavili v ňom iný jazyk. So španielčinou asi veľa vody nenamútite. Skúste však japončinu alebo kórejčinu! Nezabudnite si však zapamätať, ako nastavíte pôvodný jazyk späť, inak si môžete tento žartík nakoniec pripísať na vlastný účet.

Na dobré veci sa oplatí počkať

Všetci máme takého kamaráta. Tri bodky na telefóne ukazujú, že nám odpovedá na správu. Očividne spisuje prvé vydanie Vojny a mieru, lebo do telefónu ťuká sedem minút. A potom nám príde odpoveď „Ok“. Teraz nastal čas na odplatu! Ak máte obaja iPhone, stiahnite si gifko indikátora písania a pošlite mu ho ako obrázok. Uvidí tri animované bodky, ktoré sa nikdy neprestanú hýbať.

Spustite chaos. A to do písmena!

Na tento „fórik“ potrebujete jeden počítač a blesky a hromy pre zlovestnejší efekt. Už ste počuli o Dvorakovej klávesnici? Má inak usporiadané písmená ako tá klasická QWERTY/QWERTZ. To znamená, že ak napíšete napríklad „Dvorak“, na obrazovke sa objaví „Ekrpat“. Spríjemnite si sobotu sledovaním, ako si vaša obeť bude trhať vlasy pri pokuse zistiť, čo sa deje, a nastavte mu ju!

Ak ide o Windows – kliknite na Štart a vo vyhľadávacom riadku napíšte „Miestne a jazykové nastavenie“. Na záložke „Klávesnice a jazyky“ kliknite na „Zmeniť klávesnicu“, potom „Pridať“ a v zozname vyhľadajte Dvorak. Potvrďte výber a odkliknite Dvoraka aj ako Predvolený vstupný jazyk aj v Nainštalovaných službách v otvorenom okne.

Ak ide o Mac – kliknite na Nastavenia systému – Klávesnica– Vstupné zdroje – kliknite na „+“ – v zozname nájdite „Dvorak“ a odkliknite „Pridať“.

Hotovo! Práve ste otvorili brány pekla. Opäť, postrážte si, aby ste ich vedeli aj zabuchnúť, keď začne byť príliš horúco.

Viac hudby do života

Tento žartík je veľmi vhodný do kancelárskeho života a odporúčame ho zdatnejším užívateľom. Takže, ak budete 1. apríla v práci, trochu si to aj užite. Alebo si predĺžte 1. apríl až do pondelka.

Možno ste to nevedeli, ale na svojom počítači si viete vložiť vlastné zvukové notifikácie. Zapnutie počítača, pripojenie k nabíjaniu alebo príchod nového e-mailu, to všetko môže mať vlastnú fenomenálnu – a podľa možnosti otravnú – zvučku. Poskytuje to priestor pre žartíky rôznej úrovne.

Aká je najdrsnejšia verzia? S pomocou zvukového editora urobte mp3 súbor, kde bude 5 minút ticho a až následne sa ozve nejaká otravná pieseň. Následne ju nastavíte napríklad ako zvukové upozornenie na nový mail. Keďže pieseň sa kvôli tichu na začiatku ozve až po minútach, neštastná obeť sa bez vašej pomoci len ťažko dovtípi, čo spôsobuje, že jeho notebook sa len tak rozhodne pripomenúť si víťaza minuloročnej Eurovízie. A niekoľkokrát denne.

Odporúčame výber hudby, ktorá krásne našponuje nervy. Skúste napríklad Justina Biebera. Ak chcete doržať kvóty pre slovenskú produkciu, tak Justína Topoľského. Nezabudnite skontrolovať, či má notebook zapnutý zvuk!

Vytapetované!

Máme tu minimalistický, ale krutý fór na účet všetkých, ktorí sú nonstop zahľadení do blikajúceho monitora. Spravte printscreen celej pracovnej plochy vašej obete aj s ikonkami a všetkými priečinkami. Tie potom schovajte do jedného priečinka (nemažte ich, lebo 1. apríl oslávite s modrinami na pohotovosti) a printscreen nastavte ako pozadie plochy počítača.

Nič netušiaca obeť bude zúfalo klikať na programy a priečinky, ale nič nebude reagovať. Nebojte sa prispieť k riešeniu pestrými komentármi ako „Skús klikať rýchlejšie“ alebo „Možno myš nemá baterky“. Buďte kreatívni!

Užite si 1. apríla!

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.