Smart TV

Dnes už televízory neslúžia iba na pasívne sledovanie televízneho vysielania. Vďaka pripojeniu k internetu získava televízna zábava nový rozmer. Sami si vyberáte, na čo a kedy sa budete dívať, môžete si do TV stiahnuť nové aplikácie a hry, ovládať ju hlasom alebo prepojiť so svojim mobilom.

Aplikované filtre

Zmazať všetky filtre

10 Bit
Hĺbka farieb
40 "
Uhlopriečka

Zobrazujeme 2 výsledky Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Kivi 40F750NB

KIVI 40F750NB

Televízor, Smart, LED obrazovka, Uhlopriečka: 102 cm, Full HD, Direct LED, 1920x1080, OS TV: Android TV, 50/60 Hz, DVB-T2, DVB-C,…


259,00 €

F

Kivi 40F740NB

KIVI 40F740NB

Televízor, Smart, LED obrazovka, Uhlopriečka: 102 cm, Full HD, Direct LED, 1920x1080, OS TV: Android TV, 50/60 Hz, DVB-T2, DVB-C,…


239,00 €

F

O kategórii

Aký smart televízor si vybrať?

Vybrať ten správny televízor môže byť niekedy v záplave stoviek modelov a rôznych odborných termínov pomerne náročné.

Každý rok sa objavujú nové technológie, ešte lepšie parametre a ešte viacej nových funkcií. Takže na čo zamerať? Operačný systém by sa mohol zdať na prvý pohľad ako jeden z najdôležitejších faktorov pri výbere Smart TV.

Inteligentné televízory Sony, TCL či Philips bežia na OS Android TV. Niektorí výrobcovia však používajú svoj vlastný operačný systém. Napríklad Smart TV Samsung disponujú OS Tizen a LG Smart TV zase WebOS. Všetky platformy však ponúkajú podobné funkcie, aplikácie a prístup k rovnakým streamovacím službám, ako sú Netflix alebo YouTube, preto by sme odporučili zamerať sa na ďalšie parametre.

Veľkosť uhlopriečky bude závisieť na veľkosti miestnosti a hlavne vzdialenosti, z ktorej budete televíziu sledovať. Ďalej je potrebné vziať do úvahy rozlíšenie displeja, ale aj osobné preferencie diváka.

Typ displeja je jedna z položiek, ktorá môže zásadne navýšiť cenu vášho nového Smart televízora.

LED displeje boli doposiaľ najbežnejším a zároveň cenovo veľmi výhodným variantom. Ak však túžite po realistickom a živom obraze s dokonale vykreslenými detailmi a farbami, musíte siahnuť hlbšie do vrecka.

Nano Cell LCD displeje využívajú nanočastice, ktoré sú schopné filtrovať farby tak, aby pôsobili živšie, realistickejšie a prinášali ešte väčší kontrast. QLED displeje ponúkajú najvyššiu hodnotu jasu a až miliardu farebných odtieňov.

A ak túžite po dokonalej čiernej farbe a najvyššom možnom kontraste a jase, vyberte si televízor s OLED panelom. Každý zo 100 miliónov pixelov sa môže samostatne rozsvietiť a vypnúť, a tak dosiahnuť naozaj hlbokú čiernu farbu.

Rozlíšenie, teda počet pixelov na obrazovke, zásadne ovplyvňuje ostrosť obrazu a detailov.

Dnes už je štandardom 4K Ultra HD technológia s 8 miliónmi pixelov (3840 x 2160), ktorá postupne vytláča staršie televízory s HD (1280 x 720) či Full HD (1920 x 1080) rozlíšením. Najvyššie rozlíšenie na trhu je 8K (7680 x 4320), avšak pre tieto televízory zatiaľ neexistuje príliš veľa 8K obsahu, čo sa však postupom času mení.

Technológia HDR (High Dynamic Range, teda vysoký dynamický rozsah) prináša vďaka dokonalému kontrastu neuveriteľné vykreslenie detailov aj v tmavých či naopak svetlých miestach na obrazovke. Vďaka miliarde farebných odtieňov dokáže vytvoriť živý a neskutočne realistický obraz.

TIP: 4K Ultra HD a HDR technológie sú dnes akousi „nevyhnutnosťou“. Mal by ich mať každý televízor a kúpiť si televízor bez HDR alebo s nižším rozlíšením sa veľmi nevyplatí.