Samsung X5 2 TB

Cena:
719,00 €

Pôvodná cena 1 099,00 €
Na splátky s Ahoj spočítať
Na splátky s Quatro spočítať
Späť na NAY Extra kartu 14,38 €

Doprava zadarmo

POPIS PRODUKTU

Rýchly NVMe SSD disk Samsung X5 je skvelým prostredníkom na prenášanie dát medzi počítačmi. Disk sa vyznačuje veľmi vysokými rýchlosťami. Sekvenčné čítanie dosahuje rýchlosť až 2800 MB/s a rýchlosť sekvenčného zápisu 2100 MB/s. Kapacita disku je je 2 TB. Vybavený je veľmi rýchlym Thunderbolt 3 portom, ktorý umožňuje maximálne využitie potenciálu disku. Celkové prevedenie je na vysokej úrovni s vydareným dizajnom. Skvelou vlastnosťou je tiež zabudovaný šifrovací procesor, ktorý dáta šifruje v reálnom čase pomocou AES 256-bit.

Zobraziť celý popis

  • Doprava zadarmo
  • Zľava 35 %
Popis produktu

Rýchly ako blesk

Samsung X5 je disk, ktorý sa nezľakne žiadneho súboru a uloží ho do svojej pamäti veľmi rýchlo. Ak pracujete s videi vo vysokých rozlíšeních a vyžadujete vysokú prenosovú rýchlosť, tak práve pre vás je vhodný tento SSD disk. Vyznačuje sa veľmi veľkými prenosovými rýchlosťami, ktoré dosahujú pri sekvenčnom čítaní až 2800 MB/s a ​​pri sekvenčným zápisu 2100 MB/s. Disk je vhodný ako prostredník na rýchly prenos objemných dát medzi počítačmi. Nezľakne sa ani renderovania alebo uprav grafiky a videí vo vysokých rozlíšeniach, ktoré sú náročné na rýchlosť zápisu aj čítania.

Moderné technológie

Týchto skvelých rýchlostí bolo dosiahnuté vďaka využitiu pokročilých technológií v oblasti SSD diskov. Disk využíva rozhranie NVM Express, ktoré sprostredkováva komunikáciu medzi samotnou pamäťou a radičom. Vďaka veľmi nízkej odozve pamäte a vysokej priepustnosti dát je táto kombinácia perfektná pre tých najnáročnejších užívateľov. Komunikáciu medzi diskom a počítačom zabezpečuje moderný Thunderbolt 3 port, ktorý sa vyznačuje veľmi vysokou dátovou priepustnosťou, ktorá dosahuje až 40 Gb/s, takže zaručuje, že dokážete využiť rýchlosti tohto disku naplno. Aby disk fungoval v maximálnych rýchlostiach je potrebné, aby váš počítač bol tiež vybavený Thunderbolt 3 portom. Disk nie je kompatibilný s klasickými USB porty.

Nikdy sa neprehreje

Pri konštrukcii disku bolo myslené aj na odvod tepla, ktorý je dôležitý pri dlhodobom chode disku, aby mohol pracovať stále na plný výkon. Vnútri perfektne spracovaného krytu sa nachádza chladič DTG (Dynamic Thermal Guard). Ten sa stará o to, aby mal disk vnútri aj na povrchu ideálnu teplotu pre jeho prevádzku. Jeho teplota tak neprekračuje 45°C. Aby toho nebolo málo, kryt disku je vystužený rámom zo zliatiny horčíka a keďže SSD disk neobsahuje žiadne pohyblivé časti, tak je schopný odolať pádom až z dvojmetrovej výšky.

Ochráni aj vaše dáta

Nielenže je Samsung X5 schopný pojať rýchlo vaše dáta, je schopný ich aj ochrániť pred zneužitím. Disk je vybavený šifrovacím procesorom, ktorý v reálnom čas šifruje dáta. Zvoliť si môžete 256bitové šifrovanie AES. S týmto diskom tak budú vaše dáta v bezpečí. Výhodou je, že šifrovanie nie je závislé na zariadení, ku ktorému je disk pripojený, ale všetko zvláda sám. Šifrovanie navyše zaisťuje procesor určený priamo na túto funkciu, takže nijako neobmedzuje rýchlosť čítania ani zápisu.

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

iKapacita: 2000 GB

Ďalšie vlastnosti

Značka: Samsung

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: čierna
Šírka: 119 mm
Výška: 62 mm
Hmotnosť: 150 g
Hĺbka: 19,7 mm

Dátové úložisko

iKapacita: 2000 GB
Použitie: externý

Ostatné

Kód produktu: MU-PB2T0B/EU

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore