IPL epilátor: Konečná pre vaše ochlpenie

IPL epilátor: Konečná pre vaše ochlpenie

Mnoho vecí vystavujeme na obdiv, chĺpky medzi ne rozhodne nepatria. Naopak, každý deň s nimi bojuje mnoho žien a tento súboj je, zdá sa, nekonečný. Dorastajú rýchlosťou blesku. Ich odstránenie vyžaduje čas, môže byť aj bolestivé a výsledky sú krátkodobé. Až na IPL epilátory, tie rast chĺpkov spomalia a odstránenie je bezbolestné.

Definícia IPL svetla

Princíp IPL svetla nie je žiadnym tajomstvom. Je to širokospektrálny svetelný náboj, ktorý je podobný laseru. Chĺpky sa pri aplikácii IPL svetla zahrejú až ku korienkom, čím sa dostanú do pokojovej fázy a samovoľne vypadnú. Týmto spôsobom sa zároveň výrazne spomalí ich rast. Pokiaľ máte obavy zo spálenia, žiaden strach. IPL svetlo je k pokožke šetrné a nijako jej neublíži.

IPL v číslach

IPL svetlo sa stalo obľúbenou formou epilácie práve pre svoju účinnosť, ktorú preukázalo mnoho štúdií. Napríklad spoločnosť Phillips testovala svoje výrobky na 48 ženách v Rakúsku a Holandsku. Po 12 ošetreniach IPL epilátorom od značky Phillips evidovali účastníčky testovania 77 % redukciu chĺpkov. Ďalej štúdia vraví:

6 mesiacov
Po dokončení celého ošetrovacieho cyklu (12 cyklov) bude vaša pokožka hebká pol roka.

8 minút
Je priemerná dĺžka epilácie nohy od kolena dole.

1 – 2 týždne
Za túto dobu od prvého použitia IPL epilátora vaše chĺpky vypadajú.

4 – 5 ošetrení
Po tejto dobe by mal byť viditeľný úbytok rastu chĺpkov. Zníži sa aj ich hustota.

IPL epilátor ošetrí celé telo

IPL epilátor nie je určený len nohám. Zvládne “oholiť” celé telo. Povedzte svojej žiletke zbohom. Tieto časti tela dokáže IPL epilátor ošetriť:

Nohy: k epilácii slúži štandardný nadstavec.

Tvár: použite nadstavec na tvár, má totiž špeciálny filter, ktorý je šetrný k tenkej pokožke na tvári.

Oblasť bikín: na špeciálne silnejšie chĺpky je odborníkom ďalší bikiny nadstavec.

dotextu NAY (1)

IPL epilátor nezvláda svetlé chĺpky

Dobrá správa je, že IPL svetlo je účinné na väčšinu chĺpkov. Každý z nich je však iný a trvá mu rôznu dobu, než vypadne. Jemné a stredné chĺpky začnú vypadávať do dvoch týždňov od prvého ošetrenia. Tým tmavším a silnejším to trvá dlhšie. Pokiaľ vám chĺpky do 14 dní nevypadli, nič sa nedeje. Príde to o čosi neskôr.

Zbystrite u veľmi svetlých, blond, hrdzavých a šedých chĺpkov. Tie majú totiž nízky obsah melanínu a IPL svetlo na nich nefunguje.

Vedeli ste, že?
Nepoužívajte IPL epilátor počas tehotenstva a dojčenia. Väčšina týchto prístrojov nebola klinicky testovaná na tehotných a dojčiacich ženách.

Pokiaľ nechcete s aplikáciou IPL epilátora čakať, overte si, či váš výrobca klinické testy má a či potvrdzujú bezpečnosť pre tehotné a dojčiace ženy.

 

IPL verzus žiletka

Mnoho žien aj mužov trápia po holení vyrážky. Červené pupienky svrbia, chĺpky zarastajú a následne hnisajú. Nepomáha ani pena na holenie či upokojujúce prípravky po holení.

Okrem vyrážok je tu ďalší častý jav spojený s holením sa žiletkou – porezanie. Navyše, chĺpky rastú ako huby po daždi. Oholíte sa a môžete prakticky začať nanovo. Nikdy nekončiaci proces. Viac sa o rozdieloch medzi depiláciou a epíláciou dočítate tu.

IPL svetlo má už spomínaný dlhodobý efekt 6 mesiacov hladkej pokožky po aplikácií 12 cyklov. Obavy môžete mať zo spálenia pokožky. Tie sú však zbytočné, IPL svetlo sa používa aj pri ošetrovaní rôznych dermatologických problémov.

Výber IPL epilátora krok za krokom

Na trhu si môžete vyberať z dostatočného množstva IPL epilátorov. Týchto 5 bodov vám pomôže rozhodnúť sa.

1. Oblasti, na ktoré chcete IPL epilátor používať: Pokiaľ si chcete holiť len nohy, môžete siahnuť po IPL epilátoroch so základným nadstavcom. Ak ho chcete používať na celé telo, kontrolujte pri výbere obsah balenia, či má všetky potrebné nadstavce.

 

2. Veľkosť IPL epilátora: Na tú sa zamerajte pri častom cestovaní. Zaberie viac miesta ako žiletka. Prípadne sa poobzerajte po menších IPL epilátoroch v šikovných baleniach, ktoré ich chránia pred poškodením.

 

3. Napájanie IPL epilátora: Niekedy možno nebude zásuvka po ruke. Pri výbere sa preto zamerajte aj na spôsob nabíjania a dĺžku kábla.

 

4. Množstvo režimov: IPL epilátory majú väčšinou 2 – 5 režimov. Napríklad kĺzavý režim používa viac zábleskov, takže máte epiláciu rýchlejšie za sebou. Presný režim slúži pre ošetrenie menších a citlivejších oblastí. Počet režimov by mal teda závisieť od toho, aké partie chcete ošetrovať.

 

5. Funkcie navyše: Niektoré IPL epilátory majú extra funkcie. Napríklad sa napoja na aplikáciu v mobile, ktorá vám zostaví osobný plán pre odstránenie chĺpkov.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.