5 rád pri výbere TV pre skvelý hokejový zážitok

5 rád pri výbere TV pre skvelý hokejový zážitok

Blížia sa Majstrovstvá sveta v hokeji - ak máte niekoľko rokov starý televízor, je teraz ten správny čas, aby ste si dopriali nový, krajší a výkonnejší. Obraz na starom televízore totiž nevyzerá tak dobre, môže mať problém so zobrazovaním rýchlych scén a nemáte v ňom ani pokročilé funkcie, aby ste si mohli najdôležitejšie momenty pozrieť ešte raz. Všetky nové televízory majú rozlíšenie minimálne Full HD, sú rýchle a vyzerajú moderne.

Pri výbere nového teleízora treba zohľadniť niekoľko parametrov ako napr. veľkosť uhlopriečky, druh tunerov, možnosti pripojenia, kompatibilitu so smartfónom či tabletom alebo dostupnosť tzv.smart funkcií.

 1. Veľkosť uhlopriečky

  V minulosti všeobecne platilo, že televízor by ste mali sledovať optimálne z trojnásobnej vzdialenosti, ako je jeho uhlopriečka. Pri nových typoch televízorov to už neplatí a ľudia si radi vychutnávajú kvalitný obraz na televízoroch s veľkými uhlopriečkami. Aj v menších bytoch sa už bežne používajú 48 až 55-palcové televízory, do väčších domov a na reprezentačné účely môžete siahnuť aj po 65-palcových modeloch.
   
 2. Ako je to s tunermi?

  Televízory sú dnes vybavené viacerými tunermi, nie je to ako v minulosti, keď mal TV iba analógový tuner. Aký tuner má mať váš nový televízor, závisí od toho, aký spôsob sledovania televízie budete používať. Dnes je to štandardne DVB-T tuner (digitálne vysielanie prijímané na anténu), výhodou je DVB-S tuner (satelitné vysielanie, najlepšie aj s kódovacou kartou) a DVB-C (vysielanie po kábli). Ak máte DVB-S tuner aj so slotom na dekódovaciu kartu, nepotrebujete externý prijímač pre satelitné vysielanie; rovnako je to aj pre DVB-C tuner na káblové vysielanie.

  Ak však používate samostatný prijímač na príjem napr. satelitného signálu, potom využijete na prepojenie HDMI port v televízore. Výhodou je mať dva a viac HDMI vstupov v televízore, lebo okrem tohto prijímača si môžete pripojiť napr. aj kameru či fotoaparát. Ak budete využívať DVB-T vysielanie, myslite na kvalitnú anténu, ktorá vám zaistí jeho dobrý príjem.
   
 3. Ďalšie pripojenia televízora

  Na to, aby ste si mohli dôležité zápasy nahrať a pozrieť neskôr, môžete využiť externý disk pripojený k televízoru. V súčasnosti umožňuje väčšina TV nahrávanie práve sledovaného programu na externý disk. Priamo z neho si potom zaznamenaný zápas prezriete a nepotrebujete kupovať nič ďalšie. Počítajte však s tým, že tento záznam si pozriete len na tom televízore, na ktorom ste ho nahrali.

  Na takýto záznam obrazu je nevyhnutné mať v televízore USB port, ak nahrávate na väčší externý disk, tak by mal mať USB port posilnené 5 V napájanie.
   
 4. Obraz si chcem pozrieť aj na smartfóne alebo tablete

  Ak musíte na chvíľku odísť spred televízora, môžu vám uniknúť dôležité momenty sledovaného zápasu. Nemusí sa to však stať! Moderné televízory umožňujú prepojenie na tablet alebo smartfón, a tak môžete aj naďalej nerušene sledovať dianie na ľadovej ploche. Stačí mať smartfón alebo tablet, moderný televízor a obe zariadenia pripojené na jednu Wi-Fi sieť. Naši špecialisti vám poradia, ako presne na to.
   
 5. Čo je to inteligentný televízor?

  Súčasné televízory majú aj systém vnútornej inteligencie. Znamená to, že televízor má samostatné aplikácie, dá sa prepojiť s inými zariadeniami (aj bezdrôtovo)a dokáže za vás vyhľadať práve vysielané programy, ktoré by vás mohli zaujímať. Ak svoj nový televízor pripojíte na internet, získate tak napríklad aj možnosť pozrieť si na obrazovke niektoré videá z YouTube alebo iných videoserverov. Navyše, takto získate ďalšie informácie o hokeji, môžete si kedykoľvek vyhľadať zostavy tímov, prípade si na internete pozrieť záznam najzaujímavejších momentov, aj keď ste prišli k televízoru neskôr. A ak chcete pri sledovaní hokeja komunikovať so svojimi známymi cez Facebook, je to pre televízor maličkosť.

Želáme vám šťastnú ruku pri výbere nového televízora.

Vyberte si svoj nový televízor
 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.