PlayStation VR

Kto neskúsil, nepochopí. A neuverí. Hranie vo virtuálnej realite je proste neopísateľne skvelé. Oproti klasickému hraniu na obrazovke vás vie vtiahnuť priamo do hry. Veľakrát nebudete vedieť, či ste v skutočnej, alebo virtuálnej realite. Čo budete pre hranie vo VR od Sony potrebovať? Okuliare PlayStation VR, PlayStation Kameru a hernú konzolu PlayStation 4. U niektorých hier využijete aj ovládač PlayStation 4 Move.

Filtrovať

Cenové rozpätieHodnotenie

Pohybový senzor

Vymazať všetky filtre

V kategórii aktuálne zobrazujeme 3 produkty
Použite filtráciu pre spresnenie vašich požiadaviek.

Najpredávanejšie Najlacnejšie Najdrahšie Najlepšie hodnotené

Čo je vlastne Playstation VR? Jednoducho povedané ide o headset (môžeme povedať tiež okuliare), ktorý hráčom ukazuje prostredie virtuálnej reality. Zároveň prenáša obraz aj na televíznu obrazovku – ten je buď rovnaký, ako na headsete, alebo iný – pre konkurenčného hráča alebo pre možnosť kooperácie. Ovládať hry môžete prostredníctvom ovládača DualShock 4 alebo PlayStation Move.

Poďme si povedať viac o jednotlivých komponentoch:

1) PlayStation 4 Slim alebo PlayStation 4 Pro: Bez hernej konzoly to nepôjde. Ak sa chcete zabávať vo virtuálnom svete, budete potrebovať niektorú z herných konzol PS 4. Mimochodom VR na PlayStatione je zatiaľ – ak nepočítame VR na mobilných telefónoch – najlacnejšou možnosťou. Oveľa lacnejšou ako na PC. Kvalitatívne sú ale zrovnateľné.

2) Okuliare PlayStation VR a Sony PlayStation Kamera: Štandardné snímanie zo všetkých uhlov, streamovanie videí, rozpoznanie tváre pre rýchle prihlásenie do systému. Toto všetko zvládne PS Kamera. K tomu ponúkne aj presné sledovanie 9 indikátorov LED umiestnených na prednej a zadnej strane súpravy („okuliarov“) a umožní vám tak ovládať hru pomocou pohybov. Takto zaistí úplnú presnosť polohy v hernom svete, nech už stojíte v miestnosti kdekoľvek. Proste vychytaná hračka!

4) PlayStation 4 Move: Vďaka intuitívnemu ovládaniu sa s týmto zariadením hneď skamarátite. Je ľahké a dobre padne do ruky. Toto všetko dokopy prinesie ničím nerušený zážitok z hrania.

5) Ovládač DualShock 4: Ten nie je potrebný u všetkých hier. Ale je dobré ho mať. Ak neviete, čo sa pod týmto názvom ukrýva, verte, že je to jeden z klasických ovládačov na PlayStation s ikonickými symbolmi v podobe štvorca, krížiku, kolieska a trojuholníka.

A teraz to, čo zaujíma všetkých – čo také sa dá hrať na PS VR? Preskúmajte celý zoznam hier pre Sony Playstation VR a vyberte si, čo si zaobstaráte ako prvé ku svojmu novému VR setu! TIP pre vás: SONY PLAYSTATION VR MEGA PACK 2 obsahuje okrem kamery a súpravy Sony PlayStation VR aj 5 super hier na začiatok.

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore