Yamaha RX-A2080 čierny

Cena:
1 769,00 €

Pôvodná cena 1 799,00 €
Na splátky s Ahoj spočítať
Na splátky s Quatro spočítať
Späť na NAY Extra kartu 35,38 €

Doprava zadarmo

Vyberte si iný variant

Odporúčame tieto služby

Predĺžená záruka

Získate istotu bezplatnej opravy tovaru aj po skončení zákonnej záruky. Zobraziť viac informácií

Poistenie náhodného poškodenia

Získajte istotu bezplatnej opravy pri náhodnom poškodení. Zobraziť viac informácií

POPIS PRODUKTU

Vychutnajte si dokonalý zvuk s 9.2-kanálovým sieťovým A/V prijímačom Yamaha RX-A2080 z vrcholnej série AVENTAGE. Zdieľajte zvuk do ďalších miestností s bezdrôtovými reproduktormi MusicCast alebo inými zariadeniami MusicCast. Vstavaná podpora Bluetooth a AirPlay umožňuje prijímaču bezdrôtovo prenášať hudbu z kompatibilných zdrojov, ako sú smartfóny a tablety, zatiaľ čo Yamaha Compressed Music Enhancer pomáha dodávať optimalizovanú kvalitu zvuku. Prijímač má tiež port USB na prístup k hudbe na USB flash diskoch. Špičkový výkon zaručuje zapojenie zvukových obvodov, antirezonančná konštrukcia skrinky, plne diskrétna štruktúra koncového zosilňovača a podpora prehrávania zvuku s vysokým rozlíšením. Predný hliníkový panel pomáha chrániť citlivé obvody pred vonkajším elektronickým rušením.

Zobraziť celý popis

  • Doprava zadarmo
  • Zľava

Zvážte aj tento produkt

Vychutnajte si dokonalý priestorový zvuk s 9.2-kanálovým sieťovým A/V prijímačom Yamaha RX-A3080 z vrcholnej série AVENTAGE. Zdieľajte zvuk do ďalších miestností s bezdrôtovými reproduktormi MusicCast alebo inými zariadeniami MusicCast. Vstavaná podpora Bluetooth a AirPlay umožňuje prijímaču bezdrôtovo prenášať hudbu z kompatibilných zdrojov, ako sú smartfóny a tablety, zatiaľ čo Yamaha Compressed Music Enhancer pomáha dodávať optimalizovanú kvalitu zvuku. Prijímač má tiež port USB na prístup k hudbe a symetrické vstupy a výstupy XLR. Špičkový výkon zaručuje zapojenie zvukových obvodov, antirezonančná konštrukcia A.R.T., plne diskrétna štruktúra koncového zosilňovača a podpora prehrávania zvuku s vysokým rozlíšením. Predný hliníkový panel pomáha chrániť citlivé obvody pred elektronickým rušením.

Základné parametre

  • Wi-Fi: Áno
  • Bluetooth: Áno
  • Počet kanálov: 9

Podrobný popis

Zobraziť produkt

Hore

Popis produktu

Vysoko kvalitná konštrukcia AVENTAGE

9.2-kanálový sieťový AV receiver Yamaha RX-A2080 série AVENTAGE má elegantný, čistý dizajn s elegantným hliníkovým predným panelom, veľkými otočnými gombíkmi a vyklápacím panelom, kde sú ukryté ďalšie ovládacie tlačidlá a konektory. Šasi je výnimočne robustné, s vnútornýmí zosilnenými priečkami v tvare H. Obsahuje tiež technológiu Anti Resonance Technology (A.R.T.) Wedge, ktorá je piatou nohou v strede prístroja a tlmí vibrácie z výkonného sieťového transformátora. Vďaka tomu sa zlepší stabilita a potlačenie rezonancie šasi, čím sa účinne eliminujú vonkajšie vplyvy. Antivibračné chladiče sú navrhnuté tak, aby potlačovali chvenie tranzistorov a akustický tlak z reproduktorov.

Špičkové súčiastky pre optimálny výkon

Každý jednotlivý diel v AV prijímači Yamaha ovplyvňuje kvalitu zvuku. Pre AVENTAGE modely bolo potrebné vyvinúť presne tie diely, potrebné na dosiahnutie čo najvyššieho výkonu a kvality zvuku. Navyše zvukoví technici používajú prísne testovacie procesy na optimálne vyladenie zvuku prijímača. Koncepcia Yamaha Total Purity zahŕňa technológiu výkonových zosilňovačov high drive amp, predzosilňovača high purity, antivibračné technológiu a nezávislé zdroje napájania. Všetky modely majú plne diskrétne výkonové zosilňovače, ktoré pomáhajú eliminovať skreslenie.

SABRE ES9007S Premier Audio D/A prevodník

AV prijímač RX-A2080 vytvára zvuk profesionálnej kvality vďaka obvodu SABRE ES9007S Premier Audio firmy ESS Technology, ktorý dosahuje mimoriadne dobrý pomer signálu k šumu a dynamický rozsah až 120 dB. Nezávislé napájacie zdroje pre D/A prevodníky sú navrhnuté tak, aby ešte viac eliminovali šum. Až do najmenšieho detailu sú tieto AV receivery navrhnuté s maximálnym dôrazom na najvyššiu možnú kvalitu zvuku.

Surround AI - umelá inteligencia zvuku

Technológia AI zabudovaná do obvodov DSP (digitálny signálny procesor) analyzuje zvukový obsah zábavy a potom vytvorí optimálny priestorový efekt na reprodukciu s najväčším efektom. Tento DSP AI okamžite analyzuje scény so zameraním na odlišné zvukové prvky, ako je dialóg, hudba na pozadí, okolité zvuky a zvukové efekty a automaticky optimalizuje priestorový efekt v reálnom čase. To vytvára presvedčivý pocit realizmu s expresívnou silou zvukových polí, čo vám dáva najhlbšie zážitky v zábave.

Realizmus v priestorovom zvuku - Dolby Atmos a DTS-X

Tento AV prijímač podporuje prehrávanie zvuku Dolby Atmos a DTS-X pomocou CINEMA DSP HD3, ktorý prináša priestorový zvuk do nových výšok. Vylepšený model CINEMA DSP HD3 obsahuje nové algoritmy na spracovanie signálov a tri sady vysokovýkonných procesorov. To maximalizuje divadelné zvukové efekty a presne reprodukuje novú dimenziu reality pre zvukové pole s bohatým pocitom prítomnosti a bez pocitu hraníc. Zažite zvukový priestor kina s pocitom skutočného ponorenia do filmovej scény.

YPAO - R.S.C. s viacbodovým meraním zvuku a presným EQ

YPAO-R.S.C. (Reflected Sound Control) analyzuje priestorovú akustiku a meria rôzne vlastnosti reproduktorov pomocou pripojeného mikrofónu. Potom kalibruje zvukové parametre na dosiahnutie optimálneho zvuku v ktorejkoľvek z ôsmich posluchových pozícií. Využíva nastavenie ekvalizéra na dosiahnutie najprirodzenejšej akustiky v miestnosti a Reflected Sound Control na korekciu odrazov zvuku v štúdiovej kvalite. Poskytuje tiež úpravu efektu DSP, ktorá mení parametre CINEMA DSP podľa odrazených zvukov.

11-kanálová technológia virtuálnych reproduktorov

Model Yamaha RX-A2080 je vybavený tromi originálnymi vysokovýkonnými DSP procesormi dosahujúcimi vysokorýchlostné spracovania audio signálu. Výsledkom je, že pomocou predných, stredového a priestorových reproduktorov môžete vytvoriť zadný virtuálny reproduktor. Výsledkom je možnosť prehrávať CINEMA DSP HD3 zvuk s obsahom až do 11 kanálov*, a to aj pri konfigurácii 7-kanálového zapojenia reproduktorov. Celková reprodukcia priestorových údajov, vrátane vertikálnej osi, pomáha vytvoriť úplne realistické zvukové pole. *Vyžaduje pripojenie predných efektových reproduktorov. Signály Dolby Atmos a DTS: X nie je možné použiť s týmito virtuálnymi funkciami.

Tri výstupy HDMI

Vzhľadom k tomu, že RX-A2080 má tri výstupné konektory HDMI, je možné súčasné pripojenie k televízoru, LCD projektoru a iným zariadeniam. Znamená to napríklad, že televízor môžete používať ako obyčajne, ale použite projektor na obľúbené filmy a špeciálne programovanie alebo rovnaký hlavný obsah v iných miestnostiach - jednoducho a bez toho, aby ste museli meniť pripojenia. Je samozrejmé, že vstavaný HDMI prepínač je postavený na základe najnovších špecifikácií, čo zodpovedá aj podpore HDR (Dolby Vision Compatible, Hybrid Log-Gamma), prenos videa 4K/60p a 4K upscaling (prevzorkovanie) videa s nižším rozlíšením.

7.2-kanálový výstup zvuku RCA

Do AV prijímača RX-A2080 môžete pripojiť externé zosilňovače cez výstupné 7.2 konektory RCA (Cinch), aby ste pridali zvuk do ďalších reproduktorov. Napríklad pomocou výkonového zosilňovača na ozvučenie dôležitého predného kanálu v domácom kine vám dodáva flexibilitu pri budovaní systému s dôrazom na kvalitu zvuku.

Pripojenie Bi-amp

Tento AV prijímač je vybavený možnosťou pripojenia reproduktorov systémom Bi-amp, ktorý umožní napájať výškové a basové meniče predných reproduktorov (L, R) nezávislými zosilňovačmi a samostatnými káblami, čo umožňuje dosiahnuť ešte kvalitnejší zvuk z predných kanálov. Pre zapojenie sú potrebné kompatibilné reprosústavy, ktoré majú dva páry vstupných terminálov a štyri súpravy káblov reproduktorov (dve súpravy pre každý reproduktor).

Pokročilé grafické používateľské rozhranie

Najnovšie grafické používateľské rozhranie od spoločnosti Yamaha poskytuje zobrazenie s vysokým rozlíšením s jasnými, ľahko použiteľnými možnosťami, ktorý zobrazuje vstupný zdroj, úroveň hlasitosti, režim DSP a audio formát. GUI ponúka výber z ôsmich jazykov, napr. angličtiny, francúzštiny, nemčiny, ruštiny a môže byť zobrazený ako v bežných, tak v 3D obrázkoch.

Tlačidlá SCENE pre spustenie reprodukcie jedným dotykom

Funkcia SCENE PLUS zjednodušuje ovládanie tým, že jedným dotykom zapnete spolu s výberom požadovaného zdroja aj príslušný program DSP. SCENE PLUS ponúka výber z 8 režimov SCENE, z ktorých štyri je možné priradiť do druhej zóny. SCENE PLUS môžu byť zvolené z čelného panelu, diaľkovým ovládaním a dokonca aj z aplikácie pre mobilné zariadenia. K dispozícii sú možnosti voľby zdroja BD/DVD, TV, FM/AM rádio a sieťový zdroj/NAS.

Prehrávanie v rôznych izbách

Môžete prenášať video alebo audio obsah (nielen vstup HDMI, ale aj iné zdroje zvuku, ako je digitálny alebo analógový zvuk, sieťový obsah a rádio FM/DAB) do televízora alebo systému domáceho kina v inej miestnosti (Zone 2/4). To vám umožní pozerať sa a počúvať rovnaký obsah v hlavnej miestnosti (kde je nainštalovaný AV receiver), alebo aj iný obsah. Grafické používateľské rozhranie na obrazovke uľahčuje prehliadanie a výber obsahu z druhej zóny bez ohľadu na to, čo hraje v hlavnej zóne.

Bluetooth vstup/výstup

Najnovší štandard Bluetooth umožňuje nielen prijímať zvuk z mobilného zariadenia, ale slúži aj ako Bluetooth vysielač zvuku pre slúchadlá a Bluetooth reproduktory.

Zabudovaný vstup pre gramofón

Vychutnajte si hudbu z vinylovej zbierky platní s vaším hi-fi gramofónom cez špeciálny Phono vstup so zabudovaným korekčným predzosilňovačom RIAA.

Užite si digitálne rádio DAB/DAB+

Funkcia Digital Audio Broadcasting s funkciou DAB a zdokonalenou funkciou DAB+ ponúka veľký výber rozhlasových staníc s vysokou kvalitou zvuku. Medzi ďalšie výhody patrí automatický výber dostupných staníc z vhodného zoznamu a užitočné zobrazenie informácií vrátane názvu stanice a hudobného žánru.
*Dostupnosť príjmu DAB/DAB+ vysielania sa líši podľa regiónu.

MusicCast

MusicCast predstavuje revolúciu v oblasti sieťového audia. Všetky produkty MusicCast môžete používať dohromady alebo samostatne. Na ovládanie slúži jediná aplikácia s intuitívnym rozhraním a jej použitie je rýchle a jednoduché. Môžete používať zvukový projektor, bezdrôtový reproduktor, AV receiver, komponenty HiFi, skrátka čokoľvek vám vyhovuje, kombinovať jednotlivé prvky a postupne svoj systém MusicCast rozširovať.

Bezdrôtové priestorové reproduktory

Kombinujte tento AV prijímač s hudobným reproduktorom Yamaha MusicCast 50 alebo MusicCast 20 a vychutnajte si úžasné pohodlie pri vytváraní domáceho kina s bezdrôtovými zadnými reproduktormi. A čo viac, získate úžasne realistický zvuk s jednoduchým nastavením. Ľahko premeníte súčasnú obývaciu izbu na zábavné prostredie, kde si môžete plne vychutnať filmy a hudbu.

CINEMA DSP 3D

Technológia spoločnosti Yamaha pre tvorbu zvukových polí bola vytvorená kombináciou meraných dát zvukových polí so spracovaním digitálneho signálu. Technológia CINEMA DSP 3D prináša trojrozmernú priestorovú reprodukciu vrátane výšky zvukového poľa. Výsledkom je najpôsobivejšií zvuk domáceho kina, vďaka ktorému sa budete cítiť tak, ako by ste boli súčasťou scény.

Viacrozmerné zážitky vďaka formátu Dolby Atmos a kompatibilite s technológiou DTS: X

Tieto zvukové technológie vám zaistia podmanivý, viacrozmerný zvuk, ktorého hĺbka prenikne celou miestnosťou. Vytvorí akustické prostredie, kde zvuk, ľudia i objekty ožijú v dych vyrážajúcich detailoch. Až vás obklopia dynamicky reálne vnemy, budete si pripadať vtiahnutí priamo do víru diania.

Streamingové služby s hudbou z celého sveta

Preskúmajte hudobný svet s hudobnými streamingovými službami z celého sveta* po pripojení prijímača na internet cez LAN alebo Wi-Fi. Synchronizácia playlistov a piesní z vášho smartfónu alebo počítača sa presunie do RX-A2080, ktoré umožní počúvať vaše obľúbené pesničky a objavovať novú hudbu.
*Dostupnosť služieb na streaming hudby sa líši podľa regiónu a niektoré služby môžu byť spoplatnené.

Bezdrôtové streamovanie

AV receiver Yamaha RX-A2080 s podporou bezdrôtovej funkcie Bluetooth bude ideálnym riešením do každej domácnosti, prípadne kancelárie. Umožňuje pohodlne a jednoducho prenášať zvukový obsah bez obmedzujúcich káblov. Či už z mobilných telefónov, tabletov alebo iných kompatibilných zariadení. Yamaha Compressed Music Enhancer optimalizuje zvuk tak, aby bola dosiahnutá najvyššia možná kvalita reprodukcie. Signálový procesor frekvencie obnoví, čím zabezpečí prirodzenosť a čistotu zvuku. Slúži aj ako vysielač pre slúchadlá alebo reproduktory, ktoré podporujú technológiu Bluetooth.

Wi-fi a Wireless Direct kompatibilita

Bezdrôtové prepojenie s vaším domácim routerom umožňuje zabudované Wi-Fi (2.4 / 5 GHz). Využitie hudobných streamovacích služieb a zapojenie systému pre počúvanie hudby je tak mimoriadne jednoduché a intuitívne zároveň. Wireless Direct zabezpečuje nielen streamovanie hudby priamo z vášho smartfónu alebo tabletu cez aplikáciu AV Controller alebo AirPlay, ale dokonca v aplikácii AV Controller viete AV receiver aj ovládať.

AV Controller aplikácia

Ovládanie i samotnú obsluhu uľahčuje aplikácia AV Controller, ktorá je dostupná na stiahnutie v obchodoch iTunes App Store a Google Play. Umožňuje receiver zapínať, vypínať, regulovať hlasitosť, voliť vstup a DSP režimy, ale aj mnoho iných, užitočných funkcií. Na výber budete mať z viacerých jazykov a taktiež si možno užívateľské rozhranie prispôsobiť podľa vlastných predstáv.

AirPlay funkcia

Podpora AirPlay funkcie umožňuje pohodlne prehrávať obľúbené skladby z vášho iPodu, iPhonu alebo iPadu, ale rovnako aj z iTunes na PC alebo Mac. Bezdrôtový prenos je veľmi jednoduchý a mnohí z vás, predovšetkým užívatelia spomínaných zariadení, túto možnosť ocenia. Streamovanie hudby si tak naplno užijete.

Ľahká inštalácia

Sprievodca nastavením AV umožní jednoduchšie vykonať proces nastavenia prijímača Yamaha. Táto aplikácia vám pomôže s káblovým pripojením medzi AV receiverom a zdrojovými zariadeniami. Navyše vás prevedie rôznymi nastaveniami, ako sú pripojenia reproduktorov, pripojenia k TV a zdrojovému zariadeniu a priradenie výkonového zosilňovača. Systémové obrázky a aktuálne obrázky prijímačov AV vám pomáhajú pochopiť, ako vytvoriť spojenia medzi zariadeniami. Je k dispozícii vo viacerých jazykoch a je určený pre tablety s iOS a Android.

Sieťové prehrávanie zdrojov vysokej kvality

Sieťové prepojenie umožní prehrávať skladby z PC/NAS vo formátoch 96kHz/24bit a Apple Lossless, ale aj 192kHz/24bit WAV/FLAC.

Úplná podpora prenosu videa 4K Ultra HD

AV prijímač Yamaha RX-A2080 úplne podporuje najnovšie štandardy HDMI. Vďaka prenosu 4K videa pri rýchlosti 60 snímok za sekundu si môžete plne vychutnať vysokokvalitnú kvalitu obrazu 4K bez degradácie. Dodržiava aj normu ochrany autorských práv HDCP 2.2 pre prenos 4K videa. Podporuje tiež HDR (vysoký dynamický rozsah) video vrátane Dolby Vision a Hybrid Log-Gamma, ktoré poskytujú neuveriteľný kontrast, hladký tón a bohaté, jasné farby. Ďalej podporuje širší farebný rozsah prechodu BT.2020. Tento AV receiver je kompatibilný s 3D, Audio Return Channel a CEC pre ľahkú obsluhu.

Audio Return Channel a 3D podpora

Bez väčších ťažkostí dokáže HDMI prenos spracovať aj video dáta 3D signálu. Audio Return Channel je zase funkcia, prostredníctvom ktorej možno odosielať a prijímať zvukové dáta do rovnakého HDMI káblu, ale taktiež umožňuje počúvať zvuk z televízora pomocou jedného HDMI káblu. Samozrejme bez potreby ďalšieho dodatočného optického kábla.

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Počet kanálov: 9
Výkon na kanál: 220 W
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 7
HDMI výstupy: 3

Ďalšie vlastnosti

Značka: Yamaha
iSmart: Áno
Počet kanálov: 9

Konektivita

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Výstup pre slúchadlá: Áno
iEthernet / LAN pripojenie: Áno
Wi-Fi štandardy: 802.11n, 802.11ac
Počet digitálnych vstupov: 6
Počet analógových vstupov: 9
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 7
HDMI výstupy: 3

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: čierna
Šírka: 43,5 cm
Výška: 18,2 cm
Hĺbka: 47,4 cm
Hmotnosť: 17 Kg

Obsah balenia

Obsah balenia: receiver, merací mikrofón YPAO

Zvuk

Audio dekódery: Dolby Digital, DTS-HD Master Audio, DOLBY Atmos, DTS:X
Frekvenčný rozsah (Hz): 10 - 100000
Výkon na kanál: 220 W
Multizone: Áno

Rádio

DAB: Nie

Ďalšie parametre

Phono vstup: Áno

Ostatné

Kód produktu: ARXA2080BL

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore