Ako presvedčiť svoju polovičku, že je ten správny čas vymeniť TV

Pokukujete po novom televízore, ale váš partner je proti? Budete čeliť množstvu argumentov. Pripravili sme pre vás odpovede na niektoré námietky, ktoré pravdepodobne použije.

Načo nám bude taká veľká haraburda, len si pokazíš oči.

Najlepší postup je naplánovať si návštevu u známych, ktorí už televízor s veľkou obrazovkou majú. Váš partner si rýchlo zvykne na ostrý a detailný obraz veľkého 4K/Ultra HD televízora a na vlastné oči zistí, že nemusí sedieť na opačnom konci bytu, aby si veľký obraz dokonale vychutnal. Po takomto zážitku sa k menšiemu bude vracať iba veľmi ťažko. 

Rozdiel medzi Ultra HD, 4K a Full HD:
Ultra HD je označenie pre nový štandard, pod ktorý patrí 4K, 8K a 16K rozlíšenie. 4K televízory sú schopné spracovať obraz v rozlíšení 3 840 x 2 160 bodov. Najdostupnejšie Full HD televízory sú schopné spracovať obraz „iba“ v rozlíšení 1 920 x 1 080, čo je štandardom pre filmy na blu-ray diskoch.

 

Aj tak na ňom cez deň nič neuvidíš a večer o deviatej už zachrápeš na gauči.

Časy, keď ste museli pred každým sledovaním televízie zaťahovať závesy alebo žalúzie, sú už, našťastie, preč. Najnovšie televízory si vďaka vysokému jasu rozumejú s akýmkoľvek vonkajším osvetlením - svoje obľúbené programy si tak vychutnáte aj v prípade, že vám bude svietiť slnko priamo na obrazovku. V tomto vynikajú najmä OLED televízory. Tie počas celého dňa dokonale zachovávajú obraz bez najmenšej zmeny.

OLED TV predstavujú kvalitatívny vrchol medzi televízormi. Dokážu pri zobrazovaní čiernej farby daný bod zhasnúť, čím umožňujú dokonalú reprodukciu čiernych odtieňov aj ostatných farieb bez ohľadu na okolité svetlo alebo pozorovací uhol.
 

Ja ho nepotrebujem, ja na neho z kuchyne aj tak nevidím. Radšej kúpme nové hrnce!

Najnovšie televízory prinášajú sledovanie obrazu aj z extrémnych uhlov. To vám raz a navždy vyrieši komplikácie pri vyberaní miesta na sedenie. Súperenie o čo najlepší „flek“ pri sledovaní hokejového zápasu sa tak u vás razom zmení na etiketu slušného správania. Nezáleží na tom, z ktorého uhla sa budete na obrazovku pozerať. Zo všetkých strán budete mať vynikajúci obraz.
 

No lebo potrebujeme v obývačke ešte viac káblov!

Vy budete nadšene rozprávať o tom, ako to všetko prepojíte dokopy. Televízor, počítače, konzolu, domáci server, či dokonca bezpečnostné kamery. Načrtnete obraz domácnosti z budúcnosti a zrazu príde studená sprcha. Samé káble. Našťastie, aj na to už je odpoveď. Takmer všetko sa dá prepojiť cez wifi a tam, kde nepomôže wifi, sa začínajú objavovať neviditeľné káble. Na prepojenie QLED televízora už dnes postačuje jeden priehľadný kábel, ktorý v sebe skrýva rozbočovač pre všetky zariadenia. 

QLED TV využívajú technológiu Quantum Dot, ktorá ponúka pokrok v oblasti úspory svetla, stability a širšieho farebného spektra. Predchodcami, využívajúcimi túto technológiu, sú S-UHD televízory.

Načo ma presviedčaš, aj tak ma nepustíš k ovládaču. 

Takáto situácia sa u vás už nebude opakovať. Stačí mať po ruke kompatibilné mobilné zariadenie a moderný televízor vybavený dvoma tunermi. To vám umožní sledovanie jedného programu na televízore a súčasne druhého priamo napr. na smartfóne. V ňom môžete dokonca aj televízne kanály prepínať. Viac si už potom nemusíte „rezervovať“ televízor pre sledovanie obľúbenej televíznej relácie, ktorá by sa náhodou prekrývala s TV programom vášho partnera. Smartfón a televízor prepojíte prostredníctvom wifi a nainštalovanej funkcii v mobilnom zariadení (napr. Smart View).Program, čo za niečo stojí, vysielajú, len keď som v práci.

Vybrané typy moderných televízorov ho umožnia nahrávať na pripojený pevný disk či USB kľúč. Jednoducho si pred odchodom do práce váš partner zvolí program z časového rozvrhu, ktorý chce nahrávať. Potom ho stačí na diaľkovom ovládači už iba potvrdiť. Takto o žiadny obľúbený program nikdy nepríde.

 

Radšej si kúpme niečo pekné. Obraz!

Uznávame, kvalitné umenie je naozaj argument ťažkého kalibru. Odhliadnuc od toho, že vám obraz neprezradí predpoveď počasia ani čísla euromiliónov, jediný protiargument, ktorý vám môžeme ponúknuť, je kompromisný. „Ukecajte“ to na úžitkový dizajn – tam už najnovšie televízory so cťou obstoja. Len si pozrite stojany ku QLED televízorom!
 

Jediné, čo pozerám, je šport, na to stačí aj tento. Hlavne nech počujem Merčiaka!

A práve preto potrebuješ ostrý obraz! Kopnutú strelu uvidíš konečne skôr, ako si vypočuješ jeho „hlášku“ o nej. Takouto odpoveďou mu dáte gól do vlastnej brány. Pri moderných televízorov je každý pohyb plynulý a bez rozmazania. Tieto ukazovatele sú potrebné pri akomkoľvek rýchlom športe, aby ste si ho mohli užiť v plnej paráde. A to aj bez ohľadu na Merčiaka!
 

Radšej nový smartfón. To mi stačí.

Na väčšej obrazovke vidíte viac detailov ako na tej menšej. Moderné televízory dokážu cez wifi zrkadliť obraz aj zvuk zo smartfónu. To platí aj opačne! Pozeranie filmov, televíznych relácií alebo fotografií, ktoré má vaša polovička uložené v kompatibilnom smartfóne, môže potom ľahko preniesť na obrazovku televízora. 

A kam ho chceš dať? Budeš kupovať aj nový stolík?

Staršie televízory s veľkou uhlopriečkou zaberali značnú časť miesta, či už boli umiestnené na stene, alebo mimo nej. Najnovšie televízory sú omnoho tenšie a ich dizajn je uspôsobený priamo na stenu. Nástenný držiak ich pridržiava pri stene tesnejšie ako v minulosti. Medzi stenou a televízorom tak nevzniká žiadna medzera. 


Ja televízor nepotrebujem. Aj tak tam nič nedávajú.

Taký dojem váš partner rozhodne nezíska pri Smart televízoroch. Tie okrem tradičných vysielacích kanálov prinášajú aj zábavu z internetu. Potrebný je 25 Mbit/s rýchly prístup na internet. Napr. na Netflixe tak môže sledovať nové filmy a seriály v Ultra HD rozlíšení. Obľúbené videá a hudbu má dostupné na YouTube. V online videopožičovniach Banaxi a HBO Go si môže vybrať zo stoviek titulov.  Videoportál Voyo.sk mu zas ponúka bohatý archív TV Markíza. A toto je len nepatrná kvapka v šírom mori.
 

Poďme radšej do kina! 

Nemusíte už nikam chodiť. Podobný filmový zážitok si dokážete vytvoriť so zahnutým HDR televízorom aj u vás doma. Navyše vám to prinesie úľavu od nepohodlného sedenia a taktiež od ľudí, ktorí majú potrebu okomentovať každú scénu. Aby mal váš partner čo najvernejší zážitok, stačí mu už len zaobstarať poriadnu porciu pukancov.


HDR (High Dynamic Range) je technológia prinášajúca neuveriteľný kontrast, realistické farby a bezkonkurenčne ostrý obraz. V podstate sa na obrazovku snaží preniesť obraz s rovnakými parametrami, s akými bol zachytený filmovými či digitálnymi kamerami. HDR technológiou sú vybavené všetky OLED, QLED a niektoré LED televízory.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.