Neposilňujte, sprchujte sa a ďalšie rady pre umývanie zubov

Neposilňujte, sprchujte sa a ďalšie rady pre umývanie zubov

Pre väčšinu ľudí nie je umývanie zubov obľúbenou zábavkou. S elektrickými zubnými kefkami je to však rýchlejšie, kvalitnejšie a pohodlnejšie ako s klasickými zubnými kefkami. Pripravili sme pre vás pár rád, ako si moderne umývať zuby.

Neposilňujte

Ak vás otravuje nekonečné ručné drhnutie chrupu dopredu dozadu, šetrite si bicepsy. Sonické zubné kefky si to „odmakajú“ za vás, lebo namiesto vašej ruky budú kmitať vlákna kefky. Vám stačí ospalo držať zubnú kefku a pomaly ňou prechádzať po zuboch.

Technologické okienko

Funguje to nasledovne: Kefka pracuje na princípe vysokofrekvenčného stieravého pohybu, kedy čistiaca hlavica stiera zubný povlak v presne definovanom rozsahu hore a dole, a ktorý rozkmitá nielen vlákna kefky, ale aj sliny a vodu zmiešanú so zubnou pastou v jej okolí. Navyše sa v čistiacej hlave medzi vláknami vytvárajú miniatúrne bublinky, ktoré sa dostávajú do škár a medzier v medzizubných priestoroch.

Umývajte si zuby aspoň 20 minút

Teda, ak používate klasickú zubnú kefku a chcete to urobiť aspoň tak dôkladne ako elektrická zubná kefka za odporúčané 2 minúty. Alebo skúste urobiť pri najbližšom umývaní zubov 10-krát viac pohybov za rovnaký čas. Potom budete mať predstavu, aký je v tom rozdiel. Približne 10-krát rýchlejšie totiž kmitá elektrická zubná kefka v porovnaní s tým, ako bežný človek „šermuje“ v ústach klasickou zubnou kefkou. A opäť pripomíname: pri tej elektrickej nemusíte ani poriadne pohnúť rukou.

Hlavne „netlačte na pílu“

Tlačiť a tlačiť na zuby klasickou kefkou dá zabrať hlavne vašim ďasnám. Pri sonických elektrických kefkách však tlačiť na zuby nie je potrebné. Sú vybavené tlakovým senzorom, vďaka ktorému, len čo na zuby pritlačíte, štetinky na kefke prestanú kmitať. Takáto funkcia šetrí ďasná a výrazne napomáha zdraviu vašich zubov. Kefka vám dá o veľkom tlaku vedieť jemnou vibráciou rukoväte po prílišnom tlaku na zuby.

Dajte si pohárik pre viac energie

Milovníkom moderného štýlu v praktickom prevedení určite zaplesá srdce. Najnovšie modely elektrických kefiek totiž možno indukčne nabíjať prostredníctvom skleneného pohára, ktorý zároveň využijete na vyplachovanie úst. Kefku netreba napájať, po použití ju stačí do nabíjacieho pohára len položiť – a nabíjanie sa začne automaticky. Alebo ju môžete nabíjať v cestovnom puzdre cez USB, pripojenú k notebooku alebo zo zásuvky. Vďaka tomu ju môžete mať neustále pri sebe.

Nechajte si to spočítať

Viete odhadnúť presné 2 minúty?  Pri umývaní zubov je čas veľmi relatívny. Často sa riadi vašou náladou. Elektrické kefky vybavené časovačom vám však čas potrebný na umytie pekne spočítajú. A nielen to. Každých 30 sekúnd vám signalizujú potrebu presunu na ďalšiu časť chrupu, aby ste sa nevenovali pridlho svojim obľúbenejším zubom. Je to jednoduchšie aj pre vaše deti, u ktorých sa rýchlo vytvoria správne návyky a umývanie zubov zvládnu čoskoro aj bez vašej kontroly.

Dajte si radšej sprchu

Ak chcete mať naozaj dokonale vyčistený chrup, beriete si obvykle na pomoc zubnú niť. Bolesť sa ešte dá zniesť, občasné krvácanie nepoteší, ale keby to tak dlho netrvalo! Dajte si namiesto zubnej nite ústnu sprchu. Oproti zdĺhavej procedúre so zubnou niťou vám očistenie bude trvať len asi 60 sekúnd. Takéto ústne sprchy disponujú otvorom, ktorý slúži na naplnenie (ideálne) ústnou vodou. Tá sa mieša so vzduchom a prestrekuje ťažko dostupné miesta medzi zubami. Normálnou sprchou to neskúšajte. Neublíži to, ale ťažko dosiahnete rovnaký efekt.

Môžete byť aj citliví

Patríte medzi tých „šťastlivcov“, ktorí majú problémové ďasná a už aj mierny tlak klasickou kefkou pôsobí na vaše zuby nepríjemne? Potom ste na správnej adrese! Elektrické kefky už viac nepredstavujú hrozbu pre vaše citlivé zuby, ako to bolo v minulosti. Umožňuje to nová technológia, ktorou sú vybavené predovšetkým sonické elektrické zubné kefky. Pri nich nemusíte vôbec tlačiť na zuby. Preto sú vhodné aj pre ľudí s ortodontickými pomôckami či implantátmi alebo so zníženými psychickými či fyzickými schopnosťami. Bez obáv ich môžu používať aj deti od 6 rokov. 


 


 

 

 

 

 

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie