Smartfón KODAK EKTRA - navrhnutý pre fotografov

27. november 2016 - Spoločnosti Eastman Kodak Company a Bullitt Group ešte počas minulého mesiaca predstavili smartfón KODAK EKTRA, fotografický LED smartfón navrhnutý pre ľudí s vášňou pre fotografovanie, a to od nadšencov až po expertov. Smartfón KODAK EKTRA spája to najlepšie z bohatej histórie spoločnosti Kodak z oblasti zobrazovania s najnovšími inováciami vo fotografovaní cez smartfóny. Novinka sa na slovenský trh dostane už v januári 2017.

Jeff Clarke, výkonný riaditeľ spoločnosti Kodak, povedal: „Spoločnosť Kodak má bohatú históriu v technológii zobrazovania a uvedenie smartfónu značky KODAK predstavuje náš nepretržitý záväzok prinášať najnovšie pokroky vo fotografovaní zákazníkom. Originálny fotoaparát KODAK EKTRA sa uviedol na trh v roku 1941 a v jeho najnovšej reinkarnácii sa otvára svet kreatívnych príležitostí pre všetkých, ktorým záleží na fotografovaní.“

V srdci smartfónu KODAK EKTRA sa nachádza 21-megapixelový fotoaparátový snímač s rýchlym zaostrením s clonou f2.0 a s 13-megapixelovým predným fotoaparátom s automatickým zaostrením PDAF, fázovým zaznamenávaním a clonou f2.2. Aplikácia fotoaparátu vytvorená na mieru sa ovláda pomocou intuitívneho dotykového ovládania, voliča scén v štýle SLR, kde sa úpravy vykonávajú v reálnom čase prostredníctvom radu nastavení, a to vrátane HDR, režimu „Na šírku“, „Na výšku“, Makro, Šport, „V noci“, Panoráma a Bokeh, a to popri Inteligentnom automatickom režime, ktorý automaticky zvolí najlepšie podmienky pre vaše fotografie. V manuálnom režime môžu zdatnejší používatelia upraviť expozíciu, ISO, zaostrenie, vyváženie bielej a rýchlosť uzávierky, pričom zmeny sa zobrazujú na obrazovke počas uskutočňovania zmien.

Fotoaparát spája vysokokvalitné fotografie pri slabom svetle a v noci, a to pomocou technológie ARCSOFT Night Shot, ktorá sa kombinuje s certifikovanou vrstvou šošovky značky Kodak. To umožňuje prenikanie ešte väčšieho množstva svetla k snímaču, ako aj znižovanie šumu ISO, zjasňovanie podexponovanej oblasti a stabilizuje rozmazanie z nízkych rýchlostí uzávierky. Dynamické zaostrenie a sledovanie objektov poskytuje dodatočnú kontrolu nad zaostrením fotoaparátu, zatiaľ čo sa zaručujú jemné a zreteľné zábery prostredníctvom automatických funkcií redukcie šumu v obrázku, čo obmedzuje potrebu rozsiahlej dodatočnej úpravy.

Smartfón KODAK EKTRA má ergonomicky vyvážený a vysokokvalitný priemyselný dizajn, ktorý vyzdvihuje štýl fotoaparátu a obsahuje dvojkrokové tlačidlo uzávierky v horizontálnom štýle tradičných fotoaparátov. Zariadenie tiež obsahuje aplikáciu Super 8, ktorá poskytuje profesionálne efekty pripomínajúce ikonické filmové pásky Super 8 značky Kodak. Extrémne rýchly procesor HELIO X20 Decacore napája smartfón s operačným systémom ANDROID Marshmallow.

Smartfón KODAK EKTRA obsahuje softvér na vykonávanie úprav od spoločnosti SNAPSEED, ktorý poskytuje vynikajúce nástroje na úpravu obrázkov na cestách, a to bez potreby preberania akýchkoľvek dodatočných aplikácií. To umožní používateľom transformovať obrázky s profesionálnymi výsledkami pre mnoho populárnych editorov obrázkov pre pracovné plochy. Zdieľanie výsledkov v reálnom čase je tiež jednoduché, a to s integrovanými aplikáciami sociálnych médií. Aplikácia tlače zasa predstavuje jednoduchý spôsob na výber najlepších záberov za účelom profesionálnej tlače.

„Spolupráca so spoločnosťou Kodak bola skutočne príjemná, pričom ich jasné smerovanie značky a fotografické znalosti, v kombinácii s naším chápaním zákazníka a technológií, vyvrcholilo vytvorením prekrásneho a výkonného smartfónu KODAK EKTRA“, povedal Peter Stephens, generálny riaditeľ spoločnosti Bullitt Group, ktorá je koncesionárom spoločnosti Kodak v oblasti mobilných zariadení. „Sme nadšení, že sme mohli prispieť do tejto dynamickej fotografickej kategórie a tešíme sa na to, keď sa tento fotomobil konečne dostane do rúk ľuďom.“

Kľúčové vlastnosti smartfónu KODAK EKTRA:

 • ANDROID 6.0 (Marshmallow)
 • Profesionálne výsledky z 21 MP fotografického snímača s rýchlym zaostrovaním s F2.0, PDAF, OIS, dvojitým LED bleskom
 • 13 MP predný fotoaparát s automatickým zaostrovaním so zaznamenávaním fáz s F2.2 PDAF
 • Procesor Helio X20 2,3 GHz Decacore s 3 GB RAM
 • 32 GB pamäte, rozšíriteľná pomocou kariet MicroSD
 • Pokročilý manuálny režim – nastaviteľný pri expozícii, ISO, ohniskovej vzdialenosti (manuálnej/automatickej), vyvážení bielej, rýchlosti uzávierky, clone (pevne stanovená na f2.0 pri hlavnom fotoaparáte)
 • Zážitok so známeho voliča scén – obsahuje režimy scén Inteligentná automatická, Na výšku, Manuálne, Športy, Bokeh, V noci, HDR, Panoráma, Makro, Na šírku, Film/video
 • Integrovaná vysokokvalitná tlačová aplikácia
 • Videorekordér Super 8
 • Integrované zdieľanie cez sociálne médiá
 • 3000 mAh, s rýchlonabíjačkou cez USB 3.0 typu C

 

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.kodak.com

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie