Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím

Odvoz a likvidácia starých spotrebičov

Chcete sa zbaviť starého spotrebiča? Pomôžeme vám s tým.

Odvoz a likvidácia starých spotrebičov

Veľký alebo malý spotrebič? 

Zákony Slovenskej republiky rozlišujú niekoľko spôsobov pre likvidáciu tzv. elektroodpadu a predpisujú nakladanie s ním.

Najčastejšie prípady, ktoré môžu nastať sú:

 • likvidácia veľmi malého elektroodpadu s vonkajším rozmerom do 25 cm a elektroodpadu zo svetelných zdrojov
 • likvidácia ostatného elektroodpadu, ktorý prinesiete do predajne
 • likvidácia ostatného elektroodpadu s odvozom od vás z domu

Viac o komfortnej doprave domov

 

 1. Likvidácia veľmi malého elektroodpadu s vonkajším rozmerom do 25 cm a elektroodpadu zo svetelných zdrojov

  Ide obvykle o žiarovky, žiarivky a malé elektrospotrebiče ako hriankovače, fény, konvice, holiace strojčeky, smartfóny a podobne. Tieto môžete kedykoľvek priniesť do našej predajne a my ich prevezmeme a zabezpečíme ich odovzdanie na ekologickú likvidáciu.
   
 2. Likvidácia ostatného elektroodpadu, ktorý prinesiete do predajne

  Ide o spotrebiče, ktoré sú väčšie a nespadajú do vyššie uvedenej kategórie. Sú to napríklad vysávače, chladničky, televízory a podobne. Tieto zo zákona môžeme a sme povinný prevziať len pri nákupe nového spotrebiča rovnakého druhu. Čiže starú práčku pri nákupe novej, starú chladničku len pri nákupe novej a podobne.
   
 3. Likvidácia ostatného elektroodpadu s odvozom od vás z domu

  Nemáte možnosť priniesť starý spotrebič do predajne? Zabezpečíme jeho odvoz pri dovoze nového spotrebiča rovnakého druhu v rámci služby Komfortná doprava domov.
   
  Ide o spotrebiče, ktoré sú väčšie a nespadajú do kategórie v bode 1.  Sú to napríklad vysávače, chladničky, televízory a podobne. Zo zákona však smieme a sme povinný prevziať tieto spotrebiče len pri nákupe nového spotrebiča rovnakého druhu. Preto môžeme ich odvoz zabezpečiť len pri dovoze nového spotrebiča rovnakého druhu.

  Starý spotrebič nemusíte nosiť dole z poschodia, v rámci Komfortnej dopravy domov ho znesieme my. Následne zapezpečíme jeho odovzdanie na ekologickú likvidáciu.

  Starý spotrebič však musí byť pripravený na odvoz tak, aby nedošlo ku škode na majetku a lebo zdraví. To znemaná, že musí byť očistený, v prípade práčky vypustená voda, v prípade chladničiek a mrazničiek odmrazené a suché.

Všetko o nákupe

Košík 0 ks za 0,00 € K objednávke

Hore