Sony XR-55A90J

Cena:
2 579,00 €

Pôvodná cena 2 779,00 €
Splátková kalkulačka - Splátky Quatro Splátky Home Credit
Späť na NAY Extra kartu 51,58 €
Elektronický informačný list

Vyberte si iný variant

Odporúčame tieto služby

Predĺžená záruka

Získate istotu bezplatnej opravy tovaru aj po skončení zákonnej záruky. Zobraziť viac informácií

Poistenie náhodného poškodenia

Získajte istotu bezplatnej opravy pri náhodnom poškodení. Zobraziť viac informácií

POPIS PRODUKTU

Špičkový Smart Android televízor Sony XR-55A90J v čiernej farbe s minimalistickým dizajnom One Slate, OLED displejom, dômyselným procesorom Cognitive Processor XR, rozlíšením 4K Ultra HD (3840 × 2160) a 55“ uhlopriečkou (139 cm) vás vtiahne do deja vďaka pokročilej technológii obrazovky s reproduktorom, ktorá vytvorí skvelú harmóniu zvuku a obrazu. Pre ešte lepší zážitok zo sledovania vašich obľúbených filmov poslúži kombinácia XR Contrast (upravuje jas), XR OLED Contrast Pro (zvýrazňuje kontrast), XR Triluminos Pro (širšia paleta farieb), XR Colour (verne pôsobiace farby), XR Clarity či XR Motion Clarity (pre plynulé akcie). O viacrozmerný vysokokvalitný zvuk a jasné dialógy sa postarajú technológie XR Sound Position (zvuk kopíruje dianie na obrazovke), Acoustic Surface Audio+, XR Surround (skutočné priestorové 3D ozvučenie) či Voice Zoom 2 (vylepšuje zreteľnosť hlasov). Hlasové vyhľadávanie poskytne širokú škálu možnej zábavy a s určitosťou poteší aj množstvo inovatívnych funkcií - Bluetooth, Google TV, Chromecast, Apple AirPlay a Google Play.

Zobraziť celý popis

 • Doprava zadarmo
 • Zľava 7 %

Trieda energetickej účinnosti 2021: G

Popis produktu

Televízor s kognitívnou inteligenciou

Televízor Bravia XR posúva obraz a zvuk na vyššiu úroveň pomocou dômyselného procesora Cognitive Processor XR. Rozumie tomu, ako ľudia vidia a počujú a ponúka nový zážitok, ktorý vás úplne vtiahne do scény. 

Revolučný obraz na obrazovkách OLED (XR Picture)

Užite si strhujúci kontrast na obrazovkách OLED s prirodzeným a realistickým obrazom. Jej procesor používa analýzu vychádzajúcu z ľudskej perspektívy a v zlomku sekundy vykoná krížovú analýzu a optimalizáciu stoviek tisícov prvkov. V kombinácii s panelom OLED prináša táto technológia sýtu čiernu a jasný obraz. 

Zmeňte každý zvuk na strhujúci zážitok (XR Sound)

Pokročilá technológia obrazovky s reproduktorom a procesor Cognitive Processor XR robia z každého zvukového zdroja pohlcujúci zvukový zážitok. Počúvajte jasnejší a presnejší zvuk pri všetkom, čo sledujete. Užite si zábavu po novom s dokonalou harmóniou zvuku a obrazu. 

Tisícky filmov a seriálov, ktoré vyhľadáte hlasom

Rýchlo vyhľadávajte to, čo chcete pozerať, svojím hlasom. Nájdite konkrétny titul vyslovením jeho názvu. Alebo vyhľadávajte odporúčania s pokynom „Show me sci-fi adventure TV shows“.

Zažite realistickú hĺbku s výraznou čiernou

Procesor Cognitive Processor XR vykonáva krížové analýzy údajov, čím vylepšuje obraz spôsobom, akým ľudské oko vníma prirodzené farby a hĺbku. XR OLED Contrast Pro upravuje jas, aby boli svetlé odtiene vo svetlých častiach a tmavé odtiene v tieňoch výraznejšie. Detaily sa tak už nestratia v tieňoch či prepálených oblastiach.

Široká paleta prirodzených farieb

Sledujte prirodzené farby lahodiace ľudskému oku. Procesor Cognitive Processor XR dáva displeju prístup k širšej palete farieb a umožňuje mu reprodukovať jednotlivé farby s jemnými odlišnosťami ako v skutočnom svete. Vylepšené odtiene a sýtosť pre verné farby a realistickú textúru kvetov.

Inteligentné dotváranie stratených textúr

So zvýšením rozlíšenia na úroveň 4K si možno každý obsah užiť v rozlíšení blížiacom sa k 4K. Procesor Cognitive Processor XR pristupuje k množstvu údajov a inteligentne dotvára stratené textúry aj detaily prispievajúce k realistickému obrazu. Sledujte detaily, ako napríklad prirodzená srsť zvierat a ostré hrany kameňa.

Inteligentné spracovanie pohybu

Sledovanie športu a akčných filmov je teraz ešte lepšie. Procesor Cognitive Processor XR s technológiou XR Motion Clarity vykonáva krížovú analýzu údajov, aby zaistil plynulú akciu, ktorá je jasná a ostrá.

Zvuk zladený s akciou

XR Sound Position dodáva zvuku sprevádzajúcemu obraz reálnosť a poskytuje zvukový zážitok zhodný s tým, ako vnímame svet. Keďže obrazovka tohto televízora s rozlíšením 4K je aj reproduktorom, zvuk presne kopíruje dianie na obrazovke a prináša tak skutočne pohlcujúci zážitok.

Všetka zábava vo vyššej kvalite 3D priestorového zvuku

S procesorom Bravia XR je zvuk všetkého sledovaného obsahu upravený na skutočný priestorový zvuk. Technológia XR Surround vytvára priestorový zvuk zo strán a zvislo a umožňuje vám vychutnať si 3D zvuk bez toho, aby ste potrebovali reproduktory v strope alebo vysielajúce zvuk nahor.

Voice Zoom 2 vylepšuje hlasy a ponúka zreteľnejšie dialógy

Počúvajte zreteľnejšie televízne dialógy bez toho, aby ste museli zvyšovať hlasitosť. Aj keď je reč ťažko zrozumiteľná, technológia Voice Zoom 2 zistí typ hlasu, analyzuje ho a zlepší jeho zreteľnosť.

Sledujte obsah zo smartfónu vo veľkom formáte

Vychutnajte si svoje obľúbené videá, fotografie, hry a mnoho ďalšieho zo zariadení so systémom iOS alebo Android na veľkej obrazovke. Je to rýchle a jednoduché.

 • Funguje so zariadeniami Apple AirPlay/Apple HomeKit - S Apple AirPlay môžete streamovať video a audio do svojho televízora priamo z vášho iPhone, iPad alebo Mac. Sledujte filmy a relácie z aplikácie Apple TV, z vašich obľúbených aplikácií alebo dokonca z prehliadača Safari.

 • Chromecast built-in - Chromecast umožňuje prenos obľúbených videí, hier a aplikácií z mobilného zariadenia do televízora s technológiou Chromecast built-in bez zníženia kvality. Stačí ťuknúť na tlačidlo prenosu na obrazovke zariadenia so systémom Android alebo iOS a všetko, čo máte radi, môžete sledovať vo veľkom formáte.

Ovládajte všetky zariadenia jedným diaľkovým ovládačom

Inteligentným diaľkovým ovládačom môžete ovládať všetky pripojené zariadenia. Vďaka prístupu k službám videa na požiadanie pomocou jedného tlačidla môžete vo svojej izbe sledovať seriály a filmy v priebehu niekoľkých sekúnd.

Elegantný dizajn s inovatívnymi vlastnosťami

 • Nádherný dizajn prinášajúci pohlcujúci zážitok zo sledovania - Minimalistický dizajn One Slate ponúka rám s plynulými okrajmi okolo obrazovky v sklenenom paneli, ktorý je elegantný a umožňuje sústrediť sa na obraz. Televízor skvele vyzerá aj znie, či už je umiestnený na stojane, alebo na stene.

 • Menší rám, väčší obraz - Dizajn bez rámu dodáva tomuto televízoru jednoliaty a elegantný vzhľad, ktorý minimalizuje rušivé vplyvy, a vaše oči sa tak môžu sústrediť na to najdôležitejšie – na obraz.

 • Všestranná krása bez zbytočností - Zbavte sa spleti káblov a schovajte ich pomocou držiakov káblov, aby váš televízor vyzeral dobre spredu, zboku a aj zozadu.

 • Podsvietený diaľkový ovládač z lešteného hliníka - Špičkový dizajn diaľkového ovládača z lešteného hliníka s vlasovým vzorom sa príjemne drží a v tme ho dobre vidno.

 • Kryty z udržateľných materiálov - Televízor je navrhnutý nielen tak, aby bol štýlový, ale aby tiež chránil životné prostredie. Zadné kryty modelov s veľkou obrazovkou až zo 40% tvoria udržateľné materiály.

Dokonalý obraz a zvuk v každom prostredí

Posaďte sa a užívajte si pútavý zážitok zo sledovania. Jedinečná technológia optimalizácie podľa prostredia so snímačmi svetla a farieb automaticky prispôsobuje obraz a zvuk okolitému prostrediu.

 • Svetelný a farebný snímač - Televízor obsahuje svetelný RGB snímač optimalizujúci farby a jas obrazu podľa zdroja svetla a prostredia miestnosti. 

 • Acoustic Auto Calibration - Nech sedíte kdekoľvek, tento televízor zistí vašu polohu a optimalizuje zvuk tak, aby ste si vždy užívali rovnakú kvalitu zvuku, ako keď sedíte priamo pred televízorom. Zvuk sa môže meniť v závislosti od predmetov v miestnosti.

Užite si zábavu na štúdiovej úrovni

Televízor prináša technológie na zachovanie tvorcovho zámeru, ako napríklad Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced a Dolby Vision. Ponúka dramatické momenty aj napätie podľa predstáv režiséra. Je pripravený na softvér Calman a tvorcovia ho môžu používať aj počas produkčných úprav.

 • Netflix Calibrated Mode - Tento režim bol špeciálne vyvinutý na sledovanie originálnej tvorby služby Netflix tak, aby na televízore reprodukoval rovnakú kvalitu obrazu, ako má štúdiová nahrávka.

 • IMAX Enhanced - Tento televízor má certifikáciu IMAX Enhanced, čo znamená, že môžete očakávať verný obraz a kvalitný zvuk.

 • Dolby Vision a Dolby Atmos - Vychutnajte si doma napätie ako v kine. Dolby Vision oživuje scény, čím prináša autentický zážitok zo sledovania, a Dolby Atmos napĺňa miestnosť podmanivým priestorovým zvukom.

BRAVIA CORE prináša to najlepšie z filmovej zábavy do televízorov Sony BRAVIA XR

Služba BRAVIA CORE ponúka široký výber filmových noviniek, kasových trhákov i klasiky – to všetko ako súčasť televízorov BRAVIA XR. Majitelia televízorov BRAVIA XR môžu sledovať obsah v kvalite Pure Stream – najvyššej kvalite pre streamovanie obrazu. Služba BRAVIA CORE je miestom, kde sa zábava snúbi s technológiou. BRAVIA CORE je prvá služba svojho druhu, ktorá využíva technológiu Pure Stream a dosahuje takmer bezdrôtovú kvalitu ekvivalentnú UHD BD so streamovaním až 80 Mb/s. Majitelia televízorov BRAVIA XR si využitím kreditov BRAVIA CORE môžu vyberať filmy z najmenej 300 titulov, vrátane filmov Venom, Peter Rabbit, Krotitelia duchov, Blade Runner 2049 a Jumanji: The Next Level. Súčasťou televízorov A90J a Z9J je 10 filmových kreditov a u ostatných modelov BRAVIA XR 5 filmových kreditov.

Pripojené súbory

IL_SK_2086578 [*.pdf, 425.51 kB]

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

iUhlopriečka ("): 55 "
iTyp obrazovky: OLED
iTyp rozlíšenia: 4K Ultra HD
OS TV: Android TV

Ďalšie vlastnosti

Značka: Sony
iSmart: Áno
Techn.pohyb.interpolácie: XR Motion Clarity

Display/Grafika

iUhlopriečka ("): 55 "
iUhlopriečka (cm): 139,7 cm
iTyp obrazovky: OLED
iTyp rozlíšenia: 4K Ultra HD
iRozlíšenie: 3840x2160
iZobraz.frekv. obrazovky (HZ): 100
Tvar obrazovky: rovná

Konektivita

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
iPočet HDMI portov: 4
iMiracast: Áno
Verzia HDMI: HDMI 2.0, HDMI 2.1
iPočet USB 3.0 portov: 3
iRozhranie CI: Áno
iEthernet / LAN pripojenie: Áno

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: čierna
Šírka: 128,2 cm
Výška: 70,9 cm
Hĺbka: 31,7 cm
Hmotnosť: 29 Kg
Výška s podstavcom: 70,9 cm

Obsah balenia

Obsah balenia: TV, diaľkový ovládač

Uchytenie

iVESA štandard: 300x300

TV tuner

iTyp signálu: DVB-T2/H.265
Duálny tuner: Áno

Operačný systém

OS TV: Android TV

Funkcie

HbbTV: Áno

Energetické údaje

iTrieda energetickej účinnosti 2021: G

Ďalšie parametre

Spotr. ener. v režime HDR: 113 kWh
Kompatibilné s hlas.asistentom: Apple Home Kit, Google Assistant

Ostatné

Kód produktu: XR55A90JAEP

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Zobraziť všetko príslušenstvo na samostatnej stránke

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore