Odvoz a likvidácia starých spotrebičov

Chcete sa zbaviť starého spotrebiča? Pomôžeme vám s tým.

Odvoz a likvidácia starých spotrebičov

 

Ako sa môžem zbaviť starého spotrebiča?

  • Prineste ho k nám -  Starý spotrebič môžete priniesť do ktorejkoľvek predajne NAY a my tovar pošleme na ekologickú likvidáciu. (Zoznam predajní nájdete tu)
  • Objednajte si NAY Dopravu  - Nemáte možnosť priniesť starý spotrebič do predajne? Zabezpečíme jeho odvoz pri doručení nového spotrebiča v rámci služby NAY Doprava.

Viac o NAY Doprave

 

Aký spotrebič môžem priniesť?

  • Malý elektroodpad a elektroodpad zo svetelných zdrojov
    Do tejto kategórie spadá tovar s vonkajším rozmerom do 25 cm. Ide obvykle o žiarovky, žiarivky a malé elektrospotrebiče ako hriankovače, fény, kanvice, holiace strojčeky, smartfóny a podobne. Tieto môžete kedykoľvek priniesť do našej predajne a my ich prevezmeme a zabezpečíme ich odovzdanie na ekologickú likvidáciu.
  • Ostatný elektroodpad
    Ide o spotrebiče s vonkajším rozmerom nad 25 cm, ako napríklad vysávače, chladničky, televízory a podobne, ktoré môžete priniesť do ktorejkoľvek predajne na Slovensku. Tieto spotrebiče môžeme a sme povinný zo zákona prevziať len pri nákupe nového spotrebiča rovnakého druhu. Čiže starú práčku pri nákupe novej, starú chladničku len pri nákupe novej a podobne. {/accordeon}

 

Podmienky odvozu starého spotrebiča

  • Pokiaľ nemáte možnosť priniesť starý spotrebič do predajne, zabezpečíme jeho odvoz pri dovoze nového spotrebiča rovnakého druhu v rámci služby NAY Doprava. Stačí, ak si pri kúpe tovaru zvolíte možnosť doručenia „NAY Doprava“. Naši zamestnanci vám pri doručení nového tovaru starý spotrebič bezplatne odvezú na ekologickú likvidáciu
  • Starý spotrebič nemusíte nosiť dole z poschodia, v rámci NAY Dopravy ho znesieme my. Starý spotrebič však musí byť pripravený na odvoz tak, aby nedošlo ku škode na majetku alebo zdraví. To znamená, že musí byť kompletný (nesmú byť vymontované žiadne jeho časti), odpojený a očistený, v prípade práčky vypustená voda, v prípade chladničiek a mrazničiek odmrazené a suché.  

Viac o NAY Doprave