3 tipy, ako si vybrať žehličku na vlasy

3 tipy, ako si vybrať žehličku na vlasy

Zabudnite na nepoddajné vlasy, ktoré sú premenlivé ako aprílové počasie. So žehličkou na vlasy svoju hrivu skrotíte, alebo jej naopak dodáte požadovaný objem. Vďaka jednoduchému sprievodcovi si vyberiete tú najvhodnejšiu žehličku pre váš typ vlasov.

1. Základný parameter žehličky na vlasy: Materiál žehliacej plochy

Povrch žehliacej plochy je pri žehličke na vlasy alfou a omegou. Nie každý materiál je totiž dostatočne kvalitný a nie každý je k vašim prameňom dostatočne šetrný.

Keramický povrch žehličky na vlasy

Výhodou žehličky na vlasy s keramickým povrchom je, že sa zahrieva rovnomerne a rýchlo. Vďaka tomu si vlasy len tak nespálite.

Môžete siahnuť napríklad po žehličkách na vlasy, ktoré sú špeciálne upravené keratínom. Zohrievaním povrchu sa keratín postupne uvoľňuje a vyžehlené vlasy sú tak lesklejšie.

Turmalínový povrch žehličky na vlasy

Vďaka žehličke na vlasy s turmalínovým povrchom vám vlasy počas žehlenia nezelektrizujú. Často môžete naraziť na žehličku s turmalínovým a keramickým povrchom zároveň. Zaistí vám tak nielen vlasy bez statickej elektriny, ale aj lepší efekt žehlenia.

Titánový povrch žehličky na vlasy

Žehlička na vlasy s titánovým povrchom sa len tak nepoškriabe. Titánový povrch patrí medzi tie najodolnejšie na trhu a zároveň je vhodný aj pre tie najjemnejšie vlasy.

Žehličky s týmto povrchom na vlasy nebrať

Na trhu stále môžete naraziť na žehličky na vlasy s kovovým povrchom. Ten vaše vlasy poškodzuje. Kovové platničky sa totiž zahrievajú nerovnomerne a vlasy si tak môžete ľahko spáliť.

2. Teplota: Vyberajte žehličku s nastaviteľnou teplotou

Dnes už na trhu nájdete prevažne žehličky na vlasy s nastaviteľnou teplotou. Na každý typ vlasov je totiž vhodná iná teplota. Čím tenšie vlasy, tým nižšiu teplotu by ste mali na žehličke nastaviť.

Vyberať môžete napríklad zo žehličiek na vlasy, ktoré dokážu teplotu nastaviť aj v 30 variabilných režimoch od 80 – 235 °C.

Teplota žehličky pre rôzne druhy vlasov

  • 100 – 160 °C pre jemné a farbené vlasy
  • 160 – 190 °C pre normálne vlasy
  • 190 a viac °C pre extrémne silné a husté vlasy

Doba zahriatia žehličky

Výkonnejšej žehličke trvá zahriatie kratší čas. Čím častejšie žehličku na vlasy využívate, tým je pre vás tento parameter dôležitejší. Pri rannom rituáli je každá minúta drahá, takže rýchle zahriatie určite oceníte. Výkonná žehlička na vlasy je zohriatá a pripravená do akcie do 60 sekúnd.

3. Doplnkové funkcie, ktoré rozhodnú

  • Žehličky na vlasy s ionizátorom – počas žehlenia vlasom dodáte ionty. Vďaka tomu si udržia hebkosť a lesklosť. Zároveň sa zbavíte statickej elektriny a vaše vlasy nebudú také vysušené.
  • Žehličky na vlasy s automatickým vypnutím – tento bezpečnostný prvok oceníte najmä ak sa stále ponáhľate. Poznáte to, ráno zabuchnete dvere, letíte do práce a už vám to v hlave ide. Je vypnutý sporák, rúra a čo žehlička? S touto funkciou budete mať vždy istotu, že sa žehlička na vlasy po istej dobe nepoužívania sama vypne.
  • LCD displej alebo svetelná dióda – LCD displejom bývajú vybavené žehličky na vlasy s nastaviteľnou funkciou teploty. Praktickou vymoženosťou je tiež svetelná dióda, ktorá zahlási, že je žehlička na vlasy pripravená.

Tip na záver: Ako na vlny so žehličkou na vlasy

dotextu NAY

Žehlička na vlasy dokáže vlasy nielen vyrovnávať, ale aj krásne zatočiť. Vlasy vám natočí každá žehlička na vlasy so zaoblenými hranami.

Kučery budú vyzerať trochu inak než tie vyrobené kulmou na vlasy. Kulma vytvára dokonalé prstienky kučier, ktoré často nevyznejú úplne prirodzene a vlasy strácajú na objeme. Kulmové vlnky vyzerajú skvelo v spoločenských účesoch. Na každodenný styling je vhodnejšia žehlička, ktorá vlasy zvlní prirodzene a dodá im aj na objeme.