E - kolobežky

Elektro kolobežky – to je skvelá zábava, možnosť pohodlného športovania pre celú rodinu, ale aj praktický spôsob, ako sa vyhnúť plnému autobusu alebo električke pri ceste do práce a naspäť. Pozrite sa, aké typy elektrických kolobežiek máme v ponuke a akú vybrať, aby vám slúžila čo najlepšie.

V kategórii aktuálne zobrazujeme 81 produktov
Použite filtráciu pre spresnenie vašich požiadaviek.

Najpredávanejšie Najlacnejšie Najdrahšie Najlepšie hodnotené

Základné charakteristiky elektrických kolobežiek

Na rozdiel od bežných kolobežiek, sú tie elektrické vybavené elektromotorom (preto ich niekedy nájdete aj pod názvom motorové kolobežky). Okrem toho majú aj akumulátor a pedál, pomocou ktorého sa zrýchľuje (podobne, ako pri pedále „plynu“ v aute).

Jednou zo základných charakteristík je práve kapacita batérie. Tá rozhodne o tom, koľko kilometrov sa zveziete alebo aký dlhý čas e-kolobežka na jedno nabitie vydrží. Výkon motora potom rozhodne o tom, ako rýchlo pôjdete. Napríklad 6 Ah a výkon motora 350 W sa postará o dojazd až 30 km. Maximálna rýchlosť je 25 km/h. Všetko ale odvisne aj od hmotnosti jazdcu, štýlu jazdy a charakteru cesty (do prudkého kopca teda kolobežka vydrží menej ako po rovinke).

Len pre porovnanie, model s kapacitou batérie 30 Ah a výkonom motora 1600 W zvládne rýchlosť 55 km/h a ponúkne dojazd 60 km. Nosnosť jazdca ale majú obidve kolobežky rovnakú – 120 kg.

Elektro kolobežky nájdete v niekoľkých variantoch:

  • Elektro kolobežky do mesta
  • Skladacie elektro kolobežky
  • Elektro kolobežky s prídavným sedadlom a vyšším výkonom, ktoré sú medzistupňom medzi klasickou elektro kolobežkou a malým mestským e-skútrom.
  • Elektrické kolobežky pre dospelých
  • Elektrické kolobežky pre deti – áno, aj deti si môžu užiť skvelú zábavu s elektrickou kolobežkou. Je však dobré vyberať medzi modelmi priamo označenými ako elektro kolobežky pre deti. Slovenské zákony totiž rátajú aj s týmto druhom vozidiel, a tak pre ne platia určité pravidlá. Elektrická kolobežka, na ktorú nie je potrebné vlastniť vodičské oprávnenie nesmie presiahnuť výkon 0.25 kW, a nesmie jazdiť rýchlejšie ako 25 km/h.

TIP: Pre majiteľov elektrických kolobežiek platia rovnaké pravidlá ako pre cyklistov a pre ich klasické aj elektrické bicykle. To znamená, že je potrebné povinné príslušenstvo (vrátane bŕzd, svetla a odraziek), za zníženej viditeľnosti je vodič kolobežky povinný byť označený reflexnými prvkami.

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore