Tohtoročné novinky najmä v znamení tabletov a 3D

Najviac elektronických noviniek prvej polovice roka 2011 je na poli tabletov a 3D technológií. Výrobcovia televízorov však už prinášajú nové funkcie, ktoré ich posúvajú k multimediálnym centrám. Na trhu je už aj očakávaný hit letnej sezóny pre dámy.

Prvý polrok v oblasti spotrebnej elektroniky priniesol množstvo noviniek, azda najviac na poli tabletov. Na trhu sa ich objavilo hneď niekoľko, medzi nimi aj očakávaný iPad 2, ktorého predaj oficiálne odštartoval už začiatkom mája. Konkuruje mu bude hneď niekoľko ďalších tabletov, medzi nimi napríklad ACER Iconia A500, či nová, inovovaná verzia Samung Galaxy Tab, ktorého uvedenie na trh sa očakáva koncom júla.

„O tablety je stále väčší záujem. Spotrebitelia postupne objavujú výhody tejto technológie, ktorá nie je len zaujímavou alternatívou k netbookom, ale napríklad aj ideálnym spoločníkom na rodinné dovolenk. Vie fungovať ako knižka, prehrávač filmov či hudby, ale aj ako stolová hra. Mnohí tablety využívajú tiež ako digitálny fotoalbum,.“ hovorí Ľuboš Bojo, riaditeľ nákupu NAY a.s. „Možnosti tabletov sú naozaj rozsiahle a s rastúcou ponukou týchto výrobkov očakávame stále väčší záujem zo strany spotrebiteľov,“ dodáva Ľuboš Bojo.

Medzi najzaujímavejšie dizajnové, ale najmä technologické novinky v kategórii televízorov patrí nová rada Samsung Smart TV. Okrem toho, že väčšina z nich prináša funkciu 3D zobrazenia ako štandardnú výbavu, posúvajú televízor smerom k multimediálnym centrám, ďaleko za hranice pasívneho sledovania televízneho signálu. „Vo vybavení tejto novinky s inteligentnou 3D technológiou môžete nájsť internetový vyhľadávač, rôzne aplikácie, sociálne siete i vstavané Wi-Fi. Podporuje bezdrôtové pripojenie tabletov, mobilov či fotoaparátov. Môžete sa tak k TV pripojiť svojím telefónom alebo tabletom a rovno ho z nich ovládať. Alebo ho využiť ako ich rozšírenú obrazovku,“ hovorí ľuboš Bojo.

Medzi mobilnými telefónmi je jednou z najzaujímavejších noviniek LG Optimus 2x. Prvý Android s dvojjadrovým procesorom obsahuje HDMI výstup, 8-megapixelový fotoaparát s LED bleskom a zaistí Full HD záznam.

Výrobcov elektroniky stále viac láka tretí rozmer. Notebook Sony Vaio 3D so štýlovým dizajnom umožňuje konverziu 2D obrazu do 3D a skvelý zážitok pri hraní 3D hier. Výborným spoločníkom na voľné chvíle je aj prvá 3D „handheld“ hracia konzola Nintendo 3DS s dvomi displejmi, ktorá sadne presne do ruky a zobrazuje 3D obraz aj bez okuliarov. „3D technológia sa dostáva pomaly do všetkých zobrazovacích technológií ako štandard a jej ambície sú rovnaké ako ambície farebného obrazu, keď striedal čiernobiely,“ dodáva Ľuboš Bojo.

V bielej technike je najvýraznejšou novinkou, ktorá sa stane podľa očakávaní hitom tohto leta, depilátor I- Light Remington. Využíva technológiu intenzívneho pulzného svetla, vďaka ktorej sa dá dosiahnuť bezbolestná epilácia až na 12 týždňov. Táto technológia, ktorá bola doteraz dostupná len v rámci profesionálnych kliník a kozmetických štúdií, si nachádza teraz cestu do domácností.

No a napokon určite stojí za zmienku dizajnový kúsok z oblasti prípravy kávy. Exkluzívne v predajniach NAY Elektrodom nájdete limitovanú edíciu kapsulových kávovarov Nescafé Dolce Gusto Prada s jedinečným pestrým dizajnom svetoznámej módnej návrhárky Agathy Ruiz de la Prada, a to hneď v dvoch verziách.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.