6x tablet a deti

6x tablet a deti

Tablet má široké možnosti využitia pre všetky vekové kategórie. Môže byť aj výborným pomocníkom pre deti a ich rodičov. Práve pre nich sme pripravili 6 kreatívnych spôsobov, ako môžu tablet využiť.

 1. Ako vzdelávací prostriedok

  Existujú rôzne aplikácie, pomocou ktorých si môžu deti rozvíjať jemnú motoriku, postreh, rýchle reakcie, ale aj získavať nové poznatky prostredníctvom vedomostných hier a kvízov. Patria sem napríklad aplikácie, ktoré rozvíjajú čitateľskú gramotnosť (napr. komiksy), skvalitňujú jazykové schopnosti (napr. Duolingo), pomáhajú zdokonaliť sa v priestorovej a časovej orientácii (napr. My Map, Google Map, Timeline), pomáhajú pri samostatnom učení sa (napr. Mindomo, Simplemind Free, Schematic Mind), umožňujú objavovať svet okolo nás a pracovať s údajmi (napr. Google Earth, Star Chart, Sky Map), precvičujú zručnosti – matematické, fyzikálne, chemické, pomáhajú rozvíjať tvorivosť a predstavivosť (napr. Landscape AR) a umožňujú tvorbu testov alebo kvízov (Socrative). Na tento účel vznikol na internete aj vzdelávací portál Planéta vedomostí. Bol navrhnutý najmä pre školy, ale využijú ho aj rodičia, ktorí hľadajú nové a moderné spôsoby vzdelávania svojich detí.
   
 2. Ako bezpečnostná kamera

  Tablet dobre poslúži rodičom aj ako pomôcka pri sledovaní batoliat a malých detí. Stačí si do tabletu s operačným systémom Android nainštalovať aplikáciu IP Webcam, ktorá funguje ako baby monitor. Potom treba kameru v tablete nastaviť tak, aby snímala potrebné miesto a nakoniec v rámci lokálnej siete zdieľať obraz priamo do počítača. Ten môžete sledovať viacerými spôsobmi: buď v mediálnych prehrávačoch, alebo priamo v internetovom prehliadači, kde dokážete takúto kameru aj na diaľku ovládať.

 3. Ako čítačka kníh a spoločenská hra

  Aj najlacnejší tablet je vhodnou čítačkou elektronických kníh. Výhodou je, že veľké množstvo elektronických kníh je dostupných úplne zadarmo alebo za primeraný poplatok. Existujú aj aplikácie výlučne na tento typ obsahu. Určite netreba zabúdať ani na úsporu priestoru – do tabletu sa zmestí takmer neobmedzený počet kníh, pričom do ruksaku vášho dieťaťa iba zopár. Preto je dobrou voľbou vziať si tablet napr. na dovolenku ako náhradu hrubých kníh. Podobne ho môžete využiť aj namiesto stolových spoločenských hier, ktoré si môžete stiahnuť vo forme aplikácií.
   
 4. Ako ovládač počítača

  Na tablete môžete pomocou príslušného programu (napr. TeamViewer) ľahko monitorovať, či už vaše dieťa spí, alebo sa do neskorej noci hrá na počítači. Výhoda je v tomto smere na vašej strane, keďže sa môžete nielen priamo pripojiť a sledovať, čo sa na danom počítači deje, ale hru dokážete cez tablet aj ukončiť. Vďaka tomu nemusíte dieťa neustále kontrolovať, či je ešte za počítačom, alebo už dávno leží  v posteli.

 5. Ako herná konzola

  Chcete si zahrať hry na tablete s podobným zážitkom, ako by ste ich hrali na hernej konzole? Stačí k nemu pripojiť klasický herný ovládač. Potrebné je, aby váš tablet podporoval funkciu USB Host (USB 2.0) a pomocou redukcie z mikroUSB na USB ho potom môžete prepojiť s herným ovládačom. To, či váš tablet podporuje túto funkciu, zistíte buď na internete, alebo vám poradia naši predajcovia. Ovládač môžete prípadne prepojiť aj cez bezdrôtovú funkciu Bluetooth. To vám zaručí viac voľnosti pri hraní. Čerešničkou na torte môže byť pripojenie tabletu na obrazovku vášho TV prostredníctvom Wi-Fi, čo vám poskytne takmer identický zážitok z hrania ako na hernej konzole.
   
 6. Ako sekundárny monitor k notebooku

  Nestačí vám veľkosť obrazovky na notebooku? Alebo na ňom potrebujete niečo súrne dokončiť, no vaše dieťa si chce na ňom pustiť napr. film? V tomto prípade môžete využiť tablet ako sekundárny monitor. Aby ste mohli zo svojho tabletu spraviť doplnkový monitor k notebooku, potrebujete príslušnú aplikáciu. Následné spojenie medzi tabletom a notebookom je zvyčajne bezdrôtové a nastavenie si vyžaduje iba priemernú technickú zručnosť.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.