Zábavná elektronika a IT technológie predbiehajú spotrebiče

Predaj elektroniky v predajniach NAY Elektrodom v prvých štyroch mesiacoch roka opäť zaznamenal rast. Dlhodobo najdynamickejšie rastie predaj IT techniky, aj vďaka rýchlej obmene technológií. Krátkodobý intenzívny nárast zaznamenal od začiatku roka aj predaj televízorov.

Nárasty predaja elektroniky ovplyvnilo na začiatku tohto roka niekoľko faktorov. Jedným z nich bolo vypínanie analógového signálu. Spoločnosť NAY tak zaznamenala výrazný nárast predaja satelitov a DVB-T prijímačov. Ďalšími faktormi, ktoré vplývali na predaj boli ekonomické faktory a zlacňovanie technológií. „Spoločnosť NAY v tomto roku oslavuje 20 rokov na trhu. Zákazníkov tak zlákali aj naše početné marketingové akcie, vďaka ktorým mohli nakúpiť spotrebiče výhodnejšie,“ povedal obchodný riaditeľ spoločnosti NAY a.s., Karol Tisončík.

Lepšie ako vlani sa predávali aj televízory, keď v apríli ich predaj v kusoch stúpol až na o 50 percent oproti aprílu minulého roka. „Predaj televízorov podporili aj tohtoročné MS v hokeji, no ťažko tento vplyv oddeliť od ostatných už spomínaných faktorov, najmä od digitalizácie,“ hovorí K. Tisončík. Priemerná predajná cena TV pritom vďaka akciovým ponukám klesla mierne pod 500 eur. Ďalším motorom predaja televízorov budú v budúcnosti 3D TV, ktoré výrazne rozšírili portfólio a stávajú sa štandardnou výbavou TV strednej a vyššej triedy.

V technológiách očakáva NAY do budúcnosti nárast predaja tabletov, najmä vďaka štartu predaja iPad 2, o ktorý je veľký záujem. „IT technológie stále zažívajú veľký rast,“ hovorí K. Tisončík. Aj keď najmä v prípade notebookov a netbookov (+32% až +102% medziročný nárast v ks.), ich priemerná predajná cena od začiatku roka výrazne klesá. Priemerná predajná cena notebookov a netbookov klesla až na aprílových 413 eur. Okrem zlacnenia technológií, to spôsobil aj rastúci podiel netbookov v tejto kategórii.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.