SYNOLOGY DS1515, NAS

0 Pridaj vlastné hodnotenie (0)

Cena v predajni:

819,00 €

Rezervácia je zadarmo

Späť na NAY Extra kartu 16,38 €
Na splátky mesačne spočítať od 81.9 €

V predajniach nie je na sklade. Kde môžem produkt rezervovať?

Iba nákup v predajni

Cena v e-shope:

819,00 €

Doprava zdarma

Späť na NAY Extra kartu 16,38 €
Na splátky mesačne spočítať od 81.9 €

Na objednávku Kedy bude produkt v predajni?

NAS server SYNOLOGY DS1515 disponuje piatimi šachtami na pevný disk s možnosťou zvýšenia kapacity prostredníctvom rozširovacej jednotky celkovo až na 15 diskov. Vybavený je štvorjadrovým procesorom Annapurna Labs Alpine AL-314 s taktom 1.4 GHz a 2 GB pamäťou, ktoré sa starajú o svižný a bezproblémový chod zariadenia. NAS server SYNOLOGY DS1515 obsahuje aj dva USB 3.0 porty a dva porty eSATA. DiskStation Manager je operačným systémom zariadenia, v ktorom spracujete všetky nastavenia a prístupy ostatných zariadení k dátam z diskov NAS servera.

Zobraziť celý popis

Zvážte aj tento produkt

Cloudové úložisko Western Digital My Cloud EX2 Ultra Vás očarí nielen svojim elegantným prevedením, ale rovnako aj technickými vlastnosťami. Vyznačuje sa ohromným výkonom, jednoduchým používaní a dvomi pozíciami pre až 8 TB 3,5“ HDD. Bude spoľahlivým riešením pre uloženie všetkých Vašich súborov. Dáta budú bezpečne uschované na jednom mieste a chránené pred stratou či poškodením. Navyše k nim budete mať prístup vy i ostatní užívatelia z ktoréhokoľvek miesta. O rýchle reakcie a svižný chod sa postará dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,3 GHz a operačná pamäť veľkosti 1 GB. Vysoký stupeň ochrany zase zabezpečuje 256-bitové šifrovanie zväzkov AES. Čierne prevedenie pôsobí veľmi nadčasovo, čím si okamžite získa Vaše sympatie. Dokonale vynikne v každom interiéri. Použiteľný je rovnako s PC i s Mac.

Základné parametre

  • Typ procesora: Marvell
  • Frekvencia procesora: 1,3 GHz
  • Počet pozícií pre disk: 2

Podrobný popis

Zobraziť produkt

Hore

Popis produktu

Vysoká výkonnosť vďaka štvorjadrovej CPU jednotke

DS1515 je vybavený štvorjadrovou CPU jednotkou a 2 GB DDR3 RAM, vďaka čomu dosahuje pri aktivovanej funkcii Link Aggregation výnimočnej výkonnosti cez 403,77 MB/s pre čítanie a 421,85 MB/s pre zápis. Vďaka výkonnému hardvéru si DS1515 dokáže poradiť s veľkým množstvom požiadaviek na spracovanie dát a poskytovať všetkým pripojeným klientom rovnako vysoký výkon.

Systém hardvérového šifrovania a koprocesorová jednotka FPU

DS1515 je vybavený špecializovaným systémom hardvérového šifrovania, vďaka čomu dosahuje pri aktivovanej funkcii Link Aggregation rýchlosti prenosu šifrovaných dát cez 296,54 MB / s pre čítanie a 150,04 MB / s pre zápis. Súčasťou DS1515 je tiež vstavaná koprocesorová jednotka (FPU), ktorá zvyšuje celkovú výkonnosť hlavnej CPU jednotky a umožňuje dosiahnuť vyššiu efektivitu.

Štyri LAN porty pre podporu funkcií Failover a Link Aggregation

Je vybavený štyrmi ethernetovými portami podporujúcimi funkcie Failover a Link Aggregation; Failover zaisťuje trvanie sieťového pripojenia aj vtedy, keď LAN pripojenie jedného portu zlyhá, čo znižuje riziko prerušenia služieb a nákladných výpadkov. Funkcia Link Aggregation vylepšuje rýchlosť pripojenia v porovnaní s jedným sieťovým káblom alebo portom.

Technológia SSD medzipamäte

DS1515 umožňuje kombináciu pevných diskov a SSD vyrovnávacou pamäťou optimalizovaných pre čítanie aj zápis, ktoré účinne zvyšujú priepustnosť s minimalizáciou nákladov na gigabajt. Vďaka úplnej podpore SSD cache pre čítanie a zápis ponúka DS1515 výrazné zníženie čakacej doby I/O operácií bez dopadu na váš rozpočet. Aj s malou počiatočnou investíciou môžu podnikatelia výrazne zvýšiť výkonnosť svojho servera.

Veľké možnosti rozšírenia až na 15 diskov

Ak vaše úložné potreby narastajú, je možné k DS1515 pripojiť za chodu až dve špecializované úložné jednotky DX5132, ktoré poskytnú bez veľkej námahy dodatočný úložný priestor. S dvoma jednotkami DX513 pripojenými pomocou káblov so špeciálnymi fixovacím konektormi môže byť hrubá kapacita až 150 TB.

Spoľahlivý mechanizmus redundancie

DS1515 je vybavený štyrmi LAN s podporou funkcie Failover, čo zaisťuje sieťové služby bez prerušenia v prípade, že jedno LAN pripojenie zlyhá, zatiaľ čo systém výmeny za chodu umožňuje jednoduchú a bezproblémovú výmenu pevného disku. Konštrukcia priehradky pevného disku so zámkom ďalej zabezpečuje váš pevný disk pred neoprávneným alebo náhodným vysunutím.

USB 3.0 a eSATA zaisťujú rýchle prenosy na externé úložisko

DS1515 sa pýši USB 3.0 a eSATA porty, ktoré umožňujú pripojenie k rôznym druhom externých úložných zariadení a zaisťujú rýchly a efektívny prenos súborov. Podpora USB 3.0 ponúka rýchlosť prenosu dát až 5 Gb / s (cca 10x viac než USB 2.0), čo znamená, že je rýchlejší v oblasti prenosu dát na externý pevný disk a spotrebováva menej energie.

Víťazný operačný systém - DiskStation Manager

Synology DiskStation Manager (DSM) je elegantný prohlížečové operačný systém používaný na všetkých zariadeniach DiskStation a RackStation, čo vám uľahčí správu vášho Synology NAS servera. Vďaka intuitívnemu užívateľskému rozhraniu je v DSM prístup k vašim dátam a ich zdieľanie lepšie a jednoduchšie. Centrum balíčkov Synology vám umožní sťahovať a inštalovať užitočné prídavné balíčky šité na mieru jednotlivcom i firmám, čo urobí váš život zábavnejšie a prácu produktívnejší.

 

Jednoduché začlenenie do firemného prostredia

Podpora Windows AD, LDAP a dôveryhodných domén v DS1515 umožňuje bezproblémovú integráciu účtov. Pomocou funkcie Zložka používateľa je možné pre každý užívateľský účet automaticky vytvoriť zložku "home", ktorá správcom znižuje čas a náklady vynaložené na opakované vytváranie zložky "home" pre všetky účty. Podpora Windows ACL v DS1515 poskytuje správcom systémov oveľa precíznejšie kontrolu prístupu a efektívne nastavenie oprávnenia k súborom a zložkám na DS1515 prostredníctvom známeho užívateľského rozhrania Windows. Kompatibilita DS1515 s najdôležitejšími protokolmi znižuje náročnosť správy servera a zvyšuje tak efektivitu správy systému.

 

Optimalizujte správu úložiska

Vďaka Synology Storage Manager umožňuje DS1515 flexibilný rozsah a využitie úložného systému. Synology Hybrid RAID (SHR) umožňuje optimálne nastavenie RAID, ktoré poskytuje redundantné ochranu dát. Ďalšie funkcie, ako napr. Viacnásobné zväzky na jednom RAID a Global Hot Spare, tiež značne uľahčujú správu a hodí sa pre akékoľvek prostredie.

 

Synology CMS (Systém centralizovanej správy)

Podnikom, ktoré používajú viac ako jeden Synology NAS server, a ich počítačovým správcom systém CMS umožňuje flexibilne a pohodlne spravovať všetko potrebné z jedného miesta. Pomocou jednoduchého rozhrania máte podrobný prehľad o spotrebe zdrojov a záznamoch, čo vám umožní zistiť včas akýkoľvek problém. S pomocou nastavení skupinových pravidiel možno v CMS vaše denné úlohy ďalej zlepšiť. Akonáhle je NAS pripojený do skupiny, preberá automaticky jej pravidlá a bez zvláštneho nastavenia podľa nich pracuje.

Najkompatibilnejšie zdieľanie

Využite jednoduchého zdieľania súborov naprieč platformami Windows®, Mac® a Linux®, pre ktoré DS1515 ponúka komplexnú podporu sieťových protokolov vrátane FTP, SMB2, AFP, NFS a WebDAV. Vďaka integrácii Windows AD a LDAP možno DS1515 bez problémov začleniť do akéhokoľvek existujúceho sieťového prostredia - správcovia systémov tak nemusia udržiavať dve sady prihlasovacích údajov. Vďaka funkcii Koša podporovaného v AFP, CIFS, File Station a WebDAV sa tiež nemusíte obávať o chýbajúce súbory. Súbory odstránené v zdieľanom priečinku sa automaticky presunú do Koša.

Efektívne možnosti zálohovania

Synology DS1515  možno využiť ako centralizované umiestnenie pre zálohy. Všetko na svojom počítači môžete zálohovať priamo na Synology NAS pomocou Cloud Station Backup, nech používate Windows alebo Mac. Kedykoľvek nejaký súbor zmeníte, zazálohuje sa tieto zmeny automaticky na DS1515. Používatelia Mac môžu využiť aj podpory pôvodné aplikácie Apple® Time Machine. Svoje dáta na DS1515 môžete zálohovať aj na iné zariadenie DiskStation, rsync servery, externé disky alebo cloud služby Amazon® S3, Glacier, Microsoft Azure, SFR alebo hicloud. Synology Hyper Backup vám umožňuje úlohy zálohovanie naplánovať, obnoviť server do určitého časového okamihu a zároveň minimalizovať potrebu úložného priestoru a času na spracovanie tým, že ukladá len konkrétne blok dát, ktorý bol medzi verziami zmenený.

Zaistenie prevádzky firiem bez výpadkov

Dôležitým cieľom v podnikaní je dostupnosť bez výpadkov. DS1515 podporuje technológiu Synology High Availability (SHA), ktorá spája aktívne a pasívne server do jedného klastra, v ktorom je jeden server neustále zrkadlový na druhý. Mechanizmus Heartbeat detekuje pravidelné "heartbeat" spojenie medzi dvoma servermi. Ak na hlavnom serveri dôjde k neočakávanému výpadku, pasívny server okamžite prevezme pozíciu. Viac LAN portov v DS1515 tiež zaisťuje redundanciu v prípade neočakávaného výpadku siete.

Zvýšte produktivitu firmy pomocou cloud systémov

Kompletný cloudový systém DS1515  vám umožňuje vytvoriť ľahko svoj vlastný privátny cloud. Cloud Station je ideálny balíček pre synchronizáciu súborov na rôznych zariadeniach. Súbory je možné upravovať v offline režime a neskôr ich synchronizovať na Cloud Station, kde sa uchováva až 32 starších verzií, čo vám umožňuje obnoviť súbory na predchádzajúcu verziu alebo obnoviť zmazané súbory. Vďaka mobilnej aplikácii DS cloud je akákoľvek zmena súboru automaticky aktualizuje na vaše chytré telefóny a tablety. Distribuované podniky môžu použiť obojsmernú synchronizáciu Synology medzi rôznymi zariadeniami DiskStation a zaistiť tak zamestnancom na rôznych miestach zdieľanie rovnakých informácií v reálnom čase. Správcovia počítačov môžu vybrať jednotlivé zložky pre synchronizáciu na rôzne zariadenia, ručne či automaticky podľa formátu a veľkosti súboru. Zložky synchronizované pomocou Cloud Station na DSM možno šifrovať - ​​bez vášho súkromného kľúča nebude mať nikto k ich obsahu prístup.

Chráňte svoje dáta

DS1515 ponúka pokročilá bezpečnostné opatrenia, ktorá vás chráni pred potenciálnymi bezpečnostnými dierami. Bezpečnostný poradca kontroluje systémové nastavenia, dĺžku hesla, sieťové nastavenia a odstráni potenciálne malware. AppArmor blokuje prístup nebezpečných programov k nepovoleným systémovým zdrojom. Môžete tiež nastaviť úroveň dôveryhodnosti v Centre balíčkov a vyhnúť sa tak inštaláciám balíčkov z nedôveryhodných zdrojov, čím svoj NAS zabezpečíte pred neznámymi alebo zmenenými súbory s balíčkami. DS1515  ďalej ponúka ďalšie bezpečnostné doplnky, napr. AES šifrovanie, dvojstupňové overovanie, zoznam blokovaných a povolených IP adries, balíčky Antivirus, firewall a prevenciu útoku DoS.

Ekologicky šetrný NAS server

Všetky Synology NAS servery sú navrhnuté s ohľadom na úsporu energie. Podpora funkcie Prebudenie cez LAN / WAN a plánované zapnutie a vypnutie ešte viac znižujú spotrebu energie a prevádzkové náklady. Spoločnosť Synology si uvedomuje svoju globálnu zodpovednosť a všetky jej produkty sú vyrobené z RoHS kompatibilných častí a sú zabalené do recyklovateľných obalov.

 

 

 

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

Typ procesora: Annapurna Labs Alpine
iFrekvencia procesora: 1,4 GHz
Počet pozícií pre disk: 5
Počet diskov: 5
Veľkosť disku: 3.5
Podporovaný RAID: RAID 0, RAID 1, RAID 6, RAID 5, RAID 10
eSATA: 2

Ďalšie vlastnosti

Značka: Synology
Počet diskov: 5
Podporovaný RAID: RAID 0, RAID 1, RAID 6, RAID 5, RAID 10

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: čierna
Šírka: 248 mm
Výška: 157 mm
Hĺbka: 233 cm
Hmotnosť: 4,17 Kg

Procesor

Typ procesora: Annapurna Labs Alpine
iFrekvencia procesora: 1,4 GHz

Konektivita

iPočet USB 2.0 portov:
iPočet USB 3.0 portov: 2
LAN: 4
eSATA: 2

Dátové úložisko

Rozhranie disku: SATA III, SATA II
Počet pozícií pre disk: 5
Veľkosť disku: 3.5

Energetické údaje

Max.spotreba: 32,3 W
Stand-by spotreba(pohot.): 18,2 W

Ostatné

Kód produktu: DS1515

Všetky parametre

Hore

Recenzie

Hodnotenia zákazníkov

Buďte prvý, kto vloží recenziu k tomuto produktu.

0%
zatiaľ nehodnotené

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore