Všetko, čo potrebujete vedieť o Instax

Všetko, čo potrebujete vedieť o Instax

Fotoaparáty Instax od Fujifilmu sú veľmi zaujímavou alternatívou digitálnym aparátom a mobilom, a to doslova. Vo veku digitálnych technológií prináša niečo neobvyklé a ojedinelého. Ten pocit, keď z fotoaparátu vysunie biely papierik a na ňom sa začína objavovať fotka, je úžasný. Navyše pri fotení si dopredu dobre rozmyslíte, čo ako vyfotografujete - pretože výsledkom bude reálna fotka (a nie digitálny záber zmazaný do koša).

Čo znamená Instax a kde sa dá využiť

Fujifilm Instant Photo System skrátene Instax - je značka instantných fotoaparátov a filmov v dvoch formátoch filmov aj aparátov, formát "Wide" a "Mini". Vysoká kvalita obrazového výstupu, veľmi reálna farebnosť výsledných fotografií je v obľube u všetkých instantných fotografov.

Instax je skvelý a ideálny pre párty, rodinné a firemné oslavy, jednoducho všade tam kde chcete mať s priateľmi veľa zábavy. Okamžitý úspech je samozrejmosťou.

Fotografie je možné popisovať, robiť z nich atraktívne koláže alebo použiť na scrapbooking. Dajú sa tiež použiť ako na zaujímavé doplnenie interiéru prostredníctvom rôznych kreatívnych vystavení.

Instax však nie sú iba fotoaparáty a filmy, ponuka obsahuje aj širokú škálu najrôznejšieho príslušenstva – albumy, rámiky, puzdra na foptoaparáty, popruhy, krabičky na film, atď.

Základné delenie

Existujú 2 základné typy: Mini a Wide. Fotoaparáty Mini a Wide sa líšia predovšetkým veľkosťou fotografie, ale existuje viac typov, pričom niektoré majú pridané funkcie.
Zaobchádzanie s Instax Wide aj Mini je tak jednoduché, že postačí len pár viet. Založte do fotoaparátu kazetu s filmom (žltou čiarkou na kazete k žltej čiarke na fotoaparáte). Zapnite prístroj a stlačte spúšť - vyjde čierny kus plastu, tzv. Darkslide, ktorý zakrýva fotky pred svetlom - a na počítadle sa objaví číslo 10. Keď sa rozsvieti zelená dióda, fotoaparát je pripravený na fotenie.

Vlastnosti

Všetky Instax majú fix-focus, nie je teda potrebné ostriť. Niektoré typy (Wide, 90, 70 a ďalšie) majú prepínanie medzi dvomi vzdialenosťami (0.9-3m, 3m-nekonečno), preto si pri fotení dajte pozor, na akú vzdialenosť máte fix-focus nastavený. Niektoré Instax fotoaparáty majú možnosť vypnúť a zapnúť blesk, alebo použiť automatiku, niektoré majú potom voliteľnú silu blesku a expozičný čas pomocou piktogramov (slniečko, mrak, umelé osvetlenie), taktiež možnosť fotenia blízkych predmetov – Makro, alebo zdvojenej expozície – dva zábery na jeden film.

Akonáhle stlačíte spúšť, fotografia vyjde z fotoaparátu a nie je treba s ňou nijako manipulovať. Fotka nie je hneď viditeľná. Prvé obrysy sa začnú objavovať až po pár sekundách a finálnu podobu fotky môžete očakávať za pár minút (zvyčajne 3-4 minúty).

Vyvarujte sa vlhkosti, priamemu slnku a extrémnym teplotám - inak je to v zásade jedno a fotka sa počas troch minút plne vyfarbí.
 

FUJIFILM Instax mini8

Instax mini8 je fotoaparát pre okamžité fotografie. Jedná sa o nástupcu mini7, ktorému pribudol piaty fotografický režimu (high key), umožňujúci zvýšenie jasu a zjemnenie expozície. Okrem toho, fotoaparát sám dokáže identifikovať a doporučiť najvhodnejší režim pre fotografovanie. Instax mini8 je napájaný dvoma AA batériami, a vedľa hľadáčika je indikátor nabíjania blesku.

Fotoaparát je dostupný v piatich farbách: biela, čierna, modrá, ružová a žltá. Tento aparát používa Instax Mini filmy, rovnako ako pri modeloch Instax mini7, mini25 a mini50S.
Príprava fotoaparátu na použitie je veľmi jednoduchá. Stačí vložiť do aparátu kazetu s filmom, zapnúť fotoaparát pomocou tlačidla vedľa objektívu. Zvoliť fotografický režim a aparát je pripravený exponovať záber. Po stlačení spúšte fotografia sa exponuje a automaticky vysunie. Po dvoch minútach sa fotografia vyvolá.

S uvedením fotoaparátu mini8, predstavujeme aj novú radu príslušenstva: albumy, krabičky na fotografie, nálepky pre Scrapbooking,... Tieto doplnky budú dostupné u predajcov fotoaparátov Instax. Zoznam obchodov nájdete na www.instax.sk.


 

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie