Shelly 1 16A WiFi spínací modul

Cena:
14,49 €

Späť na NAY Extra kartu 0,29 €

POPIS PRODUKTU

Najmenší Wi-Fi spínací modul Shelly 1 patrí medzi inteligentné a výkonnejšie spínacie Wi-Fi moduly pre vaše automatizačné riešenie. Možnosť ovládania širokej škály zariadení a spotrebičov až do 3500 W. Inštaluje sa pod vypínač alebo zásuvku do štandardnej inštalačnej krabice. Ovládanie spínacieho modulu je možné z mobilných zariadení, PC, alebo systémov domácej automatizácie. Modul Shelly používa pre pripojenie technológiu štandardnej Wi-Fi siete z ktorej ich je možnosť ovládať, alebo tiež na diaľku prostredníctvom bezplatnej služby Shelly Cloud. Pre kontrolu na diaľku je potrebné nepretržité pripojenie na internet.

Zobraziť celý popis

Popis produktu

Spínací modul Shelly 1

Spínací modul Shelly 1 Wi-Fi s relé je určený pre inštaláciu pod vypínač alebo kryt zásuvky do štandardnej inštalačnej krabice Ø 68mm a umožňuje pohodlné a jednoduché ovládanie svetiel, alebo iných typov záťaže do 3,5 kW. Modul podporuje ovládanie pomocou aplikácii z telefónu/tabletu s OS iOS alebo Android. Modul je tiež možné ovládať v základnom režime tlačidlami, bez nutnosti nastavovania. Moduly tvorí rad inovatívnych produktov umožňujúcich diaľkové ovládanie elektrických zariadení z mobilu, PC, alebo systémov domácej siete. Možno ich ovládať ako z domácej Wi-Fi siete, tak i na diaľku z internetu pomocou bezplatnej služby Shelly Cloud. S pomocou vstavaného WWW servera môže užívateľ nastavovať, ovládať a dohliadať na zariadenia. Moduly Shelly majú dva Wi-Fi režimy - Access Point (AP) pri ktorom Wi-Fi sieť vytvára modul a režim Client (CM) pre pripojenie do externej Wi-Fi siete. V režime Client musí byť modul v dosahu miestnej Wi-Fi siete.

Montáž zariadenia

Pred zakúpením sa prosím uistite, že typ zariadenia zodpovedá Vašim požiadavkám. Zapojenie prístroja vyžaduje odborné znalosti v oblasti elektroinštalácie. Prístroj je pod napätím 230 V a pri neodbornej manipulácii môže spôsobiť úraz elektrickým prúdom, preto montáž doporučujeme zveriť odborníkom.

Prístroj nie je samostatne funkčným celkom a je nutné ho integrovať do existujúcej WiFi siete, ako aj spárovať so softvérom, ktorý je kompatibilný výhradne s prístrojmi s operačným systémom Apple a Android. Konfigurácia prístroja vyžaduje znalosti z oblasti IT infraštruktúry, najmä z oblasti pripojenia k WiFi sieťam a konfiguráciu pripojenia k WiFi prístupovým bodom. Ovládanie z internetu vyžaduje nepretržité pripojenie na internet. Aplikáciu je potrebné stiahnuť a nainštalovať z príslušného obchodu App Store / Google Play.

Shelly 1 pin-out

Spínací modul prichádza s programovacím/debugovacím rozhraním, ktoré je možné použiť na flash alternatívneho firmvéru zariadenia. Vo vnútri je ESP8266, s flash čipom 2 MB. Potrebný je adaptér USB na UART, ako aj spoľahlivý zdroj napätia 3,3 V s minimálnym prúdovým výstupom 350 mA. Nasledujúca schéma zobrazuje ako použiť prepojku na výber operačného napájania.

Hlavné vlastnosti spínacieho modulu Shelly 1

Ovládanie cez mobilnú aplikáciu Shelly Cloud - zapínanie a vypínanie zariadení priamo zo smartfónu alebo tabletu, nekonečné možnosti a funkcie
Wi-Fi pripojenie - stačí pripojiť Shelly k sieti a začať s telefónom dokonalý zážitok z ovládania domácnosti
Podpora Home Assistant - ovládanie prístroja hlasom, kompatibilita s Google a Amazon Echo
Týždenné rozvrhy - vytvorte vlastné denné plány pre svoje zariadenia
Sleduje slnko - Shelly sa môže automaticky zapnúť/vypnúť na základe východu a západu slnka v mieste používania
Až do 3500 W - Pomocou Shelly Plug môžete ovládať širokú škálu zariadení a spotrebičov

Technická špecifikácia

  • Napájanie: 110 - 240 V ± 10 % 50/60 Hz AC/24 - 60 V DC/12 V DC
  • Max. záťaž: 16 A/240 V
  • Operačná teplota: -40 °C do 40 °C
  • Vysielací výkon: 1 mW
  • Rádiový protokol: Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • Prevádzkový dosah: do 50 m vonku, do 30 m vo vnútri (v závislosti od konštrukcie)
  • Spotreba elektrickej energie: < 1 W

Pripojené súbory

Shelly 1 návod CZ [*.pdf, 527.28 kB]

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

Typ SMART produktu: spínací modul
Oblasť využitia: Osvetlenie

Ďalšie vlastnosti

Značka: Shelly
iSmart: Áno

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: modrá
Šírka: 3,6 cm
Hmotnosť: 28 g
Výška: 4,1 cm
Hĺbka: 1,7 cm

Obsah balenia

Obsah balenia: návod
Počet kusov v balení: 1 Kus

Energetické údaje

Napájanie: 230 V

Dátové úložisko

Použitie: interný

Ďalšie parametre

Technológia: Wifi
Kompatibilné s hlas.asistentom: Amazon Alexa, Google Assistant
Typ SMART produktu: spínací modul
Oblasť využitia: Osvetlenie

Ostatné

Kód produktu: SHELLY-1

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore