PlayStation VR

Kto neskúsil, nepochopí. A neuverí. Hranie vo virtuálnej realite je proste neopísateľne skvelé. Oproti klasickému hraniu na obrazovke vás vie vtiahnuť priamo do hry. Veľakrát nebudete vedieť, či ste v skutočnej, alebo virtuálnej realite. Čo budete pre hranie vo VR od Sony potrebovať? Okuliare PlayStation VR, PlayStation kameru (iba pri starších modeloch) a hernú konzolu PlayStation.

Kategórie produktov

Zobrazujeme 2 výsledky Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

PlayStation VR2 Horizon Call of The Mountain Bundle

PlayStation VR2 Horizon Call of The Mountain Bundle

Výpredaj

VR2, Počet objektívov: 2, Max. rozlíšenie: 2000x2040 px, Zabudovaný mikrofón: áno, Zorný uhol: 110°, Funkcie kamery: detekcia pohybu,…


649,99 €

PlayStation VR2

PlayStation VR2

VR2, Počet objektívov: 2, Max. rozlíšenie: 2000x2040 px, Zabudovaný mikrofón: áno, Zorný uhol: 110°, Funkcie kamery: detekcia pohybu,…


579,99 €

O kategórii

Čo je vlastne PlayStation VR?


Jednoducho povedané ide o headset (môžeme povedať tiež okuliare), ktorý hráčom ukazuje prostredie virtuálnej reality. Zároveň prenáša obraz aj na televíznu obrazovku – ten je buď rovnaký, ako na headsete, alebo iný – pre konkurenčného hráča alebo pre možnosť kooperácie.

PlayStation VR a komponenty

Aby ste sa mohli pustiť do hrania vo virtuálnej realite, budete potrebovať túto základnú výbavu.

1. Konzolu PlayStation. Bez nej to nepôjde.

Ak sa chcete zabávať vo virtuálnom svete, budete potrebovať buď staršiu  hernú konzolu PS 4 alebo jej nasledovateľku PlayStation 5.

2. Okuliare PlayStation VR


Sú to okuliare ako z iného sveta. Prvú generáciu okuliarov PlayStation VR spoločnosť Sony predstavila v roku 2015. Začiatkom roka 2023 sa objavila ich nová generácia PS VR2, ktorá má 4-krát lepšie rozlíšenie displejov a je kompletne samostatná. Napríklad k PS VR2 nemusíte dokupovať kameru, je v okuliaroch priamo zabudovaná.

Naviac majú jej ovládače PS VR2 Sense skvelú haptickú odozvu. Pri hraní budete mať pocit, akoby ste mali chytené predmety naozaj v ruke.

Kompatibilita PS VR a PS VR 2 s PS 4 a PS 5

PS VR 2 je veľmi pokročilá technológia. Aj keď sa na začiatku špekulovalo, že by Sony mohla počítať s kompatibilitou u PS 4, tak od nej nakoniec úplne upustila. Pripojenie PS VR 2 k PS 4 nie je možné.

Naopak PS VR k PS 5 pripojíte bez problémov. Prídete však o ešte lepší rozmer virtuálnej reality. 

Vedeli ste, že?

Okuliare PS VR na mobily a počítače nepripojíte. Nezúfajte, na NAY.sk nájdete okuliare na virtuálnu realitu, ktoré to zvládnu.