Inteligentné domáce spotrebiče vám uľahčia život. Stačí jedno ťuknutie

Predstavte si, že prídete po celom dni domov a stúpite na upratanú podlahu, v práčke vás bude čakať vypratá bielizeň a v umývačke zase čistý riad. Buď máte naozaj skvelého partnera či partnerku, alebo sa vám to iba sníva. Sen sa však môže stať skutočnosťou. Inteligentné domáce spotrebiče vás zbavia nielen dohadovania sa o tom, kto čo uprace, ale aj upratovania samého. Z akých zariadení si môžete vyberať?

 

Smart chladnička vám pripomenie, čo nakúpiť

Vybehli ste do obchodu, ale na polceste zistíte, že nemáte so sebou nákupný zoznam? Inteligentná chladnička vám ho s radosťou prezradí. Stačí nazrieť do mobilnej aplikácie, kde nájdete súpis, ktorý ste si v priebehu týždňa vytvorili. A aby ste sa vyhli zbytočnému utrácaniu za potraviny, ktoré vám predsa „naozaj treba“, stačí, keď sa pomocou aplikácie a kamery v chladničke pozriete, čo v nej máte.

Inteligentné chladničky taktiež:

 • zobrazujú hodiny a váš synchronizovaný kalendár,
 • šetria energiu, sú menej hlučné a cirkulujú lepšie vzduch, čo udrží potraviny čerstvé a voňavé,
 • nepotrebujú odmrazovať,
 • nemusíte ich otvárať, pretože majú priepustné zrkadlové sklo, ktoré vám po zaklopaní ukáže vnútro chladničky,
 • pomôžu pri varení, kedy si na chladničke môžete zobraziť recept,
 • neznášajú lepiace papieriky – nahradíte ich digitálnym odkazom na obrazovke.

A kedy nám chladničky samy prinesú večeru? To nevieme, ale v blízkej budúcnosti sa možno dočkáme toho, že nám sami skontrolujú dátumy spotreby alebo pridajú dochádzajúce potraviny na nákupný zoznam. Pozrite sa napríklad na Samsung smart chladničku alebo na širokú ponuku inteligentných chladničiek LG.

 

Umývačka, ktorá (na rozdiel od vás) umýva riad rada a ešte sa vám aj pochváli

Zostaneme v kuchyni a pozrieme sa na jednu z „najobľúbenejších“ domácich prác. Umývanie riadu. Časy, kedy sa riady umývali ručne, sú už vďaka umývačkám dávno preč, ale tentokrát nezostaneme iba pri tých obyčajných.

mycka v textu

Inteligentné umývačky riadu prinášajú rôzne funkcie navyše:

 • Pomocou mobilnej aplikácie ich môžete kedykoľvek zapnúť a sledovať momentálny stav programu alebo si nastaviť notifikácie, ktoré vás na ukončenie programu upozornia.
 • Použite detskú poistku a zamknite a odomknite dvere, iba keď je to potrebné.
 • Sledujte zásobu tabliet vďaka počítadlu. Umývačka vás upozorní, keď dôjdu.
 • Nemusíte študovať návod a zisťovať, ktorý program je najlepší – umývačka vám ho sama odporučí.
 • Obľúbený program si následne môžete uložiť do aplikácie a pri ďalšom použití ho spustíte iba jedným ťuknutím.
 • Vyriešte problémy s inteligentným spotrebičom vďaka diagnostike. Umývačka vám dá presné pokyny, čo v tej chvíli robiť.
 • Umývačka takisto automaticky otvorí dvere, keď suší riad. Ten tak vyschne prirodzene.

S inteligentnou práčkou vás pranie bude baviť 

„Na koľko stupňov mám nastaviť práčku?“

„A čo máš napísané na tričku?“

„Punk’s not dead.“

Tak toto sa vám už s inteligentnou práčkou nikdy nestane. Zbavte sa nikdy nekončiacich hovorov od vašich detí a partnera a využívajte jej výhody:

pracka v textu

 • Smart práčka vám po zadaní farby a materiálu sama odporučí vhodný program.
 • Budete ju môcť vypnúť a zapnúť na diaľku. Práčka tak doperie práve vtedy, keď prídete z práce domov. A ak sa predsa len chystáte po práci ešte za kamarátmi, mobilná aplikácia vám zašle upozornenie, keď bude doprané, aby ste mohli zúkolovať svoju polovičku alebo deti.
 • Poradí vám, ako ju v prípade problému opraviť. Aby mohla zase nadšene rozvoňať vašu bielizeň. Tip: Nebaví vás čakať, kým vám bielizeň na šnúre alebo vešiaku uschne? Inteligentná sušička bielizne vás tohto problému zbaví.

 Oplatí sa investovať do inteligentných domácich spotrebičov?

Smart domáce spotrebiče majú mnoho výhod a uľahčia vám prácu. Ich ovládanie zvládnu aj vaše deti alebo partner, ktorý pred tým videl práčku či umývačku maximálne z vlaku. Počítajte však s tým, že proti klasickým spotrebičom je smart biela technika výrazne drahšia. Ak premýšľate nad takýmito zariadeniami, zistite si, či to všetko vaša Wi-Fi utiahne a či ju máte dostatočne zabezpečenú. A ak nemáte smartphone, na ovládanie takýchto vymožeností si najprv budete musieť nejaký kúpiť.

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.