Tepovače

Skúste miesto mokrej hubičky a vedra s vodou tepovač. Ten dokáže odstrániť nielen prach, ale aj škvrny a nepríjemný zápach zo sedačky, koberca či sedadiel v automobile. Naviac vás zbaví parazitov, ktoré sa živia našimi odumretými bunkami.

Kategórie produktov

Aplikované filtre

Zmazať všetky filtre

Michalovce
Dostupnosť v predajniach

Zobrazujeme 2 výsledkov. Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Kärcher SE 6.100 WH

Hodnocení: 5 z 5, počet hodnocení: 20

Kärcher SE 6.100 WH

Max. plošný výkon: 8 m2/hod., Prietok vzduchu: 70 l/s, Objem nádrže na čistú vodu: 4 L, Objem nádoby na špinavú vodu: 4000 ml, Výkon čerpadla: 40 W


339,00 €

Kärcher SE 4001 tepovač

Hodnocení: 4.9 z 5, počet hodnocení: 42

KARCHER SE 4001, vysávač

Farba: žltá, Hmotnosť: 7800 g, Maximálna hlučnosť: 73 dB, Maximálny príkon: 1400 W, Operačný rádius: 7.5 m


239,00 € 199,00 €

O kategórii

Výhody tepovača


Predstava, že vysávač s mokrým vysávaním si poradí rovnako hravo so špinavou sedačkou ako tepovač, je mylná. Tepovač je totiž o stupeň vyššie. Stačí doňho naliať vodu s čistiacim roztokom, zatiaľ čo u mokrého vysávača musíte textilný povrch vopred navlhčiť. Tepovač naviac môžete využiť aj ako vysávač či už na suché alebo mokré vysávanie.

 

+ odstraňuje roztoče

+ efektívne a rýchlo čistí

+ možnosť využitia aj ako vysávač na suché/mokré vysávani

Parametre pri výbere tepovača

Predtým než si tepovač vyberiete, zamyslite sa, na čo ho budete používať najčastejšie. Pôjde o veľmi znečistené povrchy, alebo naopak ho využijete len v domácnosti? Sledujte tiež skúsenosti ostatných užívateľov, tie vám častokrát poradia. Napríklad mnohí recenzenti odporúčajú tepovače Kärcher. Samozrejme dôležité sú aj technické parametre, ako napríklad:

  • Sací výkon tepovača

Vyššie výkony si dokážu poradiť aj s nedostupenejšími povrchmi, napríklad s hustým kobercom. Pokiaľ výrobca udávala len príkon, ktorý by sa ma pohybovať nad hranicou 1000 W, tak si výkon jednoducho vypočítate. Je to približne štvrtina príkonu. Siahnite preto po tepovačoch s veľkým sacím výkonom.

  • Prietok vzduchu v litroch za sekundu

Opäť platí čím vyšší prietok tým efektívnejšie a rýchlejšie tepovanie. Ak plánujete tepovať prevažne sedačky a kreslá, nemusíte siahať po najvyššom prietoku. Pri kobercom sa odporúčajú prietoky vyššie.

  • Objem nádrže

Ak čistíte veľké plochy, bude sa vám hodiť väčšia nádrž, ako aj tá na vodu s čistiacim roztokom, tak aj na odpadnú vodu.

TIP: Nenechajte sa prekvapiť. Tepovače sú hlučnejšie než vysávače. Hlučnosť tepovača sa pohybuje od 70 – 90 dB, čo odpovedá frekventovanej ulici či hlasnej hudbe.