Dokonalé duo: Apple AirPods a Apple Watch

Rozhodli ste sa konečne začať behať? Veľmi rýchlo začnete premýšľať nad tým, kam s telefónom a ako sa zbaviť káblov od slúchadiel, v ktorých počúvate hudbu. Riešením môže byt inteligentné kombo hodiniek Apple Watch a true wireless slúchadiel Apple AirPods. Dnes sa pozrieme na to, čo všetko spolu dokážu.

 

Apple robí svojej konkurencií už dlhý čas vrásky na čele. Keď však v roku 2016 uviedol na trh iPhone 7, vyvolal veľa otázok a vtipných reakcií. Telefónu totiž chýbal 3.5 mm jack na slúchadlá.

 

Pravdepodobne už vtedy videli do budúcna a o 3 roky už dominovali trhu s true wireless slúchadlami – predali ich viac ako 60 miliónov.

 

Bezdrôtové slúchadlá vs. true wireless slúchadlá

Možno sa vám zdá, že hovoríme o tom istom, ale nie je to tak.  Klasické bezdrôtové slúchadlá sú stále prepojené náhlavným mostom alebo káblom. Zbavia vás síce otravného prepojenia až do telefónu, ale kábel vám na nich zostane.

 

True wireless slúchadlá vám prezradia svoju výhodu už v názve. Sú skutočne bezdrôtové. Tieto slúchadlá dnes vyrába množstvo rôznych firiem, no Apple v tomto odvetví rozhodne vedie. Ich ikonické AirPods sa stali definíciou true wireless.

Benefity true wireless slúchadiel

 • Zbavia vás káblov a náhlavných mostov. Na týchto slúchadlách už nikdy nebudete musieť rozpletať gordický uzol.
 • Ponúknu skvelý zvuk a tlmia okolitý hluk. Ich používanie si tak naplno užijete.
 • Na pripojenie stačí iba Bluetooth. Spárujete ich s iným zariadením a hneď začnete používať.
 • Nabíjanie je veľmi jednoduché. Vďaka dokovacej stanici nemusíte svoje true wireless slúchadlá pripájať káblom k zdroju energie. Stačí zasunúť do puzdra a nabiť.
 • Nemusíte sa báť prachu ani vody. Slúchadlám neprekáža ani pot, ani dážď, čo je ideálne pre športovcov. Čím väčší stupeň krytia IP, tým lepšia odolnosť.

Výhody spojenia Apple AirPods s Apple Watch

Apple slúchadlá pripojíte k akémukoľvek zariadeniu – aj takému, ktoré má iný operačný systém ako iOS. Avšak kompatibilita jednotlivých Apple výrobkov je všetkým priaznivcom tejto značky dobre známa. Nie je teda prekvapením, že z dua Apple AirPodsApple Watch „vytiahnete“ to najlepšie.

 

sluchatka

 

Táto kombinácia je ideálna hlavne pre športovcov. Pri športe vás totiž inteligentné hodinky potešia meraním srdečného tepu, počtu krokov a počtu spálených kalórií. Vaše športové výkony si smart hodinky zaznamenajú a prepíšu do aplikácie vo vašom telefóne. Všetky štatistiky tak uvidíte prehľadne na jednom mieste a budete si môcť podľa nich upraviť váš tréning.

 

True wireless slúchadlá vás zase vďaka bezdrôtovému pripojeniu priamo na hodinky oslobodia od nosenia telefónu a zamotávania sa do káblov. Apple Watch takisto podporujú Spotify, takže si obľúbený playlist pustíte priamo z hodiniek. A aj keď vás dobrá hudba bude zvádzať na väčšie decibely, hodinky vás na to upozornia a hudbu v športových slúchadlách rovno stíšia, aby preventívne chránili váš sluch.

Ďalšie výhody Apple AirPods

Okrem benefitov vyššie určite potešia aj ďalšie drobnosti, ktoré posúvajú užívateľský zážitok opäť o kus ďalej:

 

 • Sú ľahké a kompaktné. Apple AirPods Pro vážia necelých 11 gramov, čo je približne váha jednej kocky cukru. Zároveň sa zmestia skoro kdekoľvek.
 • Ponúknu dlhú výdrž. Po plnom nabití si môžete užívať takmer 5 hodín používania. Dokovacia stanica ale prevádzkovú dobu predĺži na 24 hodín.
 • Nabijete ich  bleskurýchlo. Nestihli ste si slúchadlá pred použitím nabiť? Stačí im 5 minút v puzdre a vydržia vám hrať hodinu. A keď si na ich nabitie spomeniete skôr, 15 minút v dokovacej stanici vám prinesie až ďalšie 3 hodiny hrania.
 • Slúchadlá spoznajú, keď sú v ušiach. Poznáte to: Vojdete do obchodu so zapnutou hudbou v ušiach, pretancujete sa s plným košíkom až k pokladni, no tam potrebujete počuť predavačku. Klasické slúchadlá s káblami zrazu ťaháte až po zemi a v tej rýchlosti nevypnete ani hudbu. S AirPods sa vám to nestane. Slúchadlá totiž prestanú prehrávať zvuk, keď ich z uší vytiahnete.
 • Akcelerometer sníma lepšie váš hlas. Ruchy z okolia sa vďaka tomu vyfiltrujú a vy nebudete musieť kričať, aby vás človek na druhej strane dobre počul.
 • Netlačia, ale padnú. Vďaka ergonomickému tvaru budú vo vašich ušiach držať, aj keď beháte alebo sa preťahujete. Vymeniteľné gumové koncovky v 3 veľkostiach zároveň zaistia, že vám slúchadlá do uší dokonale sadnú.
 • Ak chcete, prepustia vám zvuk zvonku. Prechádzanie cez cestu alebo načúvanie okolia pre vás predstavujú s dobre odhlučnenými slúchadlami problém. V Apple AirPods si však môžete nastaviť rôzne režimy priepustnosti zvuku. Budete tak počuť nielen svoj hlas, ale aj zvuky z okolia.

 

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.