Mletá káva

Kvalitná mletá káva by nemala chýbať v domácnostiach, ktoré sú bez mlynčeka na kávu. Hodí sa aj v prípade, ak sa ponáhľate a nechcete s mletím strácať čas.

Kategórie produktov

Aplikované filtre

Zmazať všetky filtre

Decaffeinato
Typ kávy

Zobrazujeme 1 výsledok Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Lucaffé Decaffeinato 250g

LUCAFFE DECAFFEINATO 250G MLETA, KAVA

Výpredaj

Mletá káva, Typ kávy: Decaffeinato, Zloženie kávy: Arabica, Hmotnosť: 250 g


10,99 €

O kategórii

Mletá káva: Ako vybrať

 

Pri výbere mletej kávy si ujasnite, na aký druh prípravy ju budete používať. Na espresso sa hodí jemne namletá káva, obvykle je balenie označené ako mletá káva espresso. Na filtrovanú kávu budete potrebovať nahrubo zomletú kávu, skrátka žiaden jemný prášok.

TIP

Máte doma kávovar a došla vám zrnková káva? Niektoré druhy automatických kávovarov si poradia aj s mletou kávou.

 

U mletých káv prevažuje odroda arabica, ktorá má vyšší obsah kofeínu. Ak chcete jeho množstvo obmedziť, bude bezkofeínová mletá káva tou správnou voľbou. Prípadne môžete siahnuť po kombinácii dvoch odrôd a ochutnať mletú kávu zo zmesi robusta a arabica.

 

Skladovanie mletej kávy


Namletá káva je pre zachovanie výraznej arómy balená v ochrannej atmosfére. Odporúčame ju však po otvorení presypať do dózy. Mletú kávu v dóze dôkladne uzavrite a skladujte ju v tme a suchu.

Aróma u namletej kávy bohužiaľ nevydrží večnosť, vyhnite sa dlhodobému skladovaniu a čo najskôr ju spotrebujte. Vhod preto prídu malé balenia mletej kávy.