Sony XR55A83J


Televízor, Smart, OLED obrazovka, Uhlopriečka: 139,7 cm, 4K Ultra HD, 3840x2160, OS TV: Android TV, 100 Hz, DVB-T2/H.265, Kompatibilný s Google Assistant, Apple Home Kit, 4 × HDMI port, HDMI 2.0, HDMI 2.1, 3 × USB 3.0, Bluetooth, Wi-Fi, Miracast, Duálny tuner, Ethernet/LAN pripojenie, HbbTV. Viac info


Cena 1 149,00 €

Prihlásiť sa / Registrovať sa a získať 172,35 € späť na ďalší nákup: Zobraziť nápoveď


Top príslušenstvo

Bežná cena
Zadarmo
Nay Extra cena Zadarmo

Ukázať všetko príslušenstvo

4,8 / 5

90% Kvalita
Výborná

86.7% Hodnota za peniaze
Výborná

6 + nakupů

Zobraziť 6 recenzií

Popis produktu

Špičkový Smart Android televízor Sony XR55A83JAEP v čiernej farbe s minimalistickým dizajnom One Slate, OLED displejom, dômyselným procesorom Cognitive Processor XR, rozlíšením 4K Ultra HD (3840 × 2160) a 55“ uhlopriečkou (139 cm) vás vtiahne do deja vďaka pokročilej technológii obrazovky s reproduktorom, ktorá vytvorí skvelú harmóniu zvuku a obrazu. Pre ešte lepší zážitok zo sledovania vašich obľúbených filmov poslúži kombinácia XR Contrast (upravuje jas), XR OLED Contrast (zvýrazňuje kontrast), XR Triluminos Pro (širšia paleta farieb), XR Colour (verne pôsobiace farby), XR Clarity či XR Motion Clarity (pre plynulé akcie). O viacrozmerný vysokokvalitný zvuk a jasné dialógy sa postarajú technológie XR Sound Position (zvuk kopíruje dianie na obrazovke), Acoustic Surface Audio+, XR Surround (skutočné priestorové 3D ozvučenie) či Voice Zoom 2 (vylepšuje zreteľnosť hlasov). Pokročilé hlasové ovládanie poskytne širokú škálu možnej zábavy a s určitosťou poteší aj množstvo inovatívnych funkcií - Bluetooth, Google TV, Chromecast, Apple AirPlay a Google Play.

Televízor s kognitívnou inteligenciou

Televízor Bravia XR posúva obraz a zvuk na vyššiu úroveň pomocou dômyselného procesora Cognitive Processor XR. Rozumie tomu, ako ľudia vidia a počujú a ponúka nový zážitok, ktorý vás úplne vtiahne do scény. 

Revolučný obraz na obrazovkách OLED (XR Picture)

Užite si strhujúci kontrast na obrazovkách OLED s prirodzeným a realistickým obrazom. Jej procesor používa analýzu vychádzajúcu z ľudskej perspektívy a v zlomku sekundy vykoná krížovú analýzu a optimalizáciu stoviek tisícov prvkov. V kombinácii s panelom OLED prináša táto technológia sýtu čiernu a jasný obraz. 

Zmeňte každý zvuk na strhujúci zážitok (XR Sound)

Pokročilá technológia obrazovky s reproduktorom a procesor Cognitive Processor XR robia z každého zvukového zdroja pohlcujúci zvukový zážitok. Počúvajte jasnejší a presnejší zvuk pri všetkom, čo sledujete. Užite si zábavu po novom s dokonalou harmóniou zvuku a obrazu. 

Tisícky filmov a seriálov, ktoré vyhľadáte hlasom

Rýchlo vyhľadávajte to, čo chcete pozerať, svojím hlasom. Nájdite konkrétny titul vyslovením jeho názvu. Alebo vyhľadávajte odporúčania s pokynom „Show me sci-fi adventure TV shows“.

Užite si viac hĺbky a textúr so sýtou čiernou a jasným svetlom 

Procesor Cognitive Processor XR krížovo analyzuje údaje, čím vylepšuje obraz rovnakým spôsobom, akým ľudské oko vníma prirodzené farby a hĺbku. XR OLED Contrast upravuje jas, aby boli svetlé odtiene v osvetlených častiach a tmavé v tieňoch výraznejšie. Detaily tak nie sú stratené v tieni alebo prepálených svetlých oblastiach.

Široká paleta prirodzených farieb

Sledujte prirodzené farby lahodiace ľudskému oku. Procesor Cognitive Processor XR dáva displeju prístup k širšej palete farieb a umožňuje mu reprodukovať jednotlivé farby s jemnými odlišnosťami ako v skutočnom svete. Vylepšené odtiene a sýtosť pre verné farby a realistickú textúru kvetov.

Inteligentné dotváranie stratených textúr

So zvýšením rozlíšenia na úroveň 4K si možno každý obsah užiť v rozlíšení blížiacom sa k 4K. Procesor Cognitive Processor XR pristupuje k množstvu údajov a inteligentne dotvára stratené textúry aj detaily prispievajúce k realistickému obrazu. Sledujte detaily, ako napríklad prirodzená srsť zvierat a ostré hrany kameňa.

Inteligentné spracovanie pohybu

Sledovanie športu a akčných filmov je teraz ešte lepšie. Procesor Cognitive Processor XR s technológiou XR Motion Clarity vykonáva krížovú analýzu údajov, aby zaistil plynulú akciu, ktorá je jasná a ostrá.

Zvuk zladený s akciou

XR Sound Position dodáva zvuku sprevádzajúcemu obraz reálnosť a poskytuje zvukový zážitok zhodný s tým, ako vnímame svet. Keďže obrazovka tohto televízora s rozlíšením 4K je aj reproduktorom, zvuk presne kopíruje dianie na obrazovke a prináša tak skutočne pohlcujúci zážitok.

Všetka zábava vo vyššej kvalite 3D priestorového zvuku

S procesorom Bravia XR je zvuk všetkého sledovaného obsahu upravený na skutočný priestorový zvuk. Technológia XR Surround vytvára priestorový zvuk zo strán a zvislo a umožňuje vám vychutnať si 3D zvuk bez toho, aby ste potrebovali reproduktory v strope alebo vysielajúce zvuk nahor.

Voice Zoom 2 vylepšuje hlasy a ponúka zreteľnejšie dialógy

Počúvajte zreteľnejšie televízne dialógy bez toho, aby ste museli zvyšovať hlasitosť. Aj keď je reč ťažko zrozumiteľná, technológia Voice Zoom 2 zistí typ hlasu, analyzuje ho a zlepší jeho zreteľnosť.

Sledujte obsah zo smartfónu vo veľkom formáte

Vychutnajte si svoje obľúbené videá, fotografie, hry a mnoho ďalšieho zo zariadení so systémom iOS alebo Android na veľkej obrazovke. Je to rýchle a jednoduché.

 • Funguje so zariadeniami Apple AirPlay/Apple HomeKit - S Apple AirPlay môžete streamovať video a audio do svojho televízora priamo z vášho iPhone, iPad alebo Mac. Sledujte filmy a relácie z aplikácie Apple TV, z vašich obľúbených aplikácií alebo dokonca z prehliadača Safari.

 • Chromecast built-in - Chromecast umožňuje prenos obľúbených videí, hier a aplikácií z mobilného zariadenia do televízora s technológiou Chromecast built-in bez zníženia kvality. Stačí ťuknúť na tlačidlo prenosu na obrazovke zariadenia so systémom Android alebo iOS a všetko, čo máte radi, môžete sledovať vo veľkom formáte.

Ovládajte všetky zariadenia jedným diaľkovým ovládačom

Inteligentným diaľkovým ovládačom môžete ovládať všetky pripojené zariadenia. Vďaka prístupu k službám videa na požiadanie pomocou jedného tlačidla môžete vo svojej izbe sledovať seriály a filmy v priebehu niekoľkých sekúnd.

Minimalistický dizajn – pohlcujúci a bez rozptýlení

Minimalistický dizajn One Slate okolo obrazovky v sklenenom paneli je elegantný a umožňuje naplno sa sústrediť na obraz. Tento televízor OLED skvele vyzerá aj znie, či už je umiestnený na stojane alebo stene.

 • Stojan s troma možnosťami pre všestranné umiestnenie televízora - Stojan s troma možnosťami umiestnenia ponúka štandardné nastavenie so zameraním na obraz, zúžené nastavenie pre menšie police a nastavenie ideálne pre zvukový systém.

 • Plochý kovový povrch pre pohlcujúci zážitok - Kovový rám s luxusným vzhľadom je mimoriadne úzky, takže vaše oči sa prirodzene sústreďujú na obraz a nie na to, čo je okolo neho.

 • Stojan s hliníkovou úpravou a luxusným vzhľadom - Stojan s hliníkovou povrchovou úpravou bol navrhnutý tak, aby dokonale ladil s televízorom aj vašou miestnosťou a dekorom.

Dokonalý obraz a zvuk v každom prostredí

Posaďte sa a užívajte si pútavý zážitok zo sledovania. Jedinečná technológia optimalizácie podľa prostredia so snímačmi svetla a farieb automaticky prispôsobuje obraz a zvuk okolitému prostrediu.

 • Svetelný snímač - Tento televízor je vybavený svetelným snímačom, ktorý optimalizuje jas obrazu podľa podmienok v miestnosti. Ak je miestnosť svetlá, jas zvýši, a ak je tmavá, jas naopak zníži, čím dosiahne dokonalý obraz.

 • Acoustic Auto Calibration - Nech sedíte kdekoľvek, tento televízor zistí vašu polohu a optimalizuje zvuk tak, aby ste si vždy užívali rovnakú kvalitu zvuku, ako keď sedíte priamo pred televízorom. Zvuk sa môže meniť v závislosti od predmetov v miestnosti.

Užite si zábavu na štúdiovej úrovni

Televízor prináša technológie na zachovanie tvorcovho zámeru, ako napríklad Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced a Dolby Vision. Ponúka dramatické momenty aj napätie podľa predstáv režiséra. Je pripravený na softvér Calman a tvorcovia ho môžu používať aj počas produkčných úprav.

 • Netflix Calibrated Mode - Tento režim bol špeciálne vyvinutý na sledovanie originálnej tvorby služby Netflix tak, aby na televízore reprodukoval rovnakú kvalitu obrazu, ako má štúdiová nahrávka.

 • IMAX Enhanced - Tento televízor má certifikáciu IMAX Enhanced, čo znamená, že môžete očakávať verný obraz a kvalitný zvuk.

 • Dolby Vision a Dolby Atmos - Vychutnajte si doma napätie ako v kine. Dolby Vision oživuje scény, čím prináša autentický zážitok zo sledovania, a Dolby Atmos napĺňa miestnosť podmanivým priestorovým zvukom.

Stvorený pre PlayStation 5

Televízory BRAVIA XR sú navrhnuté tak, aby dokonale fungovali s konzolami PlayStation 5. BRAVIA XR a PS5 spolu vytvárajú pôsobivý zážitok s pohlcujúcim obrazom a zvukom, vďaka ktorým máte pocit, akoby ste boli uprostred akcie. 

 • Až 4K/120 sn./s HDMI 2.1 vstup – Podporuje plynulé a citlivé hranie v rozlíšení 4K pri 120 sn./s a 120 Hz.

 • Krátka doba odozvy – Podporuje extrémne plynulé hranie s krátkou dobou odozvy 8,5 ms s rozlíšením 4K/120 sn./s.

 • XR Picture a XR Sound – Skutočné farby, detaily a pohlcujúci zvuk pre skvelý zážitok z konzoly PlayStation 5.

 • Automatické mapovanie tónov HDR – Konzola PS5 automaticky vyberie najlepšie nastavenie HDR pre váš televízor.

 • Automatický režim výberu žánrov – Televízor BRAVIA automaticky prepne do herného režimu alebo štandardného režimu pre televíziu a filmy.

Parametre produktu

Kľúčové parametre produktu

Uhlopriečka 55 "
Typ obrazovky OLED
Typ rozlíšenia 4K Ultra HD
OS TV Android TV

Návody a manuály

Hodnotenie

4,8 / 5

6 recenzií Sony XR55A83J

90% Kvalita
Výborná

86.7% Hodnota za peniaze
Výborná

Ako pracujeme s recenziami

Pavel

26. 1. 2023

Celkové hodnotenie

Kvalita Vynikajúca

Hodnota za peniaze Výborná


 • Skvelý obraz
 • zvuk
 • jeden ovládač
 • nič

Milan

6. 1. 2023

Celkové hodnotenie

Kvalita Výborná

Hodnota za peniaze Vynikajúca


Vyborna televizia za dobru cenu.


Lukáš

17. 12. 2022

Celkové hodnotenie

Kvalita Vynikajúca

Hodnota za peniaze Vynikajúca


Televízor ma skvelý obraz


Martina

11. 12. 2022

Celkové hodnotenie

Kvalita Vynikajúca

Hodnota za peniaze Vynikajúca


 • Krásny obraz

Maximálna spokojnosť