Vstavané práčky

Vstavané práčky s predným plnením a štandardizovanou šírkou 60 cm sú určené na zabudovanie do kuchynskej linky (resp. priamo pod kuchynskú pracovnú dosku) a do kúpeľne pod umývadlovú skrinku. Tešia sa veľkej obľube, lebo nijak nenarušujú vzhľad a celkovú estetiku miestnosti, v ktorej sa nachádzajú.

Kategórie produktov

O kategórii

Vstavané práčky, ktoré lahodia nielen vášmu oku, ale i uchu

Asi ten najdôležitejší dôvod, prečo uprednostniť vstavaný spotrebič pred klasickým je ten, že ho vlastne nie je vidieť, resp. je tak zladený s ostatným nábytkom, že pôsobí veľmi nenápadne. To oceníte napríklad vtedy, ak máte malú kúpeľňu, kam sa práčka nezmestí a vy ju musíte postaviť do kuchyne. Či už máte modernú kuchyňu alebo je v rustikálnom dizajne, práčka schovaná za dvierkami kuchynskej linky nijak nenaruší celistvý vzhľad miestnosti.

Pokiaľ zariaďujete novú kuchyňu, pozrite sa i na našu ponuku ďalších vstavaných spotrebičov, napríklad na vstavané chladničky a mrazničky, vstavané umývačky alebo vstavané rúry. Ak je práčka umiestnená v kuchyni alebo inej miestnosti, kde by rušila bežný chod domácnosti, je dôležité, aby bola naozaj čo najtichšia. Vstavané práčky v našej ponuke majú hlučnosť prania od 45-56 dB, teda patria medzi tie tichšie.

Pozor ale na ďalší parameter, a to hlučnosť odstreďovania, ktorá môže byť vyššia než 75 dB. Len pre vašu predstavu, 50 dB predstavuje mierny dážď, ale 80 dB dosiahne i vysávač. U vstavaných práčok však ďalšie dvierka, za ktorými je práčka schovaná, tlmia hluk.

Dvakrát meraj a raz strihaj

Staré známe príslovie „dvakrát meraj a raz strihaj“ platí pri vstavaných spotrebičoch dvojnásobne. Vstavané práčky majú štandardné rozmery: šírku 60 cm, výšku 82 cm a hĺbku 52-56 cm. Miesto kam chcete práčku umiestniť je potrebné poriadne zmerať a overiť si, že do priestoru nezasahuje napríklad rozvod vody alebo odpadu.

Taktiež by ste mali mať dostatok miesta na otváranie dvierok. Vstavané práčky sú vždy plnené spredu, nikdy nie s vrchným plnením. TIP:  Pokiaľ hľadáte ešte praktickejšie kombinované riešenie starostlivosti o bielizeň, pozrite sa aj na vstavané práčky so sušičkou, ktoré prinášajú ešte väčšiu úsporu miesta a času.