Historické filmy

Historické filmy zobrazujú príbeh z minulosti zakladajúci sa na skutočných udalostiach.

Kategórie produktov

O kategórii

Historické filmy plné informácií

Historické filmy sa v prvom rade snažia o navodenie atmosféry daného obdobia a vykresľujú udalosti, ktoré sa skutočne stali. Vyberte si to pravé orechové DVD. Máte svoj prenosný DVD prehrávač? Môžete si ho zobrať so sebou na dlhé cesty vlakom, autobusom či autom. Možno sa bude hodiť na zabavenie i na chate či dovolenke.

Učitelka

Na motívy skutočných udalostí z 80-tych rokov vznikla i psychologická dráma Učiteľka. Zachytáva príbeh manipulácie a prospechárstva učiteľky v komunistickom režime. Zároveň vykresľuje obavy rodičov aj ich silu vzoprieť sa a postaviť sa nepríjemnej situácii i režimu. Veríte v silu ľudského charakteru? Pozrite si film od Jana Hřebejka a Petra Jarchovského v hlavnej úlohe so Zuzanou Mauréry.

Velký útěk

Hviezdne obsadenie so Stevom McQueenom na čele vás rýchlo prenesie do roku 1943 do drsného prostredia zajateckého tábora Stalag Luft III, z ktorého vraj nie je úniku. Podarí sa to hlavným hrdinom bez toho, aby ich chytili?

1612, Kronika smutných časů

Ďalšou historickou vojnovou drámou, ktorá sa odohráva medzi Ruskom a Poľskom. Do deja sa preplieta ešte povstanie proti poľskému vojsku v Moskve. Ak sa chcete nechať pohltiť napätím, bude to film pre vás.

Robin Hood

A napokon sa ocitáme na krížových výpravách vo Francúzku, odkiaľ hlavná postava šikovne dezertuje. Zaplieta sa však do životnej úlohy pre sira Loxleya a stretáva sa s krásnou Marion v anglickom Nottinghame. Ako to dopadne s Listinou slobôd a čo sa stane, keď napadnú francúzske vojská anglický Nottingham?