Nová éra pary

Nová éra pary

Parná technológia, ktorá sa stala fenoménom už v 19. storočí v priemysle, sa dnes plnou parou vracia v spotrebnej elektronike. Využiť ju môžete pri žehlení, praní, sušení, čistení, pečení a varení alebo umývaní. Aké jedinečné výhody vám môže priniesť do domácnosti?

Naparovacie žehličky

Doba ručného zvlhčovania alebo kropenia je už dávno za nami. Môžeme tomu vďačiť naparovacím žehličkám, ktoré nás od toho odbremenili. Na jednoduché žehlenie akejkoľvek textílie vám postačí ich parný výkon v rozmedzí 30 – 40 g/min. Ale čím ho máte vyšší, tým jednoduchšie a rýchlejšie ožehlíte. Umožnia vám aj vertikálne naparovanie, čo určite oceníte napr. pri vyhladení záhybov priamo na záclone.

Žehličky s parným generátorom

Žehlenie sa neteší veľkej obľube, preto by ho chcel mať každý z nás čo najrýchlejšie za sebou. Žehličky s parným generátorom vám to umožnia. Ich parný ráz sa môže pohybovať okolo 450 g/min., čo je až trikrát viac ako v prípade klasických naparovacích žehličiek. Vďaka tomu môžete žehliť aj niekoľko vrstiev látky naraz. Čas ušetríte aj minimálnym prerušovaním pri dopĺňaní vody. Ich externá nádoba vám postačí až na dve hodiny nerušeného žehlenia. Pri väčšom množstve bielizne to rozhodne oceníte.

Vysávače s parným mopom a parné mopy

Ak ste citliví na čistiace prostriedky pri upratovaní, s parnými mopmi ich nebudete viac potrebovať. Vďaka neustálemu prúdeniu horúcej pary vám pohodlne odstránia z podlahy prach, špinu a mastnotu. Vysávače s parným mopom vám navyše ušetria čas! V jednom pohybe povysávajú podlahu a zároveň ju vyčistia. Výsledkom je hygienické upratanie, ktoré vyhovuje akémukoľvek druhu tvrdej podlahovej krytiny. A na to všetko stačí len voda z kohútika.

Naparovače odevov

Vyrovnávanie záhybov, dezinfekciu a odstránenie pachov zo všetkých druhov látok ste nemali nikdy tak rýchlu a účinnú. Naparovače odevov vám to umožnia vďaka hlbokému prieniku pary vláknami. Sú pripravené na použitieza približne 45 sekúnd, čo vám ušetrí drahocenný čas. K dispozícii majú vyberateľnú nádržku na vodu, ktorá vám dopraje dlhú dobu žehlenia. A pri tom nepotrebujete ani žehliacu dosku! Stačí vam na to klasický vešiak.

Parné práčky

Ak ste sa doteraz strachovali, v akom stave prinesie vaše dieťa oblečenie po odohratom futbalovom zápase, už sa viac nemusíte obávať. Parné práčky majú väčšiu schopnosť preniknúť do vlákien, čím ho dokážu lepšie zbaviť nečistôt. Sú k nemu šetrnejšie a pôsobia naň antibakteriálne. Výsledkom je perfektne čistá bielizeň bez zvyškov nerozpusteného pracieho prášku. Veľkou výhodou prania v parných práčkach je aj znížená krčivosť bielizne. To vám ušetrí čas pri žehlení. Taktiež spotrebujú menej elektrickej energie i vody, čo sa prejaví aj vo vašej peňaženke.

Parné práčky so sušičkou

S nimi už nemusíte napáchnuté oblečenie dávať do zdĺhavého prania! Oblečenie môžete v práčke „osviežiť“ za 20 minút, čím z neho odstránite zápach a pokrčené miesta. Po skončení programu si môžete napr. košeľu, ktorú ste mali nasiaknutú cigaretovým dymom, opäť obliecť na seba. Parné práčky so sušičkou sú navyše veľmi praktické. Ušetríte v domácnosti miesto, pretože namiesto dvoch spotrebičov potrebujete aj v malej domácnosti priestor len na jeden spotrebič.

Parné čističe

Ak máte plné zuby kupovania drahých čistiacich prípravkov, ktoré už neviete kam ukladať, nahraďte ich obyčajnou vodou! Suchá para v parných čističoch dokáže rovnako účinne odstrániť nečistoty a mastnoty. Navyše je šetrná ku každému povrchu, pretože materiál nepremočí, ale iba zvlhčí. Vysoká teplota spoľahlivo zahubí všetky baktérie, ktoré sa na ňom nachádzajú. Jej ďalšou výhodou je, že prenikne i na miesta, kam sa bežným čistením nedostanete. Vďaka tomu budete mať dlážku hygienicky čistú, a to bez použitia chemikálií.

Parné rúry

Ak máte radi zdravé a chutné jedlá, budú pre vás obľúbenými pomocníkmi. Umožňujú rýchlu a pohodlnú prípravu jedál pomocou pary, vďaka ktorej si pokrmy zachovajú vitamíny a živiny. Rovnako si zachovajú aj svoj tvar, farbu a prirodzenú chuť. Nemusíte ich výraznejšie dochucovať ani k nim pridávať tuky. V pare sa navyše jedlo ani nepripáli. Ak vám náhodou vo vnútri rúry zaschnú zvyšky jedla, stačí spustiť parnú funkciu. Para všetko uvoľní. Po približne 15 minútach stačí, keď vnútro rúry už iba poutierate.

Parné hrnce

Príprava zdravých a chutných jedál bez použitia oleja už nemusí byť pre vás iba zbožným prianím. S parnými hrncami vám potraviny zostanú plné vitamínov a nedochádza k zmene ich chuti. Para uchová všetky vitamíny a minerály, pričom dodá jedlu tú správnu šťavnatosť. Ich výhodou sú aj časové funkcie. Pred odchodom z domu si napr. nastavte čas tak, aby sa príprava jedla skončila práve vtedy, keď sa vrátite. Po dokončení jeho prípravy si ho môžete ešte ďalších 60 minút uchovať teplé.

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 2 výsledky Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Philips GC2994/20 PowerLife

Hodnocení: 4.9 z 5, počet hodnocení: 18

PHILIPS GC2994-20

Výpredaj

Príkon: 2400 W, Vertikálne naparovanie: Nie, Automatické vypnutie: Nie


39,90 €

Ariete ART 4164 10 v 1 parný mop

Hodnocení: 4.5 z 5, počet hodnocení: 41

ARIETE ART 4164 10v1, Parný mop

Objem: 0.35 L, Maximálny príkon: 1500 W


56,90 € 52,90 €

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie