Yamaha RX-A680 titán

Cena:
749,00 €

Pôvodná cena 779,00 €
Na splátky s Ahoj spočítať
Na splátky s Quatro spočítať
Späť na NAY Extra kartu 14,98 €

Doprava zdarma

Vyberte si iný variant

Odporúčame tieto služby

Predĺžená záruka

Získate istotu bezplatnej opravy tovaru aj po skončení zákonnej záruky. Zobraziť viac informácií

Poistenie náhodného poškodenia

Získajte istotu bezplatnej opravy pri náhodnom poškodení. Zobraziť viac informácií

POPIS PRODUKTU

Vychutnajte si dokonalý viackanálový zvuk s 7.2-kanálovým sieťovým A/V prijímačom Yamaha RX-A680 z vrcholnej série AVENTAGE. Zdieľajte zvuk do ďalších miestností s bezdrôtovými reproduktormi MusicCast alebo inými zariadeniami MusicCast. Vstavaná podpora Bluetooth a AirPlay umožňuje prijímaču bezdrôtovo prenášať hudbu z kompatibilných zdrojov, ako sú smartphony a tablety, zatiaľ čo Yamaha Compressed Music Enhancer pomáha dodávať optimalizovanú kvalitu zvuku. Prijímač má tiež port USB na prístup k médiu uloženému na USB flash diskoch. Špičkový výkon zaručuje zapojenie zvukových obvodov, antirezonančná konštrukcia skrinky, plne diskrétna štruktúra koncového zosilňovača a podpora prehrávania zvuku s vysokým rozlíšením. Predný hliníkový panel pomáha chrániť citlivé obvody pred vonkajším elektronickým rušením.

Zobraziť celý popis

 • Doprava zdarma
 • Zľava

Zvážte aj tento produkt

Stereofónny Hi-Fi receiver Yamaha R-N803D ponúka dokonalé spojenie tradičných audio a inovačných sieťových technológií. Vychutnajte si naplno všetok hudobný obsah, prehrávajte zvuk z analógových a digitálnych vstupov, streamovacích služieb a internetových rádií. Je kompatibilný so všetkými súčasnými možnosťami prehrávania, ako je Apple AirPlay, WiFi a Bluetooth pre bezdrôtový prenos hudby vo vysokom rozlíšení prostredníctvom miestnej siete. Zabudované FM, AM aj digitálne DAB+ rádio i zabudovaný predzosilňovač PHONO rozširujú možnosti počúvania. Farba: strieborná.

Základné parametre

 • Wi-Fi: Áno
 • Bluetooth: Áno
 • Počet kanálov: 2

Podrobný popis

Zobraziť produkt

Hore

Popis produktu

Vysokokvalitná konštrukcia

7.2-kanálový sieťový AV receiver Yamaha RX-A680 série AVENTAGE obsahuje diskrétne výkonové zosilňovače s tranzistormi, ktoré minimalizujú skreslenie. Napájací zdroj poskytuje stabilné napätie pre analógové aj digitálne obvody. Digitálne signálové obvody sú vybavené precíznymi prevodníkmi s 384 kHz/32-bitovým spracovaním pre reprodukciu zvuku s vysokým rozlíšením bez šumu. Na riadenie hlasitosti sa používajú nové integrované obvody s vysokou kvalitou zvuku. Vďaka každému detailu sú AV prijímače navrhnuté s plným dôrazom na najvyššiu možnú kvalitu zvuku.

Koncepcia Total Purity

Koncept Total Purity obsahuje technológiu zosilňovačov s vysokým výkonom, predzosilňovaciu techniku ​​s vysokou čistotou zvuku a technológiu proti rušeniu a rezonanciam. Prijímač má plne diskrétne výkonové zosilňovače, ktoré pomáhajú minimalizovať skreslenie a využíva nezávislé zdroje napájania pre analógové a digitálne obvody, aby sa zabránilo tomu, že digitálny šum bude mať vplyv na analógové obvody.

Technológie proti rezonancii a rušeniu

Antirezonančná technológia Wedge je piata noha v strede prijímača. Je navrhnutá na tlmenie vibrácií zo sieťového transformátora, výkonových tranzistorov a chladičov, ako aj vibrácií, ktoré môžu byť spôsobené zvukom reproduktorov. Model AVENTAGE RX-A680 je vybavený hliníkovým predným panelom, ktorý pomáha chrániť citlivé obvody pred vonkajším elektronickým rušením, generovaným stmievačmi, žiarivkami, video monitormi a podobne. To pomáha zabezpečiť optimálny zvukový výkon v rôznych prostrediach.

Zvuk z druhej miestnosti zóny B

Funkcia výstupu zóny B umožňuje prijímaču posielať stereofónny zvuk do druhej zóny, pričom ponecháva hlavnú zónu s 5-kanálovým výstupom. Rovnaký zdroj bude prehrávať v oboch zónach - zóna B vždy odzrkadľuje výstup zvuku v hlavnej zóne.

Zabudovaný vstup pre gramofón

Vychutnajte si hudbu z vinylovej zbierky platní s vašim hi-fi gramofónom cez špeciálny Phono vstup so zabudovaným korekčným predzosilňovačom RIAA.


Užite si digitálne rádio DAB/DAB+

Funkcia Digital Audio Broadcasting s funkciou DAB a zdokonalenou funkciou DAB+ ponúka veľký výber rozhlasových staníc s vysokou kvalitou zvuku. Medzi ďalšie výhody patrí automatický výber dostupných staníc z vhodného zoznamu a užitočné zobrazenie informácií vrátane názvu stanice a hudobného žánru.
* Dostupnosť príjmu DAB/DAB+ vysielania sa líši podľa regiónu.

MusicCast

MusicCast predstavuje revolúciu v oblasti sieťového audia. Všetky produkty MusicCast môžete používať dohromady alebo samostatne. Na ovládanie slúži jediná aplikácia s intuitívnym rozhraním a jej použitie je rýchle a jednoduché. Môžete používať zvukový projektor, bezdrôtový reproduktor, AV receiver, komponenty HiFi, skrátka čokoľvek vám vyhovuje, kombinovať jednotlivé prvky a postupne svoj systém MusicCast rozširovať.

Bezdrôtové priestorové reproduktory

Kombinujte tento AV prijímač s hudobným reproduktorom Yamaha MusicCast 50 alebo MusicCast 20 a vychutnajte si úžasné pohodlie pri vytváraní domáceho kina s bezdrôtovými zadnými reproduktormi. A čo viac, získate úžasne realistický zvuk s jednoduchým nastavením. Ľahko premeníte súčasnú obývaciu izbu na zábavné prostredie, kde si môžete plne vychutnať filmy a hudbu.

CINEMA DSP 3D

Technológia spoločnosti Yamaha pre tvorbu zvukových polí, ktorá nemá na svete konkurenciu, bola vytvorená kombináciou meraných dát zvukových polí sa spracovaním digitálneho signálu. Technológia CINEMA DSP 3D prináša trojrozmernú priestorovú reprodukciu vrátane výšky zvukového poľa. Výsledkom je najpôsobivejšií zvuk domáceho kina, vďaka ktorému sa budete cítiť tak, ako by ste boli súčasťou scény.

Viacrozmerné zážitky vďaka formátu Dolby Atmos a kompatibilite s technológiou DTS: X

Tieto zvukové technológie vám zaistia podmanivý, viacrozmerný zvuk, ktorého hĺbka prenikne celou miestnosťou. Vytvorí akustické prostredie, kde zvuk, ľudia i objekty ožijú v dych vyrážajúcich detailoch. Až vás obklopia dynamicky reálne vnemy, budete si pripadať vtiahnutí priamo do víru diania.

Zažite 9.1-kanálový zvuk s technológiou virtuálnych reproduktorov

Pri CINEMA DSP 3D funkcia Virtual Presence Speaker plne využíva stredové a priestorové reproduktory na vytvorenie počuteľných informácií z miesta, kde sú bežne nainštalované predné horné reproduktory. Navyše, tento model je vybavený funkciou Virtual Surround Back Speaker. Dokonca aj bez použitia priestorových zadných reproduktorov môžete dosiahnuť prirodzený priestorový zvuk vďaka prehrávaniu CINEMA DSP 3D - čo vám poskytne virtuálny ekvivalent až do 9.1-kanálového priestorového zvuku, a to aj pri konfigurácii s 5.1 reproduktormi.
*Dolby Atmos a DTS: X nahrávky sa nemôžu používať s týmito virtuálnymi funkciami.

Optimalizácia zvuku YPAO-R.S.C. (Reflected Sound Control)

YPAO-R.S.C. analyzuje akustickú situáciu miestnosti, meria rôzne vlastnosti reproduktorov a potom kalibruje zvukové parametre na dosiahnutie optimálneho zvuku. Zariadenie Reflected Sound Control používa korekciu odrazených zvukov ako pri zvukových štúdiach. Poskytuje tiež normalizáciu efektu DSP, ktorý mení parametre CINEMA DSP podľa odrazených zvukov. Je to ako mať profesionálneho zvukára v byte, ktorý kalibruje váš systém a vytvára ideálny priestor na počúvanie s dokonale vyváženým zvukom.

Streamingové služby s hudbou z celého sveta

Preskúmajte hudobný svet s hudobnými streamingovými službami z celého sveta* po pripojení príjmača na internet cez LAN alebo Wi-Fi. Synchronizácia playlistov a piesni z vášho chytrého telefónu alebo počítača sa presunie do RX-A680, ktoré umožní počúvať vaše obľúbené pesničky a objavovať novú hudbu.
*Dostupnosť služieb na streaming hudby sa líši podľa regiónu a niektoré služby môžu byť spoplatnené.

Bezdrôtové streamovanie

AV receiver Yamaha RX-A680 s podporou bezdrôtovej funkcie Bluetooth bude ideálnym riešením do každej domácnosti, prípadne kancelárie. Umožňuje pohodlne a jednoducho prenášať zvukový obsah bez obmedzujúcich káblov. Či už z mobilných telefónov, tabletov alebo iných kompatibilných zariadení. Yamaha Compressed Music Enhancer optimalizuje zvuk tak, aby bola dosiahnutá najvyššia možná kvalita reprodukcie. Signálový procesor frekvencie obnoví, čím zabezpečí prirodzenosť a čistotu zvuku. Slúži aj ako vysielač pre slúchadlá alebo reproduktory, ktoré podporujú technológiu Bluetooth.

Audio Return Channel a 3D podpora

Bez väčších ťažkostí dokáže spracovať aj dáta 3D signálu. Audio Return Channel je zase funkcia, prostredníctvom ktorej možno odosielať a prijímať zvukové dáta do rovnakého HDMI káblu, ale taktiež umožňuje počúvať zvuk z televízora pomocou jedného HDMI káblu. Samozrejme bez potreby ďalšieho dodatočného optického káblu.

Wi-fi a Wireless Direct kompatibilita

Bezdrôtové prepojenie s vašim domácim routerom umožňuje zabudované Wi-Fi . Využitie hudobných streamovacích služieb a zapojenie systému pre počúvanie hudby je tak mimoriadne jednoduché a intuitívne zároveň. Wireless Direct zabezpečuje nielen streamovanie hudby priamo z Vášho smartfónu alebo tabletu cez aplikáciu AV Controller alebo AirPlay, ale dokonca v aplikácii AV Controller viete AV receiver aj ovládať.

AV Controller aplikácia

Ovládanie i samotnú obsluhu uľahčuje aplikácia AV Controller, ktorá je dostupná na stiahnutie v obchodoch iTunes App Store a Google Play. Umožňuje receiver zapínať, vypínať, regulovať hlasitosť, voliť vstup a DSP režimy, ale aj mnoho iných, užitočných funkcií. Na výber budete mať z viacerých jazykov a taktiež si možno užívateľské rozhranie prispôsobiť podľa vlastných predstáv.

AirPlay funkcia

Podpora AirPlay funkcie umožňuje pohodlne prehrávať obľúbené skladby z Vášho iPodu, iPhonu alebo iPadu, ale rovnako aj z iTunes na PC alebo Mac. Bezdrôtový prenos je veľmi jednoduchý a mnohí z Vás, predovšetkým užívatelia spomínaných zariadením, túto možnosť ocenia. Streamovanie hudby si tak naplno užijete.

Ľahká inštalácia

Sprievodca nastavením AV umožní jednoduchšie vykonať proces nastavenia prijímača Yamaha. Táto aplikácia vám pomôže s káblovým pripojením medzi AV receiverom a zdrojovými zariadeniami. Navyše vás prevedie rôznymi nastaveniami, ako sú pripojenia reproduktorov, pripojenia k TV a zdrojovému zariadeniu a priradenie výkonového zosilňovača. Systémové obrázky a aktuálne obrázky prijímačov AV vám pomáhajú pochopiť, ako vytvoriť spojenia medzi zariadeniami. Je k dispozícii vo viacerých jazykoch a je určený pre tablety s iOS a Android.

Sieťové prehrávanie zdrojov vysokej kvality

Sieťové prepojenie umožní prehrávať skladby z PC/NAS vo formátoch 96kHz/24bit a Apple Lossless, ale aj 192kHz/24bit WAV/FLAC.

Úplná podpora 4K Ultra HD

AV prijímač Yamaha RX-A680 úplne podporuje najnovšie štandardy HDMI. Vďaka prenosu 4K videa pri rýchlosti 60 snímok za sekundu môžete plne vychutnať vysokokvalitnú kvalitu obrazu 4K bez degradácie. Dodržiava aj normu ochrany autorských práv HDCP 2.2 pre prenos 4K videa. Podporuje tiež HDR (vysoký dynamický rozsah) video vrátane Dolby Vision a Hybrid Log-Gamma, ktoré poskytujú neuveriteľný kontrast, hladký tón a bohaté, jasné farby. Ďalej podporuje širší farebný rozsah prechodu BT.2020. Tento AV receiver je kompatibilný s 3D, Audio Return Channel a CEC pre ľahkú obsluhu.

Technické parametre

 • Počet kanálov: 7.2
 • Výstupný výkon (1kHz, 2 kanály): 115 W (6 ohm, 0,9% THD)
 • Výstupný výkon (20 Hz-20kHz, 2 kanály): 80 W (6 ohm, 0,09% THD)
 • Maximálny výstupný výkon (1kHz, 1 kanál):145 W (6 ohm, 10% THD)
 • Dynamický výkon na kanál (8/6/4/2 ohm): -/140/170/190  W

Spracovanie zvuku

 • CINEMA DSP
 • DSP programov: 17
 • Dialóg Level Adjustment
 • Virtual Presence Speaker
 • Virtual Surround Back Speaker
 • Dialóg Lift
 • SILENT CINEMA/Virtual CINEMA DSP (Virtual CINEMA FRONT)
 • Dolby TrueHD
 • Dolby Atmos
 • Dolby Digital Plus
 • Dolby Surround
 • DTS: X
 • DTS-HD Master Audio

Audio funkcie

 • Pure Direct
 • Zlepšovač komprimovanej hudby (aj pre Bluetooth)
 • YPAO Volume
 • YPAO optimalizácia zvuku
 • Adaptívne Dynamic Range Control
 • Počiatočné a maximálne nastavenie zvuku
 • Audio oneskorenie: 0 - 500 ms
 • 192 kHz/24-bit D/A prevodník
 • Možnosť pripojenia bi-Amp

Video funkcie

 • 4K Ultra HD prenos (pass through) a upscaling
 • HDMI 3D prenos
 • HDMI Audio Return Channel
 • HDMI upscaling
 • Deep Color/x.v.Color/24Hz obnování/Auto lip-sync

Vstupy signálu

 • 4x HDMI vstup
 • 1x HDMI výstup
 • HDMI CEC
 • USB vstup (pamäťové zariadenie, prenosný prehrávač)
 • Bluetooth
 • duálne Wi-Fi
 • sieťový port LAN
 • AirPlay
 • PHONO vstup s korekčným predzosilňovačom
 • Predný mini jack 3,5 mm
 • 1x digitálny optický vstup
 • 2x digitálny koaxiálny vstup
 • 5x analógový audio vstup (1x predný)
 • 3x kompozitný video vstup
 • 1x kompozitný video výstup
 • 2x subwoofer pre-out
 • 1x slúchadlový výstup

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Počet kanálov: 7
Výkon na kanál: 115 W
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 4
HDMI výstupy: 1

Ďalšie vlastnosti

Značka: Yamaha
iSmart: Áno
Počet kanálov: 7

Konektivita

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Výstup pre slúchadlá: Áno
iEthernet / LAN pripojenie: Áno
Wi-Fi štandardy: 802.11n, 802.11ac
Počet digitálnych vstupov: 3
Počet analógových vstupov: 5
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 4
HDMI výstupy: 1

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: titán
Šírka: 43,5 cm
Výška: 16 cm
Hĺbka: 33 cm
Hmotnosť: 8,3 Kg

Zvuk

Audio dekódery: Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DOLBY Atmos, DTS:X
Výkon na kanál: 115 W
Multizone: Áno

Rádio

DAB: Áno

Ďalšie parametre

Phono vstup: Áno

Ostatné

Kód produktu: ARXA680TI

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore