Robotický vysávač s mopom: Už dávno ste ho mali mať doma

Robotický vysávač s mopom: Už dávno ste ho mali mať doma

Robotický vysávač sa stal domácim miláčikom mnohých slovenských rodín. Niet sa čomu čudovať, nemá chlpy a ešte za vás aj uprace. A to z veľkej časti bez vašej prítomnosti.

Priemerne strávime vysávaním 4 hodiny mesačne. Majitelia psov a mačiek vysávajú častejšie, takže naháňaním chlpov po dome môžu mesačne stráviť aj 8 hodín. To je jeden celý pracovný deň.

Aj preto už mnoho z vás siahlo po robotickom vysávači, ktorý povysáva za vás. Tento produkt, akokoľvek bol šikovný, nevedel umývať. Takže chtiac-nechtiac ste museli k dielu prispieť aj vy, vytasiť mop a povysávanú podlahu poumývať.

Inžinieri z celého sveta, našťastie, usilovne pracovali na ďalšom vylepšení a netrvalo dlho, na scéne sa objavil robotický vysávač s mopom, ktorý aj túto prácu urobí za vás. Aby ste nešliapli pri výbere vedľa, spísali sme pre vás jednoduchého sprievodcu svetom robotických vysávačov s mopom.

Ako funguje robotický vysávač s mopom

Prvá a hlavná informácia – pri svojej práci vás robotický vysávač skoro nepotrebuje. Väčšina modelov sa totiž dá spustiť na diaľku. Postačí na ovládači či v aplikácii nastaviť čas, kedy má prácu započať a on začne. S robotmi je to tak jednoduché.

Po vysávaní nasleduje mokré vytieranie. Niektoré druhy robotických vysávačov s mopom vysávajú aj umývajú naraz. Sledujete len množstvo vody v nádobke a dolejete, ak chýba. Lacnejšie typy robotických vysávačov s mopom vyžadujú výmenu nástavcov. Tento typ už ale pomaly vypadáva z ponuky.  

Najlepší robotický vysávač pre vašu domácnosť

Cena nie je rozhodujúca, zamerajte sa na konkrétne funkcie. Napríklad možnosť diaľkového ovládania privíta každý, kto chce, aby vysávač vysával počas jeho neprítomnosti. Ten pocit vrátiť sa do domova bez smietka na podlahe, keď ešte ráno bola vaša kuchyňa omrvinkovým rajom, je na nezaplatenie.

Pozerajte sa aj na typy navigácie. Dnes už robotické vysávače nemusia náhodne behať po ploche, ale majú systematický plán, pri ktorom neostane žiadne miesto neopomenuté. V prípade potreby sa dajú navigovať do konkrétnej miestnosti, ktorá si momentálne vyžaduje ich pozornosť.

Robotický vysávač vyberajte aj s ohľadom na typ vašej podlahy. Pokiaľ máte doma koberce, poteší vás robotický vysávač s mopom a funkciou hĺbkového sania, ktorá je špeciálne určená na koberce. Naviac u niektorých typov môžete označiť konkrétne miesta na mape (v našom prípade koberce), kde má pomocník len povysávať a vynechať mopovanie. Tiež je možné nastaviť intenzitu mopovania a vysávania. 

Ak máte doma viacero poschodí, oceníte senzor proti pádu zo schodov. Robotický vysávač totiž nemá 9 životov ako mačka. A keď už hovoríme o domácich maznáčikoch, siahnite po robotickom vysávači s HEPA filtrom, ktorý eliminuje alergény a baktérie.

 

dotextu

Nezabúdajte ani na spôsob údržby. Niektoré druhy robotických vysávačov s mopom musíte čistiť a vyprázdňovať po každom použití. Drahšie varianty zaparkujú vo svojej dokovacej stanici, kde obsah nádobiek vyprázdnia v zabudovanom odpadkovom koši. Takže ich nemusíte zakaždým vyprázdňovať.

Výdrž batérie je ďalším dôležitým faktorom. Ak máte malý byt, postačí vám robotický vysávač s mopom s krátkou prevádzkovou dobou od 30 – 110 minút, inak je na trhu široká škála robotických vysávačov s dlhou prevádzkovou dobou od 3 do 5 hodín.

Nezabúdajte ani na možnosť dokúpenia náhradných filtrov, kefiek či krytov. A v neposlednom rade, nemajte latku nastavenú privysoko. Robotický vysávač s mopom je vhodný na bežné pravidelné upratovanie. Neporadí si s črepinami z rozbitého pohára a neuprace ani rozliate mlieko. Tu vám môže pomôcť napríklad výkonný vysávač.

3 dôvody, prečo mať doma robotický vysávač s mopom

Do upratovania sa konečne zapojí každý

Odteraz sa už žiaden člen rodiny nebude vyhovárať, keď poviete, aby povysával a umyl podlahu. Stačí stlačiť jeden gombík a robotický vysávač s mopom sa dá do chodu. Zapnúť ho zvládne nielen mama, otec, ale aj deti, a dokonca aj šikovnejší domáci maznáčik po troche tréningu. Odskúšané.

Robotický vysávač sa dostane aj na nedostupné miesta

Kompaktná veľkosť predurčuje robotický vysávač k dobýjaniu zabudnutých miest vo vašej domácnosti. Dostane sa pod gauč aj pod posteľ. Skrátka všade tam, kde ste sa vy pri vysávaní nie vždy dostali.

Robotický vysávač upratuje, vy odpočívate

Vďaka robotickému vysávaču šetríte čas. Mesačne získate 4 až 8 hodín navyše. Určite budete vedieť, ako ich využiť. Nastáva chvíľa si ho dopriať.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.