Elektrokolobežky

Elektrokolobežky – to je skvelá zábava, možnosť pohodlného športovania pre celú rodinu, ale aj praktický spôsob, ako sa vyhnúť plnému autobusu alebo električke pri ceste do práce a naspäť. Pozrite sa, aké typy elektrických kolobežiek máme v ponuke a akú vybrať, aby vám slúžila čo najlepšie.

Kategórie produktov

Aplikované filtre

Zmazať všetky filtre

lamborghini
Značka

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

O kategórii

Základné charakteristiky elektrických kolobežiek

Na rozdiel od bežných kolobežiek, sú tie elektrické vybavené elektromotorom (preto ich niekedy nájdete aj pod názvom motorové kolobežky). Okrem toho majú aj akumulátor a pedál, pomocou ktorého sa zrýchľuje (podobne, ako pri pedále „plynu“ v aute).

Jednou zo základných charakteristík je práve kapacita batérie. Tá rozhodne o tom, koľko kilometrov sa zveziete alebo aký dlhý čas e-kolobežka na jedno nabitie vydrží. Výkon motora potom rozhodne o tom, ako rýchlo pôjdete. Napríklad 6 Ah a výkon motora 350 W sa postará o dojazd až 20 km. Maximálna rýchlosť je 25 km/h. Všetko ale závisí aj od hmotnosti jazdca, rýchlosti jazdy a charakteru cesty (do prudkého kopca kolobežka vydrží menej ako po rovine).

Len pre porovnanie, model s kapacitou batérie 30 Ah a výkonom motora 1600 W zvládne rýchlosť 55 km/h a ponúkne dojazd 60 km. Nosnosť jazdca ale majú obidve kolobežky rovnakú – 120 kg.

Elektro kolobežky nájdete v niekoľkých variantoch:

  • Elektro kolobežky do mesta
  • Skladacie elektro kolobežky
  • Elektro kolobežky s prídavným sedadlom a vyšším výkonom, ktoré sú medzistupňom medzi klasickou elektro kolobežkou a malým mestským e-skútrom.
  • Elektrické kolobežky pre dospelých
  • Elektrické kolobežky pre deti – áno, aj deti si môžu užiť skvelú zábavu s elektrickou kolobežkou. Je však dobré vyberať medzi modelmi priamo označenými ako elektro kolobežky pre deti. Slovenské zákony totiž rátajú aj s týmto druhom vozidiel, a tak pre ne platia určité pravidlá. Elektrická kolobežka, na ktorú nie je potrebné vlastniť vodičské oprávnenie nesmie presiahnuť výkon 0.25 kW, a nesmie jazdiť rýchlejšie ako 25 km/h.

TIP: Pre majiteľov elektrických kolobežiek platia rovnaké pravidlá ako pre cyklistov a pre ich klasické aj elektrické bicykle. To znamená, že je potrebné povinné príslušenstvo (vrátane bŕzd, svetla a odraziek), za zníženej viditeľnosti je vodič kolobežky povinný byť označený reflexnými prvkami.