Nákup na splátky

Celý nákup v našich predajniach môžete zaplatiť aj na splátky. Je to výhodné, lebo nemusíte zaplatiť celý nákup naraz, takže zbytočne nezaťažíte svoj rozpočet.

Nákup na splátky

Akýkoľvek tovar pri nákupe od 100 €

Nákup na splátky je možný pri akomkoľvek tovare. Jediná podmienka je, aby celková hodnota vášho nákupu po odpočítaní priamej platby v hotovosti bola minimálne 100 €. Maximálna hodnota nie je presne stanovená, bežne je však možné nakúpiť na splátky aj nákup za viac ako 2 000 €. Nákup na splátky musí vždy schváliť splátková spoločnosť. Zohľadňuje pri tom najmä váš pravidelný príjem a výdavky s ohľadom na výšku mesačnej splátky.

Na jednu zmluvu môžete kúpiť viac tovarov

Na jednej splátkovej zmluve môžete mať viac tovarov. Stačí, ak ich celková hodnota po odpočítaní priamej platby presiahne 100 €.

Príklad

Žehlička 25 €
Kapsulový kávovar 70 €
Fén 20 €
Spolu 115 €
Priama platba 10 % 11,50 €
Po odpočítaní priamej platby 103,50 €

Nay Extra body získate aj zo splátok

Aj z nákupu na splátky ihneď získate späť časť hodnoty nákupu na svoju NAY Extra kartu.

Viac o NAY Extra klube

Naši predajcovia vám vyrátajú splátky

Výšku mesačnej splátky a dĺžku splácania si môžete vopred overiť. Naši zamestnanci vám vedia v predajni prepočítať viaceré možnosti splácania alebo si ich môžete orientačne prerátať online pri každom produkte na našej stránke. Môžete si zvoliť rôznu výšku prvej platby v hotovosti, dĺžku splácania alebo si vybrať výšku mesačnej splátky.

Akontácia je zvyčajne 10 %

Pri splátkach je zvyčajne potrebné uhradiť priamu platbu (akontáciu) aspoň 10 %. Akontáciu môžete uhradiť v hotovosti, platobnou kartou alebo darčekovými poukazmi. Pri akciových produktoch s nulovou akontáciou nepotrebujete mať pri sebe žiadnu hotovosť.

Kto môže nakupovať na splátky

Na splátky môžete nakupovať, ak máte od 18 do 75 rokov, ste občan SR alebo máte trvalý pobyt v SR. Musíte byť zamestnaný minimálne počas obdobia splácania alebo na dobu neurčitú, alebo ste živnostník či starobný, výsluhový alebo invalidný dôchodca.

Stačia vám 2 doklady totožnosti a potvrdenie o pravidelnom príjme

Pozor zmena!

Vážení zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že od 1. 9. 2015 vstúpila do platnosti novela zákona o spotrebiteľských úveroch. Touto novelou boli upravené povinnosti splátkových spoločností, ktoré poskytujú úvery na nákup tovaru. Od 1. septembra 2015 môžu poskytovať spotrebiteľské úvery len licencované spoločnosti. Licenciu udeľuje Národná banka Slovenska, ktorá je garantom, že úvery budú poskytované podľa prísnych kritérií, aby bola zabezpečená vyššia ochrana klienta.

Jednou z dôležitých zmien je, že splátková spoločnosť má povinnosť posúdiť schopnosť žiadateľa splácať úver. Z toho dôvodu môže splátková spoločnosť vyžadovať potvrdenie o príjme žiadateľa o úver aj v tom prípade, že ho doteraz nežiadala. Ak ste rozhodnutí nakupovať na splátky, odporúčame vám priniesť si so sebou potvrdenie zamestnávateľa o príjme alebo výpis z vášho bankového účtu kde je príjem uvedený. (formulár na potvrdenie príjmu si môžete stiahnuť tu

  • Ak ste zamestnaný, stačia vám 2 doklady totožnosti a potvrdenie o pravidelnom príjme 
  • Ako doklad totožnosti slúži: občiansky preukaz a k nemu buď cestovný pas, alebo vodičský preukaz, rodný list, sobášny list, výpis z knihy narodení, preukaz poistenca zdravotnej poisťovne, služobný preukaz policajta či vojaka alebo služobný preukaz diplomata.
  • Ak ste živnostník, budete potrebovať okrem dvoch dokladov totožnosti aj „potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z príjmu fyzických osôb za posledné zdaňovacie obdobie“ a živnostenský list.

Pripravte si informácie o zamestnávateľovi

Pred nákupom na splátky vám odporúčame pripraviť si informácie o vašom zamestnávateľovi, ako je jeho presný názov a telefónny kontakt a informácie o výške príjmu.

Zvážte aj poistenie

Poistiť si môžete stratu zamestnania alebo práceneschopnosť. Ak máte poistenie a niečo sa stane, poisťovňa uhradí splátky za vás a vy ich nemusíte ani spätne zaplatiť. Za minimálnu investíciu tak získate istotu, že aj v prípade nepredvídaných udalostí neprídete o tovar.

Ako nakupovať na splátky v predajniach NAY:

  • Vyberte si v predajni tovary.
  • Požiadajte predajcu v predajni o nákup na splátky.
  • Predložte požadované doklady, minimálne občiansky preukaz a iný doklad totožnosti, ako napr. vodičský preukaz. Bližšie informácie o požadovaných dokladoch nájdete tu.
  • Predajca s vami vyplní zmluvu.
  • Zmluva je obratom zaslaná na schválenie a v priebehu niekoľkých minút sa dozviete, či bola schválená.
  • Po jej schválení podpíšete splátkovú zmluvu elektronicky alebo klasicky na papier. V pokladni už len zaplatíte priamu platbu, ak bola dohodnutá. Zaplatiť ju môžete hotovosťou, platobnou kartou alebo darčekovým poukazom. Priamu platbu nemôžete zaplatiť vernostnými bodmi Nay Extra klubu.
  • Tovar si môžete ihneď prevziať alebo si dohodnete bezplatný odvoz našou dopravou.

 
Odstúpenie od splátkovej zmluvy

Zo zákona máte možnosť do 14 dní odstúpiť od splátkovej zmluvy bez udania dôvodu. Príďte do predajne, ak sa tak rozhodnete urobiť, a my splátkovú zmluvu zrušíme.
Je však dôležité vedieť, že odstúpenie od splátkovej zmluvy automaticky neznamená odstúpenie od kúpnej zmluvy, čiže od nákupu tovaru. Využite túto možnosť, len ak sa rozhodnete, že nechcete splácať, ale radšej zaplatíte celý nákup naraz, hotovosťou alebo inou možnosťou platby.

Ako ušetriť

Sledujte akciové ponuky splátok v sekcii Akcie alebo v predajniach NAY. Pravidelne prinášame splátkové produkty na celý sortiment alebo vybrané kategórie so zvýhodnenými podmienkami. Ak plánujete väčší nákup, nevynechajte výhodnejšie splátky, napríklad s predĺženou dobou splácania pri 0 % navýšení, výrazné zľavy z úrokovej sadzby alebo minimálne mesačné splátky s výhodným úrokom.

Darček pri nákupe na splátky

Pravidelne odmeňujeme nákup na splátky darčekom alebo doplnkovou službou. Nezabudnite sa pozrieť v sekcii Akcie, či práve teraz neponúkame k nákupu na splátky aj nejaký darček.
Tieto darčeky sú viazané na nákup na splátky, takže v prípade, že sa neskôr rozhodnete od splátkovej zmluvy odstúpiť, je potrebné ich vrátiť nepoužívané a v originálnom obale.

Viac informácií

Ak máte doplňujúce otázky, bližšie informácie vám radi poskytneme v každej predajni NAY, na infolinke 02/ 44 555 444 alebo na adrese info@nay.sk.

Informácie o poskytovateľoch spotrebiteľských úverov 

Quatro je členom skupiny VÚB – Intesa Sanpaolo. Je lídrom na trhu mimobankových finančných produktov s podielom na trhu viac ako 60%.

VIAC O QUATRO

Všetko o nákupe