Elica TRIBE IX/A/90


Komínový digestor, Maximálny výkon odsávania: 581 m3, Maximálna hlučnosť: 68 dB, Trieda energetickej účinnosti: B, Materiál: kov, Celková spotreba: 80 kWh, Počet rýchlostí: 3, Výška: 109,4 cm, Šírka: 90 cm, Hĺbka: 45 cm. Viac info


Cena 238,99 €

Prihlásiť sa / Registrovať sa a získať späť na ďalší nákup : 4,78 € Zobraziť nápoveď


Top príslušenstvo

Bežná cena
Zadarmo
Nay Extra cena Zadarmo

Ukázať všetko príslušenstvo

Popis produktu

Komínový digestor Elica TRIBE IX/A/90 sa šikovne postará o vytvorenie príjemného prostredia vo vašej kuchyni počas každodenného varenia. Vďaka jeho štyrom rýchlostným stupňom sa odsávajú výpary a zápachy tvorené pri varení. Je vhodný najmä do väčších kuchynských priestorov. Odsávač pár Elica TRIBE IX/A/90 má príjemné povrchové prevedenie, ktoré tvorí kombinácia nereze a skla. Jeho šírka je 90 cm a k dispozícii je aj prispôsobené osvetlenie pomocou dvoch LED žiaroviek, ktoré príjemne osvetľujú varnú dosku. Odsávač je vhodný na inštaláciu na stenu a vynikajúco zapadne do každej kuchyne.

 

 

Výkon odsávača 

Výkon odsávača Elica TRIBE IX/A/90 by mal zodpovedať minimálne desaťnásobku objemu miestnosti, z ktorej má odvádzať výpary. Pokiaľ máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, musíte započítať obidve izby. Veľmi praktickou funkciou pri odsávači je individuálne nastavenie stupňa výkonu, pomocou ktorého môžete okamžite zvýšiť výkon na maximum, čím rýchlejšie odvedie vzniknutú paru a všetky nežiaduce zápachy z varenia, poprípade oxid dusíka, ktorý vzniká pri varení na plyne. Rovnako dôležité je aj umiestnenie odsávača nad varnou plochou. Jeho montáž je idálne na stenu nad varnú plochu. Podľa noriem by sa mal odsávač umiestniť minimálne 50 cm nad elektrickou varnou doskou a 65 cm nad plynovou varnou doskou. Maximálny výkon odťahu dosahuje 581 m³/hod. Pracuje s maximálnou hlučnosťou 68 dB. Jeho prevádzka je možná s odťahom do komína alebo v režime recirkulácie. Priemer odťahovej rúry digestora je 150 mm.

Optimálny pre jednoduché varenie

Dizajn odsávača je veľmi elegantný a vhodný do takmer každej kuchyne. Skonštruovaný je veľmi efektne v nerezovom prevedení, čo mu dodáva netradičný a originálny vzhľad. Mimo toho je tiež vybavený až 3 stupňami výkonu. Jeho výhodou je tiež umiestnenie vpredu. Vďaka dômyselnému dizajnu odsávacieho komína bude mastnota a pach z vašej kuchyne odstránená mimoriadne rýchlo. Je vhodný pre montáž nad varnú zónu a jeho šírka je 90 cm. Disponuje aj osvetlením pracovného miesta pomocou LED 2 x 2,5 W, ktoré maximálne efektívne osvetľujú pracovnú plochu pod digestorom.

Prevádzkové spôsoby

Pokiaľ nemáte možnosť v kuchyni odviesť paru von, využijete prevádzku recirkulácie. To znamená, že výpary sa po dôkladnom prefiltrovaní v digestore vrátia späť do miestnosti ako čistý vzduch. Pre odsávanie s recirkuláciou je potrebné si zakúpiť aj príslušný uhlíkový filter Elica CFC0141725. Schopnosť filtra pohlcovať pachy je ovplyvnená početnosťou jeho používania. Pri štandardnom využívaní 2 - 3 x do týždňa si zachová svoje vlastnosti 3 mesiace. Digestor je vybavený aj hliníkovým tukovým filtrom. Chráni odsávač pár ako aj odsávací kanál pred znečistením a zachytáva mastnotu vznikajúcu pri varení. Jeho výmena je veľmi jednoduchá.

Parametre produktu

Kľúčové parametre produktu

Šírka 90 cm
Maximálna hlučnosť 68 dB
Maximálny výkon odsávania 581 m3
Počet rýchlostí 3

Návody a manuály

Hodnotenie

0,0 / 5

0 recenzií Elica TRIBE IX/A/90

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

Ako pracujeme s recenziami