Kosačky

V kategórii kosačky nájdete rotačné benzínové kosačky, elektrické kosačky, krovinorezy, vyžínače, akumulátorové kosačky, robotické kosačky, vretenové kosačky, bubnové kosačky, ako aj príslušenstvo ku kosačkám.

O kategórii

Kosačka na trávu je neocenitelným pomocníkom pre údržbu trávnikov, avšak aj u nich se prejavujú súčasné trendy, ktorými sú dôraz na pohodlie obsluhy, jednoduché ovládanie kosačky a moderný design. Niet divu, že výrobcovia ponúkajú širokú škálu kosačiek – od benzínových, cez elektrické až po čím ďalej rozšírenejšie AKU a robotické kosačky.

Pri výbere kosačky tiež rozhodne dbajte na to, pre akú veľkú plochu bude určená. Pri skutočne veľkých plochách potom môže stáť za zváženie aj kúpa záhradného traktoru. 

Krovinorezy sú všestranní záhradní pomocníci – zvládnu pokosiť trávnik, prerezať kríky, opíliť slabšie konáre stromov a ľahko s nimi upravíte aj ťažko dostupné miesta. Pokiaľ máte na záhrade priekopy alebo prudké svahy, s krovinorezom ich upravíte raz dva. Ak sa chystáte do záhrady určite by ste nemali zabúdať na ochranné pomôcky a záhradné rukavice, ktoré vás ochránia pred odletujúcou trávou alebo kameňmi. Tak tiež netreba zabúdať na náhradné príslušenstvo pre kosačky a krovinorezy