Nikon Z50 telo čierne + FTZ adaptér

Cena:
1 039,00 €

Na splátky s Ahoj spočítať
Na splátky s Quatro spočítať
Späť na NAY Extra kartu 20,78 €

Doprava zadarmo

POPIS PRODUKTU

Výkonná bezzrkadlovka Nikon Z50 ukrýva v kompaktnom tele obrazový snímač DX CMOS s efektívnym rozlíšením 20,9 Mpx. O spracovanie obrazu sa postará výkonný obrazový procesor EXPEED 6. Ďalej disponuje hybridným automatickým zaostrovaním s jemným a tichým chodom. Automatické zaostrovanie je dostupné aj počas sériového snímania, ktoré dosahuje rýchlosť 11 sn./s a ponúkne aj niekoľko režimov, vrátane kontinuálneho zaostrovania. Nikon Z50 umožní nahrávať tiež perfektné videa v 4k rozlíšení alebo spomalené zábery vo FullHD. Nechýba ani integrovaný blesk, výklopný dotykový displej, elektronický OLED hľadáčik a podpora bezdrôtových technológií Bluetooth a WiFi. Fotoaparát disponuje bajonetom Nikon Z. Súčasťou balenia je FTZ adaptér, ktorý umožní pripevnenie objektívov s bajonetom Nikon F.

Zobraziť celý popis

  • Doprava zadarmo
Popis produktu

Vynikajúci výkon, s ktorým si poradí aj začiatočník

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z50 vás ohromí kompaktným spracovaním a nízkou váhou. Pevnosť tela zaisťuje konštrukcia z horčíkových zliatin. Vnútri fotoaparátu sa nachádzajú výkonné komponenty, ktoré sa postarajú o tvorbu nádherných fotografií s vernými detailmi, vynikajúcou hĺbkou a prirodzenými farbami. Ovládanie fotoaparátu je jednoduché a intuitívne, takže je fotoaparát skvelou voľbou aj pre začínajúcich fotografov. Vďaka kompaktnému prevedeniu ho navyše môžete mať stále pri sebe, aby vám neunikol žiadny okamih.

DX obrazový snímač

Fotoaparát dostal do výbavy veľký obrazový snímač DX s efektívnym rozlíšením 20,9 Mpx. Vďaka väčšej veľkosti bude snímač schopný pojať aj viac svetla, čím získate oveľa viac detailov na každej fotografii. So snímačom spolupracuje výkonný obrazový procesor EXPEED 6, ktorý zaistí rýchle a kvalitné spracovanie obrazu. Jeho výkon je zároveň dostatočný pre sériové snímanie s rýchlosťou 11 sn./s s podporou automatického zaostrovania.

Hybridné automatické zaostrovanie

Nikon Z50 vám ďalej ponúkne hybridné automatické zaostrovanie, ktoré sa vyznačuje rýchlosťou, presnosťou a tiež plynulým a tichým chodom. Zaostrovací body prekrývajú takmer 90% plochy obrazového snímača v režime na šírku i na výšku. Každá snímka tak bude perfektne ostrá aj na svojich okrajoch. Zároveň budete môcť zaostriť na požadovaný objekt. Nezáleží, či sa bude nachádzať v strede alebo na okraji zorného poľa.

Foťte bez obáv aj v noci

Vďaka nastaviteľnej citlivosti, ktorú je možné nastaviť v rozsahu ISO 100-51 200 a automatickému zaostrovaniu, ktoré dokáže pracovať aj s nízkou hladinou osvetlenia, získate krásne nočné snímky. Nočné snímky vyniknú väčším množstvom detailov, ktorý skvele zachytí atmosféru foteného objektu alebo priestoru. Automatické zaostrovanie umožňuje tiež sledovanie tvárí a zaostrenie očí, takže je fotoaparát vhodný aj pre fotografovanie ľudí. Fotoaparát dokáže perfektne zachytiť atmosféru okamihu a snímky sa tak stanú vynikajúcou spomienkou.

Skvelá videa vo 4k rozlíšení

Ak sa chcete venovať aj nahrávaniu videí, tak i pre vás je tento fotoaparát vhodným adeptom. Má dostatok výkonu pre nahrávanie videí v rozlíšení 4k pri snímkovej frekvencii 30 snímok za sekundu. Zároveň môžete nahrávať aj spomalená videa vo FullHD rozlíšení s maximálnou snímkovou frekvenciou 120 sn./s. Aj pri nahrávaní videí budete môcť maximálne využiť potenciál DX snímača bez obmedzenia výrezom alebo predlžovacím faktorom. Počas nahrávania videa budete môcť fotografovať aj snímky alebo vytvárať zaujímavé časozberné videa.

Výklopný dotykový displej a OLED hľadáčik

Bezzrkadlový fotoaparát je ďalej vybavený výklopným LCD displejom, ktorý je dotykový. Displej si tak môžete nastaviť do vami požadovanej polohy, aby ste mali stále maximálnu kontrolu nad vznikom perfektnej fotografie. Rovnako tak ho môžete otočiť o 180° a vytvárať si selfie s priateľmi. Dotykové ovládanie prináša jednoduchosť a veľmi sa podobá štýlu ovládania, na ktorý ste zvyknutí z mobilných telefónov. Pre priaznivcov štandardného fotografovania je pripravený elektronický OLED hľadáčik s jemným a plynulým zobrazením. Hľadáčik vám môže zobraziť obraz tak, aký je v skutočnosti, alebo môže vziať do úvahy aj aktuálne nastavenia fotoaparátu, takže ešte pred vyfotením uvidíte, ako bude fotografia vyzerať.

Vynikajúca ergonómia a intuitívne ovládanie

Nielen výkon a vynikajúce funkcie sú prednosťou tohto modelu. Pri vývoji fotoaparátu myslel výrobca aj na pohodlie užívateľa počas fotenia. Už pri prvom uchopení pocítite pohodlie vďaka veľkému gripu. Zároveň sú tiež dômyselne rozmiestnené všetky ovládacie prvky, ktoré sú skvele dostupné a nastavenie všetkých parametrov bude otázkou chvíľky. Fotoaparát vám tak maximálne uľahčí cestu za skvelými fotkami, ktoré sa zapáčia vám i vášmu okoliu.

Podpora bezdrôtových technológií

Vo výbave nechýbajú ani moderné prvky ako je podpora Bluetooth a WiFi. Vďaka tomu môžete fotoaparát ovládať na diaľku prostredníctvom svojho telefónu a aplikácie SnapBridge. Zároveň môžete bezdrôtovo zálohovať svoje snímky a videá. Prostredníctvom aplikácie SnapBridge budete môcť svoje snímky a videá rovno aj zdieľať so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach. Fotoaparát disponuje tiež klasickými výstupy USB a microHDMI.

Nikon FTZ adaptér

Spolu s fotoaparátom sa v balení nachádza aj FTZ adaptér. Tento adaptér umožní pripevniť k fotoaparátu všetky objektívy s bajonetom F. Môžete tak využiť aj staré objektívy od jednookých zrkadloviek. Výhodou adaptéra je aj podpora komunikácie objektívu s fotoaparátom, takže ak pripevnený objektív bude podporovať automatické zaostrovanie, tak bude plne funkčné. Výhodou je maximálne utesnenie, ktoré zamedzí vniku nečistôt medzi objektív a snímač fotoaparátu.

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

iUhlopriečka: 3,2 "
iGPS: Nie
i3D kompatibilita: Nie
iMax.rozlíš.videa: 3840x2160
Rozlíšenie: 20,9 mpx
iHľadáčik: elektronický
Formát snímača: APS-C

Fyzické vlastnosti a farba

Šírka: 0,23 m
Farba: čierna
Šírka: 60 mm
Výška: 93,5 mm
Dĺžka: 126,5 mm
Hmotnosť: 450 g

Ďalšie vlastnosti

Značka: Nikon
iSmart: Áno
Odolné prevedenie: Áno

Display/Grafika

iUhlopriečka: 3,2 "
Dotyková obrazovka: Áno
Výklopný displej: Áno

Konektivita

iWi-Fi: Áno

Multimedia

Podporované video formáty: MOV
Podporované obraz.formáty: Raw

Funkcie

iGPS: Nie
i3D kompatibilita: Nie

Pamäť

Kompat.pamäť.karty: SD

Batérie

Typ batérie: Li-Ion

Video

iMax.rozlíš.videa: 3840x2160
Sním.frekvencia pri videu: 30 sn/s

Blesk

Vstavaný blesk: Áno
Sánky na blesk a prísluš.: Áno

Obrazový senzor

Rozlíšenie: 20,9 mpx
Typ obrazového senzora: CMOS
Formát snímača: APS-C

Hľadáčik

iHľadáčik: elektronický

Fotoaparát

Rýchlosť sériov.snímania: 11 sn/s

Objektív

iMakro od: 1 cm
Typ bajonetu: Nikon F

Ostatné

Kód produktu: VOA050K003

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore