Teplomery

Bezdotykový alebo dotykový teplomer na meranie telesnej teploty by sa mal nachádzať v každej domácej lekárničke. V našej ponuke nájdete digitálne teplomery, teplomery na čelo, aj multifunkčné teplomery, ktoré zmerajú nielen teplotu cez ucho, alebo na čele. S väčšinou bezdotykových teplomerov zmeriate aj teplotu predmetov, jedla a vody.

V kategórii aktuálne zobrazujeme 49 produktov
Použite filtráciu pre spresnenie vašich požiadaviek.

Najpredávanejšie Najlacnejšie Najdrahšie Najlepšie hodnotené

Teplomery pre pohodlné a rýchle meranie telesnej aj inej teploty

V súčasnej dobe si môžete v zásade vybrať z dvoch kategórií teplomerov rozdelených podľa spôsobu merania – a to z dotykových (kontaktných) teplomerovbezdotykových teplomerov. Obidva typy majú svoje výhody:

Rýchle meranie – výsledky sú rovnako spoľahlivé ako pri lekárskom teplomere

Dotykové teplomery zvládnu zmerať teplotu v priebehu cca 10–60 sekúnd. Bezdotykové teplomery tento úkon zvládnu za 1–3 sekundy. Sú preto vhodné najmä pre malé deti, ktoré si nerady nechajú zmerať teplotu a je pre nich ťažké vydržať v nehybnosti po dlhý čas.

Počet pamäťových miest – bezdotykové teplomery vo všetkom prekonajú tie ortuťové

Digitálne dotykové teplomery zvyknú mávať jedno pamäťové miesto pre meranie. Ak chcete merať teplotu viacerým ľuďom (alebo teplotu viacerých miest), zvoľte radšej bezdotykový teplomer – pri každom modeli sa toto číslo líši, preto je potrebné skontrolovať tento údaj kus od kusu.

Samostatnou kategóriou sú potom Smart teplomery, ktoré po spárovaní s vaším mobilným telefónom umožňujú zaznamenávať teplotu viacerých ľudí i predmetov a navyše zvládnu na displeji vášho telefónu zobrazovať grafy vývoja teploty. Niektoré aplikácie Smart teplomerov vám ponúknu aj tipy, ako chorobu rýchlejšie prekonať a čo robiť v určitých situáciách.

Teplomer pre deti – do vody, do mliečka aj v cumlíku

Pre deti je najvhodnejší bezdotykový teplomer. Okrem toho, že zmeria teplotu dieťatka bez vyrušenia a bez plaču, pomôže vám zmerať aj teplotu vody vo vaničke alebo teplotu mlieka vo fľaši. Ak dávate prednosť kontaktným digitálnym teplomerom, určite si pozrite teplomery v detskom designe so zvieratkami alebo teplomer zabudovaný do cumlíku. Výhodou týchto teplomerov je ich nižšia cena.

Čo ďalšie sledovať pri výbere teplomeru? Hodiť sa vám môže napríklad:

  • ohybný koniec,
  • meranie teploty okolia, 
  • meranie teploty predmetov, 
  • počet pamäťových miest, 
  • vodeodolnosť, 
  • zvuková signalizácia, 
  • automatické vypnutie.

Tip: V ponuke nájdete obľúbené teplomery Microlife a Beurer, ako aj teplomery iných značiek.

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore