Ideálni pomocníci na úpravu vlasov

Ideálni pomocníci na úpravu vlasov

Vlasy reprezentujú zovňajšok človeka, ktoré najskoršie napovedia, ako sa oň stará. Na to, aby vyzerali vo výbornej kondícii potrebujú spoľahlivých pomocníkov vo forme fénov, žehličiek na vlasy, kuliem a kulmofénov. Poradíme vám a dáme tipy, aké sú pre vás tie najvhodnejšie.

Fény

Chcete si skrátiť čas pri vysúšaní vlasov? Ste na správnej adrese, fén vám to umožní. Zvlášť to platí pri dlhých a hustých vlasoch, ktoré by sa prirodzeným spôsobom sušili naozaj veľmi dlho. Okrem toho dnešné fény fungujú aj ako nástroje pre stylovanie vlasov.

Príkon – od 1700 Wattov a vyššie

Príkon je najdôležitejším parametrom pri fénoch. Už od 1700 Wattov patria fény k tým lepším. Platí tu priama úmera v zmysle „čím vyšší príkon, tým spoľahlivejší fén“. Vďaka vyššiemu príkonu sa pritom vlasy aj rýchlejšie vysušia. A nezískate tak iba čas, ale zároveň sa vlasy aj menej ničia, keďže sú teplote vystavené kratšiu dobu.

Intenzita fúkania – minimálne 2 stupne rýchlosti

Medzi základné funkcie fénu patrí rýchlosť, teda intenzita fúkania. Skracuje čas sušenia vlasov. Určite je výhodné, ak sa dá nastavovať, a to v podobe najmenej dvoch, no lepšie aj viacerých voliteľných stupňov. Je dobré, ak má navyše aj samostatný ovládač pre intenzitu fúkania.

Teplota fúkania – studený vzduch je k vlasom šetrnejší

Kvalitnému fénu by nemalo chýbať aj fúkanie studeného vzduchu, teda funkcia „cool“. Studený vzduch je predsa len k vlasom šetrnejší, vlasy príjemne dosuší a perfektne zafixuje účes na konci stylingového procesu.

Veľkosť dýzy – užšia sa postará o rýchlejšie a šetrnejšie sušenie

Už na prvý pohľad sa dá presvedčiť o kvalite fénu. Stačí sa zamerať na dýzu, teda na tvar otvoru, kadiaľ vzduch prúdi von. Úzka dýza tvorí pre vzduch malý priechod. Tam sa vyvinie väčší tlak a prúd vzduchu je tým centrovane sústredený. Vysoký tlak sa potom postará aj o rýchlejšie, a teda aj šetrnejšie sušenie. Niektoré fény pritom dokážu veľkosť dýzy meniť pomocou prídavných násadiek.

Difúzor – opticky zväčší hustotu vlasov

Nie každý z nás sa narodil s hustými vlasmi, a tak si ich objem musíme niekedy dotvoriť zväčšením sami. K tomu pomôže difúzor, teda nadstavec na dýzu. Vzduch, ktorý prúdi cez neho sa rozptyľuje a nepôsobí len cielene, bodovo, ale práve difúzne - rovnomerne vo viacerých smeroch.

Ionizátor - vlasy už nie sú rozviate

Elektrizujúce vlasy po sušení sú už minulosťou. Pri výbere fénu je ďalším dôležitým faktorom i prítomnosť ionizátora, ktorý sa postará práve o odstránenie nežiaduceho efektu zelektrizovaných, strapatých vlasov. Ionizátor vyžaruje záporné ióny, ktoré reagujú na tie kladné, vzniknuté pri fúkaní, počas trenia vlasov. Záporné ióny navyše podporujú lesk, udržia vo vlasoch vlhkosť a tým držia vlasy v dobrej kondícii. Zároveň aj zabraňujú štiepeniu končekov vlasov.

Údržba – je jednoduchšia s odnímateľným filtrom

Ak si chcete byť istý čistotou vášho každodenného spoločníka, potom sa oň treba samozrejme starať. Doprajte si preto fén s odnímateľným filtrom. Počas procesu sušenia sa totiž filter zvykne zanášať, či už samotnými vlasmi alebo inými nečistotami, ktoré fén z jednej strany nasáva podobne ako vysávač. Takto môže dochádzať k prehrievaniu, či poškodeniu motora. Ak je filter odnímateľný, môžete ho pravidelne a jednoducho vyčistiť.

Rada na záver: Ak máte dlhé vlasy a používate sušič vlasov často, mali by ste dať dôraz na výkon a veľkosť dýzy. Ak cestujete a chcete mať svoj fén vždy pri sebe, poobzerajte sa po malých kompaktných sušičoch. Niektoré sú dokonca aj skladacie.

Žehličky na vlasy

Určite tento vynález ocenia všetci tí, ktorých vlasy sú neposlušné a krútia sa samé, tak ako chcú. No treba povedať, že práve žehlička poteší všetkých, ktorí si túžia pripraviť rovný, hladký účes. Presne ten je totiž stále moderný a zároveň prináša do výzoru aj istú dávku elegancie. No a potom je tu aj druhá strana mince, keďže žehličky dokážu na rovných vlasoch vyčarovať kučierky.

Teplota – viac ako jedno teplotné nastavenie

Sú žehličky, ktoré výber teploty neponúkajú a po spustení sa rovno začnú nahrievať na vlastný limit. Pri starostlivom výbere si však vyberajte skôr žehličky, kde sa teplota nastaviť dá. Je to z toho dôvodu, že vhodná teplota závisí od typu vlasov. Pre jemnejšie vlasy postačia nižšie teploty, pre pevnejšie vlasy sú určené teploty vyššie. Teplota žehliacich plôch sa zvyčajne zahrieva v rozmedzí od 100 do 180 stupňov. Určite je potom výhodou, ak si môžete na žehličke vybrať z viacerých teplotných programov.

Rýchlosť nahriatia žehličky

Vyhľadávané sú najmä žehličky s rýchlym ohrevom, teda kedy k zahriatiu dôjde počas 15-tich až 30-tich sekúnd. Môže sa to zdať ako menej dôležitý faktor, no pri rannom zhone to určite ocení každá žena.

Zaoblenie žehliacich plôch – sú vytvorené na lokne

Žehličky neslúžia len na vyrovnávanie, ale paradoxne aj na perfektné lokne. K tomu slúžia zaoblené okraje žehliacich plôch. Tie počas stylingu vedú vlasy a prejavia sa kučerami ako z natáčok.

Keramická žehliaca plocha – neničí vlasy s prehriatymi časťami

Keramika je najčastejšie používaný materiál, ktorý zaistí rovnomerné rozloženie tepla. Nevznikajú tak prehriate časti, ktoré ničia vlasy. Vytvára záporné ióny, ktoré neutralizujú kladné ióny prirodzene vznikajúce pri trení vlasov. Týmto spôsobom zabraňujú nepríjemnému elektrizovaniu. Na žehličky, ktoré majú plochy z kovu, radšej nesiahajte. Podľa testov totiž vlasy poškodzujú najviac.

Ionizátor – vlasy sú lesklejšie a hebkejšie

V prípade, že túžite mať vlasy s leskom a hebkosťou, stavte na technológie iontec. Počas žehlenia sa pri nej využívajú saténové ionty a práve tie nasajú zo vzduchu vlhkosť. Potom ňou obalia každý vlas, čím zabránia ich vysušeniu.

Bezpečnosť – je väčšia pri automatickom vypnutí

Niektoré žehličky sa po určitom časovom intervale nečinnosti (napr.30 minút) vypnú samotné. Je to určite dobrá zábezpeka a treba zvážiť, či predsa len neinvestovať o trochu viac a poistiť sa touto dômyselnosťou.

Rada na záver: Pri žehlení nesmiete zabúdať na používanie voskových, sprejových prostriedkov. Nie len, že pomáhajú celkovému vzhľadu, ale v prvom rade vlasy ochraňujú.

Kulmy a kulmofény

Rozdiel medzi kulmou a kulmofénom

Kulma je stylingový nástroj. Vlasy namotáva na horúci nádstavec, ktoré ďalej upravuje. Používa sa výhradne na suché vlasy. U kulmofénu je to naopak. Ten sa používa na vlhké vlasy, ktoré upravuje horúcim vzduchom. Dá sa povedať, že spája sušič na vlasy a kulmu. Jedným ťahom vlasy suší a zároveň tvaruje. Vhodný je najmä na úpravu kratších a polodlhých vlasov. Tie vysuší a vytvaruje presne podľa vašich predstáv.

Kulmy

Veľkosť hlavice – čím užšia, tým kučeravejšie vlasy

Hlavná vec, ktorá by vás mala pri výbere zaujímať. U nej sa nejedná o porovnávanie lepší/horší, ale aký efekt s ňou túžite docieliť. Ak chcete mať veľmi kučeravé vlasy, siahnite po úzkej hlavici. Ale ak chcete docieliť rozviateho beach looku, ideálna je hlavica so širším priemerom.

Teplota – pre jemnejšie vlasy 180 stupňov

Mala by ponúknuť viac teplotných polôh, čo umožní ľahšiu kontrolu jej teploty, a tým aj konečný efekt účesu. Ideálna teplota je okolo 180 stupňov pre jemnejšie vlasy. Ak vaše vlasy zvládajú vyššie teploty bez väčšieho ničenia, môžete kulmu nastaviť na 200 až 300 stupňov. Ale pozor! Nikdy neprekračujte teplotu 400 stupňov, pretože tá vlasy zničí.

Keramický povrch – je najšetrnejší k vlasom

Ak premýšľate nad tým, aký zvoliť typ povrchu, už ďalej neváhajte. Jednoznačne siahnite po keramickom. Najväčšou výhodou je ten, že tento materiál vaše vlasy ničí čo najmenej, pretože teplo prepúšťa jednotlivými vlasmi postupne.

Starostlivosť – aspoň raz do týždňa

Keďže pri kulmovaní sa používa vlasovú kozmetiku, aspoň raz do týždňa hlavicu kulmy vyčistite. Vo väčšine prípadov vám k tomu bude stačiť vlhký obrúsok. Ale ak máte na hlavici kulmy zaschnuté šupinky, napríklad od tužidlá na vlasy, potom investície do špeciálneho čistidla budú nevyhnutné.

Rada na záver: Pri kúpe kulmy musíte počítať s nákupom vlasovej kozmetiky. Protektor vlasov proti vysokým teplotám je nutnosťou, ktorý môžete využívať nielen pri kulmovaní vlasov, ale taktiež pri žehlení alebo fénovaní. Samozrejmosťou je taktiež tužidlo a lak na vlasy, vďaka ktorým účes vydrží dlhšiu dobu.

Kulmofény

Teplotné nastavenia – minimálne 3 stupne

Nedá sa stanoviť ideálna teplota, to záleží od typu vlasov. Preto je vhodné mať minimálne 3 stupne teplotného nastavenia. Štandartom je okolo 190 °C. Čím nižšia teplota, tým trvá dlhšie sušenie, a zároveň aj nižšia kvalita spracovania vlasov. Naopak nad 200 °C sa môžu vlasy poškodzovať.

Keramický povrch

Ako je to u všetkých pomocníkoch na úpravu vlasov, tento povrch je pre vaše vlasy najšetrnejší a udržuje ich prirodzene jemné.    

Bezpečnosť

Je to identické aj pri kulmofénoch. Väčšiu bezpečnosť máte poistenú automatickým vypnutím, kedy sa kulmofén vypne pri určitom časovom intervale nečinnosti.

Rada na záver: Ak sa vám v zime často elektrizujú vlasy alebo máte veľmi jemné vlasy, ktoré nedržia tvar, určite siahnite po kulmoféne s ionizátorom. S ním sú pri úprave vlasy poddajnejšie, lesklejšie a zdravšie.

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.