The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Cena:
52,90 €

Pôvodná cena 69,99 €
Späť na NAY Extra kartu 1,06 €

POPIS PRODUKTU

Hra The Legend of Zeld: Breath of the Wild si získala už mnohých priaznivcov. Nielen pre svoje grafické spracovanie, ale predovšetkým námet, ktorý je zaujímavý a vždy plný prekvapení. Počas celej doby budete objavovať svet, zdolávať nebezpečenstvá a riešiť hádanky. Nemusíte sa teda obávať dlhých a nezáživných chvíľ. Zvoľte tú správnu stratégiu a dostaňte sa do cieľa ako víťaz. K dispozícii budete mať rôzne druhy oblekov, ktoré budete musieť prispôsobiť aktuálnemu prostrediu. Niekedy zvolíte niečo teplejšie, raz ľahšie, inokedy zase špeciálne pre zrýchlenie. Nemožno opomenúť ani kompatibilitu s figúrkami amiibo, čo mnohí z Vás určite uvítajú.

Zobraziť celý popis

  • Zľava 24 %

Služby k produktu

  • Doprava zadarmo Doprava zadarmo

    Objednávku nad 60€ vám bezplatne dovezieme domov.

  • NAY Extra klub NAY Extra klub

    S klubovou kartou nakupujete výhodnejšie. Užívate si výhody a benefity určené pre našich verných zákazníkov.

  • Podporujeme Dobrého anjela Podporujeme Dobrého anjela

    Pri kúpe tohto výrobku môžete v rámci objednávky prispieť na projekt Dobrý anjel.

Hore

Popis produktu

 

The Legend of Zelda: Čo rozpráva legenda

Či už ste sa s hrou The Legend of Zelda niekedy stretli (napríklad v The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, The Legend of Zelda: Link 's Awakening a ďalšie), alebo bude Breath of the Wild vaša prvá, to vlastne nie je vôbec podstatné. S Nintendom Switch si hru roka 2017 pohodlne vychutnáte ako na televízore, tak aj na cestách vďaka handheld alebo tabletop módu - čo sa vám bude hodiť, až sa od The Legend of Zelda nebudete môcť odtrhnúť.

Príbeh hry začína 100 rokov po tom, čo bolo kráľovstvo Hyrule zničené. Hlavný hrdina Link, za ktorého v hre hráte, sa vtedy stretol s veľkým démonom Ganonom. Obaja ste utrpeli veľké zranenia a ako Link sa teraz prebúdzate zo storočného spánku. Nič si ale nepamätáte, takže musíte všetko objavovať znova. Postupne tak odhaľujete jednotlivé časti skladačky a zisťujete, čo sa s kráľovstvom stalo. Preto je hra skvelá ako pre fanúšikov, tak aj pre tých, ktorí Zelda hrajú úplne prvýkrát.

Čo teda budete musieť dokázať, už je vám asi jasné. Cieľom je nájsť Ganona, ktorý samozrejme neustále naberá na sile, a zabrániť mu, aby nezničil celý svet. Medzi tým vás ale čaká svet plný tajomstiev, objavov a dobrodružstva.

Zelda vás nebude vodiť za ručičku. Vďaka Bohu!

Konečne sa dostávame k tomu, v čom je Zelda tak jedinečná. V podstate sa jedná o otvorený svet, v ktorom záleží len na vás a na tom, ktorým smerom sa rozhodnete vydať. Potom, čo skončíte úvodnú časť hry, bude pred vami úplne nepopísaná herná mapa. Žiadny quest, žiadna výzva, žiadna vyznačená cesta - nič také v Zelde nečakajte.

Neznamená to, že v hre žiadne questy nie sú, naopak! Len si ich skrátka musíte nájsť sami. Postupne objavujete nové miesta, postavy a nepriateľov. A jediným spôsobom, ako sa k nim dostanete, je vydať sa na prieskum a zistiť, čo na vás vo svete Zelda čaká (a čoskoro zistíte, že nejaká úloha alebo súper na vás číha takmer na každom kroku). Práve vďaka tomu je Zelda tak zábavná. To, že si na všetko musíte prísť sami, len umocňuje pocit dobrodružstva a aj keď sa k hre vraciate už po niekoľkýkrát, vždy objavíte niečo nové.

Zelda vás nechá stretnúť sa s hlavným nepriateľom pokojne aj na začiatku

Na Ganona môžete vyraziť vlastne hneď na začiatku, ale budete to ľutovať. K tomu, aby ste ho porazili, musíte objavovať nové krajiny, vylepšovať si vybavenie, bojové zbrane a navariť si dostatočné množstvo jedál a elixírov, ktoré vám pomôžu pri zdolaní najrôznejších prekážok.

Dôležitosť elixírov, brnení a zbraní je o to väčšia, že váš hrdina Link pri hraní nezískava skúsenosti, ale zostáva tým rovnakým obyčajným smrteľníkom, ktorým je na začiatku hry. Vaša sila preto rastie iba s lepším vybavením. Zvyšovať môžete iba staminu a počet životov, vďaka ktorým vydržíte dlhšie bežať, plávať, šplhať alebo i plachtiť. Okrem bežnej chôdze totiž môžete krajinu jednoducho preletieť na klzáku - alebo sa proste teleportujte. Vďaka tomu sa v krajine dostanete naozaj kamkoľvek si zaumienite - len sa na to musíte poriadne pripraviť.

Niekomu sa také množstvo voľnosti, ktoré Zelda ponúka, nemusí páčiť, ale práve to hru The Legend of Zelda: Breath of the Wild tak odlišuje od ostatných hier. Hra vám nič nedá zadarmo. Varenie, rovnako ako bojovú taktiku, budete objavovať štýlom pokus-omyl. O to spokojnejší budete, keď prídete na dokonalú kombináciu bylín a jedla, alebo keď konečne porazíte tú potvoru, u ktorej ste si na začiatku ani neškrtli.

Úchvatná krajina, nevyspytateľné počasie aj logické úlohy

V hre budete hľadať rôzne predmety, zbierať suroviny, vylepšovať svoje umenie a objavovať svoje vlastné schopnosti, aby ste porazili nepriateľov, ktorých cestou stretnete. Vo svete kráľovstva Hyrule sa ukrýva veľa svätýň, v ktorých na vás čakajú rôzne úlohy a hádanky. K ich vyriešeniu spravidla vedie viac ciest a ak budete úspešní, čaká vás zaslúžená odmena.

Počasie môže byť naozaj zradné a ako sa pustíte napríklad do horúcej púšte alebo náročného výstupu na skalu, presvedčte sa, že na to máte dosť sily, zásob a že to stihnete skôr, než začne pršať. Grafické spracovanie krajiny vám vyrazí dych. Okrem úchvatných polí, lesov a hôr sa tešte na prepracované lovenie divokých zvierat, zbieranie ingrediencií, oblekov a vymýšľanie správnej stratégie, ktorá vás dovedie k cieľu.

Hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild je kompatibilná s figúrkami amiibo, ktoré vám pomôžu v súbojoch alebo hľadaním predmetov. Tak či tak vás Zelda zabaví natoľko, že ju nebudete chcieť odložiť. Tak vezmite svoje Nintendo Switch a hor za dobrodružstvom!

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

Médium: Game card
Platforma: Nintendo Switch
Typ hry: Adventúry
Lokalizácia: anglická

Ďalšie vlastnosti

Značka: Nintendo
Médium: Game card
Platforma: Nintendo Switch
Typ hry: Adventúry
Vekové obmedzenie: 12+
Lokalizácia: anglická

Fyzické vlastnosti a farba

Šírka: 110 mm
Výška: 170 mm
Hmotnosť: 60 g
Hĺbka: 105 mm

Ďalšie parametre

Handheld mód: Ano

Ostatné

Kód produktu: NSS695

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore