Martina Prekopová

Pripravili sme si pre vás sériu rozhovorov s ľudmi so zaujímavými a netradičnými záľubami, ktorí pracujú v spoločnosti NAY a.s.

1. Môžete sa nám predstaviť?

Volám sa Martina Prekopová, som z Bratislavy a mám 25 rokov. Spievam a hrám v Národnom divadle, milujem zvieratá (nie hmyz) a tiež som speváčkou v horor-punkovej kapele Drowning Charon.

2. Aká je vaša pracovná pozícia v NAY a čo je jej náplňou?

V spoločnosti NAY pracujem ako asistentka generálneho riaditeľa. Náplňou mojej práce sú rôzne administratívne úkony, ako napríklad vedenie evidencie knihy jázd a spotreby pohonných hmôt, vypracovávanie zápisov z pracovných porád, spracovávanie rôznych tabuliek a reportov, vybavovanie telefonickej, mailovej, poštovej komunikácie, príprava podkladov a dokumentov, zabezpečovanie rezervácie hotelov, leteniek a iných nevyhnutných náležitostí, súvisiacich s organizáciou služobných ciest, ale aj zabezpečovanie občerstvenia na porady a menšie akcie tu, u nás na centrále, spolupráca na spracovávaní recyklačných poplatkov a pod.

3. Dozvedeli sme sa, že hráte v horor-punkovej kapele Drowning Charon. Aký je to hudobný štýl a v čom sa odlišuje od ostatných?

Nuž, vám, smrteľníkom, to ťažko vysvetliť. Je to taká melodická punk-rocková hudba s občas trochu morbídnymi, inokedy veselými textami s hororovou tematikou. Odlišuje sa hlavne textami a prevedením, ale čo vám budem hovoriť, príďte sa pozrieť na koncert a uvidíte. Kto nezažije, nepochopí.

4. Ako ste sa k nemu dostali a čím vám imponuje?

Po prednáške na vysokej škole sme sa so spolužiakmi hrnuli dolu schodmi a jeden z nich si začal spievať mne známu pesničku, a tak som sa pridala. Neskôr mi vravel, že odvtedy ma chcel za speváčku. Volal ma do rôznych svojich projektov, až som nakoniec súhlasila. Sama som nevedela, do čoho presne idem, ale povedala som si, že za skúšku nič nedám, a takto vlastne vznikla druhá horor-punková kapela na Slovensku. Celkový príbeh kapely je, samozrejme, na dlhšie rozprávanie, ale môžem povedať, že takto vznikla kapela Drowning Charon. Čím mi imponuje? Opäť – príďte na koncert a možno pochopíte. Pesničky si tvoríme sami, čiže si tam zapracujeme, čo sa nám páči, ale celkovo je to tvrdá a zároveň melodická hudba, možno cez ňu vyjadriť akúkoľvek emóciu, môže byť nahnevaná, jemná či šialená a nemusí sa pritom škatuľkovať... Čo viac treba?

5. Ako dlho pôsobíte v kapele a aké máte v nej obsadenie?

V kapele som rok a pol, takmer od začiatku, som speváčka a zároveň píšem aj texty (songwriter). Na tvorbe kompletnej pesničky sa však podieľame všetci, hráme, pridávame, vynechávame, skúšame rôzne variácie, je to taký kapelný brainstorming.

6. Spevu sa venujete už od malička? Čo vás k nemu doviedlo?

Áno, spevu sa venujem už od základnej školy, kde sme mali špeciálne upravený študijný plán, doplnený o hudobné predmety. Neviem presne povedať, čo ma k tomu viedlo, veď už odmalička hudbou žijem. V rámci SZUŠ som chodila aj na husle (7 rokov), elektrickú a basovú gitaru (2 roky), bicie (7 rokov) a, samozrejme, popri tom stále na spev (sólový aj zborový), no a nakoniec som pri speve aj ostala.

7. Čo by ste s ním chceli dosiahnuť, resp. s vašou aktuálnou kapelou?

Hlavne sa chceme dobre baviť, užívať si skvelé akcie a pritom zabávať ľudí. Samozrejme, že máme víziu a chceme napredovať, ale, aj keď by sa to do horor-punku hodilo, nechceme ísť cez mŕtvoly. Dôležité pre nás je to, že sme spolu, máme sa radi a robíme to, čo nás baví.

8. Kde by sme mohli vidieť a počuť vašu kapelu naživo?

V rôznych podnikoch v Bratislave, ale aj inde po Slovensku (zatiaľ). Záleží na tom, kde sa vybaví koncert alebo kam nás zavolajú. Sledujte našu facebookovú stránku, tam sú všetky novinky.

9. Aké máte plány s kapelou do budúcna?

Do budúcna plánujeme v prvom rade nové pesničky (aj slovenské) a potom koncerty, nahrávky, nejaké marketingové veci ako tričká, nálepky alebo odznaky pre našich fanúšikov. Plánujeme sa zabávať, urobiť čo najlepšie songy a dobrú show, čo si vyžaduje kopec driny, ale bez toho to nejde...

10.Keby sme sa chceli o vašej kapele niečo viac dozvedieť, kde je to možné?

Ako som už spomínala, všetko podstatné aj nepodstatné sa dozviete na našej FB stránke www.facebook.com/drowningcharon, ktorá obsahuje fotky, všetky novinky či už o koncertoch, kapele samotnej, členoch alebo aj nahrávkach a plánoch. Ďalšou stránkou, kde nás možno nájsť je Bandzone www.bandzone.cz/drowningcharon. Tu sú tiež fotky, koncerty, novinky (bandzone klasika, kto to pozná, vie), ale hlavne tu nájdete aj nahrávky niektorých našich pesničiek z koncertov a môžete si tak urobiť predstavu, čo vás čaká. Ale predsa, nahrávka z koncertu nikdy nie je kvalitatívne najlepšia a necítiť tú atmosféru, preto radšej príďte na koncert. :)

11.Vieme, že máte aj iné zaujímavé záľuby. Môžete nám o nich prezradiť viac?

Spievam a hrám aj v Národnom divadle a tiež spievam už viac ako 18 rokov v speváckom zbore Canens, s ktorým sme precestovali (za účelom koncertov, festivalov a pod.) celú Európu. Koncertovali sme aj v Afrike, konkrétne v Juhoafrickej republike. Mojou záľubou je tiež Muay Thai alebo thajský box (thai box), ktorý robím už asi 7 rokov a Bratislavská Boxerňa sa stala mojou ďalšou rodinou či domovom. Je to skvelý spôsob odreagovania a cvičenia, kde si precvičím naozaj každý sval v tele a robím niečo pre svoje zdravie. Mojou vášňou sú tiež motorky a hlavne Yamaha Dragstar 1100, na ktorej jazdím. Absolvovala som už aj dovolenku na motorke a bol to úžasný zážitok vidieť a cítiť krajinu, ktorou cestujem. Je to pocit voľnosti, vyprázdniš si hlavu a hlavne na choppri je to také fajn, že netreba ísť ani rýchlo, len si to užívať. Páči sa mi, aká je komunita motorkárov priateľská, a na nezaplatenie je aj to, keď nemusím trčať v zápche. :)

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.