Inteligentné kvetináče

Využite modernú inteligentnú technológiu a vypestujte si doma čerstvé rastlinky a bylinky. Odteraz sa nemusíte starať o vhodné svetlo a mieru polievania - inteligentný kvetináč si so všetkým poradí sám. Na vás bude len pozbierať úrodu.

Kategórie produktov

Zobrazujeme 4 výsledky Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Tregren T3 Kitchen Garden čierny

TREGREN T3 BLK

Výpredaj

Kvetináč, Objem vodného zásobníka: 1000 ml, X Dĺžka kábla: 1,4


90,00 € 89,99 €

Tregren T6 Kitchen Garden sivý

TREGREN T6 GRY

Výpredaj

Kvetináč, Objem vodného zásobníka: 2000 ml, X Dĺžka kábla: 1,4


140,99 €

Plantui 6 Smart Garden biela

Plantui-SmartGarden 6,Chytrá zahr.,biela

Výpredaj

Inteligentná záhr.,biela, Tvar kvetináča: Okrúhly, Priemer: 35 cm, Objem vodného zásobníka: 3000 ml, Počet sadeníc: 6, X Dĺžka kábla: 1,8


199,99 €

Véritable® Smart

VERITABLE SMART

Kvetináč, Tvar kvetináča: Oválny, Priemer: 33 cm, Objem vodného zásobníka: 2000 ml, Počet sadeníc: 4, X Dĺžka kábla: 1


199,99 €

O kategórii

Čerstvé bylinky a zelenina vďaka inteligentným kvetináčom

Čerstvé bylinky, papričky a šaláty počas celého roka? Nevlastníte záhradu? Alebo ste neustále niekde na cestách? Nevadí. Aj tak si môžete dopriať dávku vitamínov v podobe chutných byliniek a prípadne i zeleniny. Všetko je možné a dokonca si ani nezašpiníte ruky od hliny.

Pestovanie v inteligentných kvetináčoch prebieha
na aeroponickej alebo hydroponicekj báze.

Rastlinky sú v živnom roztoku, umiestnené v kvetináčoch, ktoré im poskytujú osvetlenie i pravidelnú zálievku. Stačí, ak budete kontrolovať a podľa potreby dopĺňať vodu a roztok.

Budú ozdobou každej kuchyne. Aj keď máte veľkú záhradu, inteligentné kvetináče využijete priamo na kuchynskej linke alebo okne a budete mať čerstvé bylinky po ruke. Ešte skôr, ako začne vôbec záhradkárska sezóna. Je dôležité, dopĺňať čerstvé vitamíny hlavne v zimných a jarných mesiacoch, keď ešte len začína sezóna čerstvej zeleniny.

Inteligentné kvetináče sú aj skvelým tipom na darček pre mužov, ktorí majú radi pálivé papričky a nedokážu si bez nich predstaviť svoje obľúbené jedlá. Takto si budú môcť vypestovať svoje obľúbené druhy a sledovať, ako sa im darí a zároveň kvetináče ukrývajú trocha technológie.

Hydropónia vs. aeropónia

Hydroponické pestovanie je založené na vode, v ktorej sú rozpustené živiny. Aeroponické pestovanie je zase vo vzduchu, kde majú rastlinky prístup ku kyslíku a rovnako i živinám.

Obidve metódy sú šetrnejšie na miesto, teda hlavne pôdu a zároveň sa nepoužívajú hnojivá ani pesticídy. Takže je to nielen ekologické, ale i zdravé pestovanie. Aeroponické je dokonca nenáročné i na vodu. Môžete dokonca prispôsobovať rýchlosť rastu rastlín nastavením inteligentného kvetináča. Ak napríklad cestujete preč, môžete oddialiť svoju úrodu o pár dní nastavením svetla.

Obe metódy sú efektívne a veľmi čisté procesy, takže sú ako stvorené na pestovanie v bytoch a vnútorných priestoroch.

Náklady a spotreba energie

Rast semienok v inteligentných kvetináčoch funguje aj vďaka svetlu z LED žiaroviek, preto si ich môžete umiestniť kdekoľvek v miestnosti. Samozrejme rast podporí i prirodzené svetlo, preto, ak máte túto možnosť, umiestnite kvetináč k prísunu svetla. Spotreba energie je však nízka, približne 50 až 70 kWh za rok. Záleží od príslušného kvetináča a umiestnenia. Takže vypestovanie bylinky vás môže vyjsť cca na 1€ za rok.

Čo všetko si môžete vypestovať v inteligentných kvetináčoch

Inteligentné kvetináče sú vhodné na rastlinky, kde spotrebúvame časť nad “zemou” tj. koreňová zelenina potrebuje živú pôdu, zatiaľ čo šaláty či bylinky potrebujú hlavne vodu a živiny.

  • bylinky: bazalka, petržlen, rozmarín, koriander, šalvia, tymian, oregano, majoránka, pažítka atď
  • microgreens: žerucha, reďkovky, horčica, koriander, pak choi, strukoviny, kapusta, atď.
  • šaláty: valeriánka, špenát, kučeravé i hlávkové druhy
  • cherry paradajky a jahody
  • papriky: klasické, farebné alebo rôzne druhy štipľavých papričiek

Pozrite si rovno, aj ktoré semienka by ste radi videli rásť na svojom parapete. Vhod prídu i nožnice na strihanie byliniek, prípadne ďalšie príslušenstvo.