NAY kupuje prevádzky ElectroWorld v Strednej Európe

NAY a.s., najväčší kamenný predajca spotrebnej elektroniky a súvisiacich služieb v Strednej Európe, dnes oznámil, že uzavrel dohodu s Dixons Retail plc ("Dixons Retail") o predaji jeho prevádzok ElectroWorld v Českej republike a na Slovensku. Poradcom NAY a.s. pri transakcii bola spoločnosť ProRate.

ElectroWorld prevádzkuje v Českej republike a na Slovensku 26 špecializovaných obchodov s elektronikou.
V priebehu roka končiaceho sa aprílom 2014 aktíva, ktoré sa odstupujú, vytvorili stratu pred zdanením vo výške 5,6 milióna libier, pri tržbách 129 miliónov libier. Skupina NAY bude mať po akvizícií 57 (26+31) predajní na území Českej republiky a Slovenska a s obratom 300 miliónov EUR sa stane jasným lídrom
v rámci kamenných predajcov elektroniky.
 
Spoločnosť NAY a.s. preberá prevádzky ElectroWorld so všetkými záväzkami aj zamestnancami. Po uzavretí dohody, ktorá sa očakáva v priebehu leta a podlieha splneniu príslušných podmienok vrátane súhlasu protimonopolných orgánov, môže v priebehu nasledujúcich troch rokov prísť k hotovostnému vyrovnaniu.
“S potešením oznamujeme uzavretie tejto dohody so spoločnosťou ElectroWorld. Je to veľký krok
k dosiahnutiu nášho cieľa, ktorým je vedúce postavenie v Strednej Európe. Táto akvizícia znamená zdvojnásobenie obratu skupiny NAY a prinesie lepšiu efektivitu investícii. Naďalej sa budeme snažiť zlepšovať naše služby pre zákaznikov s dôrazom na predaj cez internet a využívanie nových technológií,” hovorí Peter Zálešák, predseda predstavenstva a spoluzakladateľ NAY, a.s.
 
Nay plánuje zachovať pražskú centrálu na podporu svojich aktivít v Čechách a plánuje na tomto trhu zachovať aj značku Electro World. Podľa Jána Tomáša, podpredsedu predstavenstva a spoluzakladateľa NAY a.s.,  je prevzatie prevádzok súčasťou stratégie: „Vďaka tejto dohode dosiahneme náš dlhodobý cieľ rozvoja, ktorým bol vstup na český trh a sme nadšení že tak môžeme urobiť v spojení s tak dobrým partnerom ako je ElectroWorld.”
 
ElectroWorld má v Strednej Európe silnú značku, ale predstavuje pre Dixons Retail PLC len malú časť podnikateľských aktivít. Spoločnosť preto zvážila niekoľko možností a je presvedčená, že skupina NAY je najlepším novým vlastníkom siete ElectroWorld. “Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zabezpečiť silnú budúcnosť pre ElectroWorld, ktorý bude následne schopný prosperovať ako časť NAY Group v Strednej Európe.,” okomentoval dohodu Sebastian James, generálny riaditeľ Dixons Retail Group.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.